12. 8. 2019

V rámci celorepublikového průzkumu zjišťuje Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR formou krátkého dotazníkového šetření (5 minut) skutečnou poptávku po využívání internetu domácnostmi. Výsledky průzkumu budou sloužit jako jeden z podkladů pro přípravu nového Národního plánu rozvoje vysokokapacitních sítí (2020+). Dotazník je možné jej vyplnit do 22. 8. 2019. Dotazník je přístupný zde.

 

Skautské odpoledne. Tak se jmenuje akce, při které si vyzkoušíte skauting a zažijete pořádnou bojovku s oddíly skautů ze Štramberka. Akce se koná v úterý 13. srpna v Národních sadech ve Štramberku.

 

Motoristé projíždějící Kopřivnicí se musí připravit na dopravní omezení na ulici Záhumenní. Od pondělí 19. srpna omezí výstavba nového chodníku provoz na přilehlé komunikaci. Výstavba nového chodníku podél pravé strany komunikace směrem na sousední město Štramberk v blízkosti lokality rodinných domů na ulici Duhová v závislosti na vhodných klimatických podmínkách začne v pondělí 19. srpna 2019. Požadavek na nový chodník vzešel z požadavku obyvatel této části města, a to zejména kvůli zajištění vyšší bezpečnosti chodců, především dětí, které se zde pohybují při cestě do školy. „Součástí výstavby chodníku bude i nový přechod pro chodce ve směru k ulici Alšova,“ uvedl ke stavbě vedoucí odboru rozvoje města Jiří Štěpán.

Na realizaci projektu získalo město Kopřivnice dotaci přesahující jeden milion korun z Integrovaného regionálního operačního programu prostřednictvím dotační výzvy vyhlášené Místní akční skupinou Lašsko. „Žádáme řidiče o zvýšenou opatrnost při průjezdu tímto úsekem. Po dobu výstavby bude doprava svedena do jednoho jízdního pruhu a bude řízena semaforem,“ doplnil Jiří Štěpán s tím, že dopravní omezení by mělo trvat po celou dobu výstavby, která by měla být ukončena v říjnu letošního roku.

 

Přehled vysílání Kopřivnického magazínu přes letní prázdniny:

Premiéra Kopřivnického magazínu č. 25 v pátek 9. 8. 2019, vysílání do pátku 16. 8. 2019.

Technická pauza od pátku 16. do 30. 8. 2019.

Premiéra Kopřivnického magazínu č. 26 v pátek 30. 8. 2019, vysílání do pátku 6. 9. 2019.

 

Kde nás můžete sledovat:

YOUTUBE – www.youtube.com/user/ktkstudio

FACEBOOK – fb.me/KTKoprivnice

Instagram – www.instagram.com/studio9558/

Twitter – twitter.com/KabelovaK

 

Rok provozu má za sebou radar na ulici Záhumenní vedle muzea Fojtství. Od 1. srpna 2018 tu řidiči velmi pečlivě musí hlídat ručičku tachometru. Radar nekompromisně odesílá na služebnu městské policie fotografie všech vozidel a motocyklů, které překročí povolenou rychlost. Tam jsou registrační značky dopravního prostředku přiřazeny neukázněným řidičům, respektive provozovatelům aut zapsaných v registru silničních vozidel. Po měsíci a půl měl radar na kontě 4 800 přestupků, ke konci roku už 9 198, letos přibylo 7889 případů. K 1. srpnu 2019 tak radar eviduje 17 087hlášení. Průměrně lze přepočítat, že vloni radar hlásil 60 přestupků denně, letos jich bylo průměrně 37 za den. Město rozesílá nejčastěji pětisetkorunové pokuty, což je ta nejnižší ze 4. zón. 25 řidičů tu přišlo o řidičák za překročení rychlosti o více než 40 km v hodině. Za pořízení tohoto řidičů měřicího systému zaplatilo město 1 697 246 korun, za rok přinesl do městské pokladny přes 8 a půl milionů korun. Další měřicí místa se připravují v Lubině u základní školy, a u prodejny Penny na ulici Obránců míru. Přístroje již jsou zakoupeny, dokončeny jsou i administrativní záležitosti. Jejich instalace bude zahájena, jakmile budou dobudována přípojná místa, pokud budou příznivé klimatické podmínky, mělo by se to stihnout ještě letos.

 

Na zimním stadionu v Kopřivnici je již napuštěn led a začíná příprava na novou sezonu.

 

Na opravy komunikací a chodníků má letos radnice dát z rozpočtu přes 3,6 milionu Kč.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice