ROZHLAS 3. 10. 2022

Komise pro strategický rozvoj Vás zve k diskuzi o novém strategickém plánu. Přijďte ovlivnit budoucnost Kopřivnice a staňte se spolutvůrci strategie, podle níž se bude ubírat rozvoj našeho města v následujících letech! V úterý 4. října v 10 hodin se sejde pracovní skupina Ekonomika a podnikání, v úterý 4. října v 15:30 pracovní skupina Přitažlivost města a veřejný život a ve středu 5. října v 15:30 pracovní skupina Vyvážený rozvoj. Pokud Vás jakékoliv z těchto témat zajímá, přijměte pozvání a přijďte se podělit o své nápady. Všechna jednání se uskuteční v 10. patře radnice.

 

Město Kopřivnice se opět zapojí do kampaně Dny zdraví a ve spolupráci se svými partnery připravilo několik akcí zaměřených zejména na podporu zdraví a zdravého životního stylu. Přehled akcí najdete na webu města a na plakátech ve městě. 

 

V rámci týdne sociálních služeb budete mít možnost přijít na dny otevřených dveří do několika místních zařízení poskytujících sociální služby. Navštívit můžete například Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, občanskou poradnu, denní stacionář, odlehčovací službu nebo centrum Racek. Bližší informace najdete na webu města.

 

Staňte se reprezentanty Kopřivnice a přijďte nás podpořit v plavecké soutěži měst! Uvítáme všechny zdatné i méně zdatné plavce od dětí až po seniory. Účastníci budou muset zaplavat trať o délce 100 metrů libovolným stylem a jako odměnu dostanou volnou vstupenku na hodinu plavání zdarma. Zapojit se můžete ve středu 5. října v časech plavání veřejnosti. Bližší informace najdete na webu města.

 

Kulturní dům Kopřivnice upozorňuje, že divadelní představení Liga proti nevěře, které se mělo uskutečnit 4. října, je z důvodu nemoci přesunuto na 2. listopadu. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. V případě nevyhovujícího termínu je možné vstupenky vrátit do 7. října 2022 v IC Kopřivnice.

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie v části obce Lubina dne 4. října od 7:15 – 19:15 hodin.

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody na ulici  Pod Bílou horou dne 5. října od 8 – 13 hodin.

 

Objasnění případu drogové problematiky na Opavsku – pěstírna konopí

V uplynulých dnech komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Opavě zahájil trestní stíhání 32letého muže z Opavska jako obviněného ze spáchání zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a s psychotropními látkami a s jedy.

Jak bylo dosavadním prošetřováním a následným prověřováním zjištěno, tak shora uvedený muž si začátkem června letošního roku v prostorách jednoho z rodinných domů na ulici Opavské v Kravařích postavil bez případného příslušného povolení tři pěstební stany, které vybavil vzduchotechnikou, ventilátory, filtry a jinými komponenty k nelegálnímu pěstování rostlin konopí. Tyto pěstební stany následně neoprávněně a neodborně napojil na rozvodnou elektrickou síť předmětného domu, zasadil do nich rostliny konopí setého s účinnou látkou THC, o které se staral, zaléval a hnojil. V průběhu září letošního roku část rostlin sklidil a usušil do podoby marihuany a zbytek vypěstovaných rostlin měl v úmyslu v následujících dnech rovněž takto zpracovat. V tomto mu však již bylo zabráněno začátkem tohoto týdne, a to za strany tak zvaného Toxi týmu složeného z opavských policistů a kriminalistů, kteří u něj provedli předem soudně stanovenou domovní prohlídku. Při ní bylo mimo jiné nalezeno a zajištěno 24 kusů vzrostlých rostlin konopí o výšce přibližně 60 centimetrů, 22 kusů rostlin konopí o výšce okolo 100 centimetrů a přes 7 gramů zelené sušené rostlinné hmoty. Vše bylo následně zasláno k chemickému rozboru a k expertíze s ohledem na přesné zjištění množství účinné látky THC.

Konopí seté a pryskyřice z konopí je vedeno jako omamná látka a účinnou složkou této následné sušiny – marihuany je delta-9-tetrahydrokanabinol jako psychotropní a návyková látka. Celá záležitost je nadále v intenzivním vyšetřování ze strany opavských kriminalistů.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice