Rozhlas 18. 3. 2020

Na základě usnesení Vlády České republiky ze dne 16. března 2020 doporučuje město Kopřivnice seniorům ve věku nad 70 let nevycházet po dobu nouzového stavu mimo své domovy. Výjimkou jsou návštěvy zdravotnických zařízení za účelem zajištění neodkladné zdravotní péče.
Senioři, kteří nemají možnost zajistit si nákup potravin či léků přes rodinné příslušníky či známé, mohou využít městem zřízenou mimořádnou telefonní linku 733 169 915. Linka je dostupná v pondělí až pátek od 8 do 15 hodin.
Vláda rovněž doporučuje, aby lidé starší 65 let chodili nakupovat do obchodů s potravinami, lékáren a drogerií výhradně v čase mezi 10. a 12. hodinou.

V pátek 20. března 2020 bude omezen provoz na poště Kopřivnice, a to v době od 8:00 do 15:30 hodin z důvodu hygienických opatření. Děkujeme za pochopení!

Vláda ČR vydala zákaz vycházení bez ochrany obličeje s platností od čtvrtka 19. března 2020. Všichni jsou povinni při pohybu na veřejnosti na všech místech používat jakoukoliv ochranu úst a nosu.  

Úřad práce České republiky, kontaktní pracoviště v Kopřivnici, upozorňuje klienty, že osobní styk s jeho pracovníky je umožněn pouze v mimořádných oprávněných případech, které nelze vyřídit jinak. Pracoviště jinak zůstává uzavřeno. Před budovou radnice je umístěna schránka, kde je možno vhazovat žádosti či dokumenty.

Pro příjemce dávek pomoci v hmotné nouzi, kteří část dávky pobírají formou typizovaných poukázek, se do odvolání ruší výplata osobním předáním na pokladně úřadu práce. Způsob výplaty dávky byl změně na převod na poštovní poukázku, kterou je možno vyzvednout na poště, nebo na bankovní účet.

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody v části obce Lubina ve čtvrtek 19. března od 8:00 – 14:00 hodin.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice