9. 9. 2013

 

Přihlášky do akademie třetího věku budou k dispozici od pondělí 9. září od 7.30 v čítárně knihovny. Každý přihlašující může vyplnit přihlášky pouze pro dvě osoby! Akademie třetího věku – zimní semestr 2013/2014, 12. Ročník – Procházky světem výtvarného umění – Mgr. Zdeněk Babinec, vždy ve středu od 14:30, Akademická posluchárna, Spisovatelé pro radost – Mgr. Ladislav Cvíček, Spisovatelé jak je znáte i neznáte II, vždy ve středu od 15:30, Akademická posluchárna, Kurs kresby – Anna Schwarzová, Pro začátečníky i pokročilé, středa dopoledne 9:00 až 11:00, čítárna knihovny – základy kresby tužkou, pastelkami, akvarelovými pastelkami – bližší informace v průběhu první lekce. Novinka: Astronomie – Virtuální univerzita třetího věku, Spolupráce s Provozně ekonomickou fakultou České zemědělské univerzity v Praze, vždy v úterý ve 14:30, Akademická posluchárna. Termíny přednášek se mohou v průběhu semestru z organizačních důvodů změnit, posluchači jsou vždy o změně informováni včas.

 

 

S nezájmem se setkala nabídka města k odkoupení 11 pohledávek města – které činily k 28. červnu letošního roku částku  -1 669 500,-Kč. Jedná se o příslušenství k základním dluhům, které byly na nájemném a úhradách za služby spojené s užíváním bytů (tedy poplatky z prodlení). Jistina (tedy samotné dluhy na nájemném), která činila 271 986,- Kč byla uhrazena formou přistoupení k závazkům. Všechny tyto dluhy byly vráceny městu soudními exekutory, když jejich další vymáhání bylo neefektivní. Nejvyšší pohledávka se váže na 20 let starou nájemní smlouvu – kdy dluh činí téměř 800 000,- kč. Do výběrového řízení se ve Lhůtě pro podání nabídek do 15. 8. 2013 nikdo nepřihlásil, proto rada rozhodla upustit od dalšího vymáhání a tyto pohledávky navrhla na úplné odepsání, návrh bude posuzovat zastupitelstvo na svém zasedání 26. 9.2013.

 

 

Zajímavou podívanou nabídne také Den otevřených dveří hasičské zbrojnice na ulici Štramberské: „Akce se uskuteční v rámci Dnů požární bezpečnosti, které pořádá Hasičský záchranný sbor vždy v pátky 13. Letos jsme se rozhodli k těmto Dnům připojit, abychom veřejnost blíže seznámili s naší prací. Kdo neměl možnost navštívit zrekonstruovanou zbrojnici před rokem při jejím slavnostním otevření, může se tedy přijít podívat v pátek 13. září 2013 mezi9. a 15. hodinou. Lidé si budou moci projít vnitřní prostory zbrojnice, prohlédnout si hasičskou techniku, výzbroj a výstroj, případně také zhlédnout zajímavé preventivní videoklipy,“ přiblížil program Dne otevřených dveří kopřivnické zbrojnice Jan Tihelka z JSDH Kopřivnice.

  

 

Týden mobility s Danou Zátopkovou a Xindlem X. Září v Kopřivnici již tradičně patří běhu, cyklistice, turistice, propagaci zdravého životního stylu a dalším aktivitám pořádaným v rámci mezinárodní kampaně Evropský týden mobility. A protože letos slaví Zdravé město Kopřivnice významné výročí, mají se Kopřivničané opravdu na co těšit. Kromě každoročně pořádaných akcí je čeká například koncert Xindla X. „Kampaň Evropský týden mobility se zaměřuje hlavně na podporu udržitelných druhů dopravy a zdravého životního stylu – proto bude její nedílnou součástí například turistický pochod okolím Kopřivnice, noční cyklistická vyjížďka na Javorník nebo několik běžeckých závodů pro děti i dospělé. Tím stěžejním bude samozřejmě Běh rodným krajem našeho slavného rodáka Emila Zátopka, který  jako vždy odstartuje Dana Zátopková. Nebudou však chybět ani doprovodné běžecké akce pro žáky základních i mateřských škol, Lidový běh a Běh dětí Kopřivnicí. Na své si přijdou také milovníci modelů na dálkové ovládání i všichni, kdo si chtějí nakoupit čerstvé potraviny přímo od výrobců a pěstitelů,“ přiblížila chystané aktivity koordinátorka Projektu Zdravé město a místní Agenda 21 Ivana Rašková.  Ani letos nebude chybět informačně-diskuzní setkání Město je naše společné hřiště. To bude zaměřeno především na představení realizovaných a plánovaných projektů, ale také připomeneme významnou událost: „Před deseti lety schválilo zastupitelstvo přistoupení Kopřivnice k Projektu Zdravé město a místní Agenda 21, v rámci kterého probíhají různé kampaně, diskuze či veřejná projednávání. Při této příležitosti připravujeme na 25. září celodenní program plný informací i zábavy, který vyvrcholí koncertem známého zpěváka Xindla X,“ doplnila Ivana Rašková s tím, že desetiletou existenci Zdravého města Kopřivnice připomene i výstava fotografií ve vestibulu radnice.

 

 

Atletika: Tréninky ve školním roce 2013/14 se rozběhnou v pondělí 9. září 2013. Trénovat opět budeme na sportovištích ZŠ dr. Milady Horákové.

 

 

Správa silnic moravskoslezského kraje zahájí pravděpodobně v následujících dnech opravu mostu ve směru z Kopřivnice do Lubiny. Provoz bude řízen semafory a mělo by se jednat o stejnou techniku opravy jako v případě hlavního mostu přes železnici. Ukončení opravy j plánováno do konce listopadu. Pod mostem nebude umožněna doprava aut a správ silnic by ráda komunikaci uzavřela pro pěší, s čímž naše radnice nesouhlasí.

 

 

K-galerie v Šustalově vile Vás zve na slavnostní zahájení výstavy italské grafiky 70. a 80. let, které se uskuteční v úterý 10. září v 17 hodin. Díla ze soukromé sbírky Alda Tenedini budou v K-galerii k vidění do 20. října. 

 

 

Vernisáž výstav Esperanto v Kopřivnici a Je esperanto mrtvý jazyk? se koná ve čtvrtek 12. září 2013 v 17h v Muzeu Fojtství v Kopřivnici. Výstavy proběhnou u příležitosti slavnostního odhalení obnoveného pomníku Dr. Esperanto, které se uskuteční v pátek 13. září 2013 v 17h ve skautském centru Vanaivan v Kopřivnici. Poté bude následovat přednáška a beseda o esperantu s promítáním. Obě výstavy potrvají do 13. října 2013.

ESPERANTO V KOPŘIVNICI: Autorská výstava Muzea Fojtství o historii a činnosti Klubu esperantistů v Kopřivnici. Výstava představí významné kopřivnické esperantisty Jana Holuba, Rudolfa Zanášku a další. Prezentuje především činnost klubu, jeho bohaté mezinárodní kontakty v meziválečném období a významné okamžiky z počátku 50. let, jako vybudování Esperantského zátiší nebo otevření prvního esperantského muzea v republice v tehdejším Lašském muzeu. K vidění bude řada dobových fotografií, písemné památky z původního archivu a knihovny klubu esperantistů. Výstava vznikla v rámci spolupráce Muzea Fojtství s kopřivnickými skauty při záchraně pomníku Dr. Esperanto.

JE ESPERANTO MRTVÝ JAZYK?: Putovní výstava byla vytvořena esperantským klubem „La Ponto“ Písek. Autorkou scénáře a hlavní realizátorkou je předsedkyně klubu a členka výboru Českého esperantského svazu PhDr. Pavla Dvořáková. Výstava seznámí návštěvníky s problematikou mnohojazyčnosti ve světě, s pokusy o její řešení a s okolnostmi vzniku a možnostmi současného využití esperanta, určeného pro usnadnění rovnoprávné mezinárodní komunikace. Návštěvníci poznají, jak esperanto napomáhá k boření bariér mezi lidmi, k lepšímu poznávání cizích kultur, ke snazšímu studiu dalších jazyků i jak se podílí na mezinárodních dobročinných projektech.

 

 

Mošnov v sobotu 14. září 2013 zve na akci Mošnovský kotlík aneb Gulášfest a bude probíhat od 11:00 na místním hřišti. V programu vystoupí písničkář René Souček z Frýdku Místku a legendární pražská kapela BLUE EFFECT v čele s jedním z nejlepších kytaristů v ČR Radimem Hladíkem. Dále vystoupí folková kapela Ponožky pana Semtamťuka a posledním bodem programu bude vystoupení kapely Jiří Schelinger Revival band. Dále můžete na hřišti okusit 7 druhů gulášů , které pro Vás připraví tyto místní spolky a organizace: TJ Sokol, myslivci, hasiči, stolní tenis, MŠ a ZŠ Mošnov, klub důchodců a kynologický klub. Následně budou guláše vyhodnoceny. Pro děti jsou zajištěny atrakce, chybět nebudou stánky s různými výrobky a kromě guláše je k dispozici bohaté občerstvení (domácí buchty, štrúdly, čepované pivo, víno, a další pochutiny).

 

 

ČEZ Distribuce , a.s. oznamuje, že dne 20. září od 7:30 – 14:30 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie na ulici Janáčkově a Horečkově.

 

 

Přihlas se do házené! Přijď si s kamarády nezávazně vyzkoušet tento rychlý a dynamický sport. Čekáme tě vždy v úterý nebo čtvrtek v 15:30 hod ve Sportovní Hale ZŠ Emila Zátopka. Stačí sportovní oděv a tenisky. Vše ostatní ti zajistíme! Hledáme nové zájemce z druhé až páté třídy základní školy do družstva minižáků a 1. třídy a posledního ročníku mateřské školy do přípravky, ale rádi přivítáme i starší chlapce!

 

 

Hokejový klub HC Kopřivnice pořádá celoroční nábor dětí. Hledáme chlapce i dívky od 4 let a starší. Naučíme je nejen bruslit, ale i hrát hokej. Tréninky probíhají celoročně. V letním období se zaměřujeme na rozvoj rychlosti, obratnosti a vytrvalosti, zároveň chodíme i plavat. V zimním období jsou tréninky zaměřeny na výuku bruslení, později přidáváme herní činnosti. Od září do března máme časově pevné náborové tréninky na ledě. Příspěvky se platí až od druhé třídy základní školy. Náš klub vychoval v minulosti spoustu vynikajících hráčů, kteří se později prosadili v reprezentaci i v NHL.  Rodiče, nenechte své děti zahálet u televize nebo u počítače a přiveďte je k nám do hokeje, dejte jim možnost poznat nové kamarády a třeba i vyniknout v nejrychlejší kolektivní hře na světě. Kontakt: Libor Polášek, šeftrenér mládeže, tel. 603 266 874

Tréninky přípravky od září do března: 

středa 17,30 – 18,30 hodin

sobota  7,30 –   8,45 hodin

neděle  7,30 –   8,45 hodin

 

 

Ještě před prázdninami se studenti ekonomického směru VOš  učili v učebnách školy pod lesem, na adrese Komenského 1005, v bývalých internátech SOU. Od nového školního roku je to už jinak – průmyslová škola k 31. 8.  Budovu opustila, pro studijní účely jsou nyní dostačující vlastní prostory. Rada kraje – jako vlastník objektu 4. 6. schválila záměr šestipodlažní objekt prodat a to formou dobrovolné veřejné dražby.

 

  

Jóga v denním životě Kopřivnice chystá  KURZ PREVENCE CIVILIZAČNÍCH ONEMOCNĚNÍ diabetes, hypertenze, astma, bolesti zad, pracovní stres, workoholismus.  Každou středu ve cvičebním centru na ulici Sokolovské od 8.30 do 10.00 hod.

   

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice