ROZHLAS 27. 10. 2020

Upozorňujme občany, že od středy 28. října do konce nouzového stavu budou platit nová vládní opatření přijatá v souvislosti s aktuální epidemickou situací. Bude zakázáno noční vycházení v době od 21 do 5 hodin s výjimkou cest do zaměstnání nebo jiných neodkladných cest. Venčení psů v této době bude možné v okruhu 500 metrů od bydliště. Až na několik výjimek bude rovněž zakázán maloobchodní prodej a poskytování služeb v provozovnách v době od 20 do 5 hodin, v neděli po celý den. Dále bude zakázán prodej na tržištích, v mobilních provozovnách, pochůzkový a podomní prodej, omezeny budou farmářské trhy. Zaměstnavatelům se nařizuje využívat home office, pokud je to možné. Více informací naleznete v Aktualitách na webu města.

 

Město Kopřivnice se snaží pomáhat lidem, kteří se v souvislosti s koronavirovou epidemií dostali to těžkých životních situací. Odbor sociálních věcí poskytuje jednak bezplatné poradenství, jednak zajištění nákupů pro ty, kdo se ocitli v karanténě bez jakékoliv možnosti pomoci druhých.

Poradna na odboru sociálních věcí je určena všem zájemcům, kteří se v důsledku epidemické situace dostali do existenčních problémů. „Naše rady se týkají zejména možností, jak využít sociální služby nebo dosáhnout na sociální dávky. Jsme schopni poskytnout také základní finanční poradenství, pomoc s formulací dopisů pro věřitele, ověřením výše dluhů či sepsáním žádosti o splátkový kalendář,“ upřesnila vedoucí odboru Lenka Galiová. Poradna funguje v úředních hodinách, které jsou nyní v souladu s vládními nařízeními omezeny na pondělky a středy od 8 do 10 a od 14 do 17 hodin. „Doporučujeme všem zájemcům o poradenství předem zavolat na tel. 556 879 468 nebo 556 879 467 a domluvit si schůzku na konkrétní čas. Pokud by někdo nechtěl na radnici přijít, je možné dohodnout návštěvu sociální pracovnice u něj doma,“ doplnila Lenka Galiová.

Další službou, kterou odbor sociálních věcí nabízí, je zajištění nezbytných nákupů potravin či léků Kopřivničanům, jimž byla nařízena karanténa a nemají možnost požádat o pomoc své příbuzné, známé či sousedy. „Jestliže jste v karanténě bez možnosti pomoci druhých, můžete v kterýkoliv pracovní den v době od 8 do 15 hodin telefonicky požádat o pomoc na krizovém čísle Městského úřadu Kopřivnice 731 393 575. Zde zanecháte své telefonní číslo, na kterém Vás bude kontaktovat naše pracovnice. Ta zjistí Vaše potřeby, informuje Vás o možnostech předání i zaplacení a následně zajistí nákup,“ doplnila vedoucí odboru s tím, že nabídka je určena výhradně občanům Kopřivnice a místních částí, kteří jsou prokazatelně v situaci, kdy jim nemá kdo pomoci.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice