3. 10. 2022

PŘEDSTAVENÍ LIGA PROTI NEVĚŘE PŘESUNUTO – NÁHRADNÍ TERMÍN 2. 11. 2022 Divadelní představení Liga proti nevěře, které se mělo uskutečnit dne 4. října 2022, je z důvodu nemoci přesunuto na 2. listopadu 2022.

Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. V případě nevyhovujícího termínu je možné vstupenky vrátit do 7. října 2022 v Informačním centru Kopřivnice. U vstupenek zakoupených online lze v případě zájmu provést refundaci. V tomto případě zakoupené vstupenky zašlete na e-mail: ic@koprivnice.cz.

 

FILMOVÝ KLUB – LAHŮDKY FILMOVÉ KLASIKY A NOVÁ DÍLA SVĚTOVÉ I DOMÁCÍ KINEMATOGRAFIE Z DISTRIBUCE ASOCIACE ČESKÝCH FILMOVÝCH KLUBŮ A DALŠÍCH ARTOVÝCH DISTRIBUTORŮ. ERUPCE LÁSKY-Úterý 4. října v 19:00 hodin- Katia a Maurice Krafftovi měli v životě dvě vášně – sebe navzájem a sopky. On přímočarý a odvážný, ona klidná a opatrná, ale vždy spolu. Po celé dvě dekády se tito vulkanologové nechali svádět krásou a nebezpečím bublajících obrů a při své cestě za poznáním zachránili desítky tisíc životů. Jejich neuvěřitelný příběh a autentické záběry sopek pořízené z dechberoucí blízkosti na 16 mm film nyní ožily ve fascinujícím dokumentu.

ČLENOVÉ FILMOVÉHO KLUBU (FK), MAJÍ NA KAŽDÉ PŘEDSTAVENÍ SLEVU 20 KČ. ČLENEM FK SE MŮŽE STÁT KAŽDÝ, KDO SI V POKLADNĚ KINA PULS KOUPÍ PRŮKAZ FK (60,-KČ) S PLATNOSTÍ NA JEDEN KALENDÁŘNÍ ROK. TEN PLATÍ TAKÉ VE VŠECH FK V ČR A NA MNOHA FILMOVÝCH AKCÍCH BĚHEM ROKU.

 

Do říjnové výzvy 10 000 kroků se počítá chůze, běh i nordicwalkin.  V sobotu startuje celorepubliková výzva 10 000 kroků zaměřená na motivaci lidí k pravidelnému pohybu, která byla poprvé spuštěna v loňském roce v covidovém období. Aby byl organismus odolnější, není nutné ujít celých 7,5 km, které odpovídají 10 000 kroků v hlavním sloganu výzvy. Důležitější než vzdálenost je spíše pravidelnost, svižné tempo a příjemné prostředí. Aktivitu si mohou účastníci výzvy monitorovat na jakémkoliv zařízení a následně ji nahrát do speciální webové aplikace. Body, které účastníci získají za každý nachozený kilometr, se přepočítávají koeficienty, a tak lidé starší a lidé s vyšším BMI dostanou za jeden kilometr více bodů, než lidé mladší a štíhlejší. Snahou je umožnit všem umístění na prvních místech „výkonnostního“ žebříčku s ohledem na individuální možnosti. Na účastníky s nejvyšším počtem nasbíraných bodů čekají zajímavé ceny. „Město Kopřivnice, resp. Lašská brána Beskyd, věnuje ceny třem nejlepším ženám a třem nejlepším mužům této výzvy. Ocení také nejstaršího účastníka a nejlepší tým. Vyhodnoceni budou občané s trvalým bydlištěm ve správním území obce s rozšířenou působností Kopřivnice,“ uvedl Tomáš Kamín, vedoucí informačního centra, který je zároveň koordinátorem výzvy. Využijte poslední možnost a registrujte se na www.desettisickroku.cz. Startují nejen jednotlivci a týmy, ale kořením této podzimní etapy je partnerská výzva. Nejde totiž o klasický tým o dvou členech, ale o tandem porovnávající se na základě nejslabšího článku.

 

Kampaň připomíná důležitost péče o duševní zdraví. Součástí kopřivnických Dnů zdraví budou také akce zaměřené na zdraví duševní. Právě v těchto dnech totiž probíhá celorepubliková kampaň Týdny duševního zdraví, která bojuje proti předsudkům vůči lidem s psychickým onemocněním a působí na veřejnost, aby o svou psychiku pečovala a v případě potíží se nestyděla vyhledat odbornou pomoc. Město Kopřivnice ve spolupráci se Slezskou diakonií připravilo v rámci kampaně dvě tematické akce se souhrnným názvem Hlavu máš jen jednu. V úterý 4. října od 16:30 se ve Vile Machů uskuteční promítání filmu Bylo jedno město bláznů, který zobrazuje zajímavé příběhy několika pacientů i zaměstnanců psychiatrické léčebny. Po zhlédnutí snímku bude následovat beseda s pracovníkem služby sociální rehabilitace a s tzv. peery. „Jde o lidi, kteří mají zkušenost s duševním onemocněním a tu následně využívají ve prospěch druhých. Peer má s klientem vztah postavený na vzájemné blízkosti a je něco jako profesionální kamarád, který se snaží být co nejvíce užitečný,“ vysvětlila koordinátorka projektu Zdravé město Kopřivnice Ivana Holubová. Ve čtvrtek 6. října se všichni zájemci dozvědí, jak doplnit energii. Tvořivé setkání s psychologem, na němž se příchozí mimo jiné naučí různé rukodělné techniky, se uskuteční od 15 hodin v sociálně terapeutických dílnách Effatha na ulici Školní. „Přestože Týdny duševního zdraví mají už více než třicetiletou tradici, psychické zdraví je stále tak trochu tabu. Proto je hlavním cílem kampaně destigmatizace. Duševní zdraví je stejně důležité jako fyzické a péče o psychickou pohodu je nedílnou součástí zdravého životního stylu,“ uvedla Pavla Žáčková z kopřivnického odboru sociálních věcí a zdravotnictví.

 

Letos naposledy zaburácí plochodrážní motocykly na kopřivnickém ovále. Tentokrát se bude jednat o lahůdku v plochodrážních závodech. Finálovým závodem tu vyvrcholí Mistrovství České republiky dvojic. Tento šampionát je jedním z nejprestižnějších republikových šampionátů a je vždy kvalitně obsazen tím nejlepším, co česká plochá dráha nabízí a mnohdy jsou jednotlivé dvojice doplněny atraktivními zahraničními posilami. Na startu nebudou chybět týmy z Prahy, které se opírají o zkušené jezdce jako Jan Kvěch či Petr Chlupáč. Zlatá přilba Pardubice bude spoléhat na nejlepšího českého jezdce současnosti Václava Milíka, který může být doplněn kýmkoliv. Ať už třeba Hynkem Štichauerem, kterého známe z našeho ligového týmu, nebo jako bylo v minulosti častým pravidlem jezdcem ze zahraničí jako třeba Matej Žagar, Andrej Lebeděvs nebo Grzegorz Walasek. Také AK Slaný, jenž je obhájcem titulu vsází na silný tým v sestavě Eduard Krčmář, který byl většinou doplněn o Jakuba Jamróga, který je předním polským jezdcem. Na startu by neměla chybět dvojice z Březolup, která se opírá o své eso Martina Málka, který by se mohl vrátit po zranění. Nic však není jisté. Ve hře však zůstává nasazení několika soukromých týmů, které často překvapí zajímavýma sestavami. Rovněž kopřivnický tým nechce zůstat pozadu. Obhajujeme loňský bronz a rádi by jsme navázali lepším umístěním a možná i tím nejlepším. Kopřivnické barvy bude hájit navrátilec na ovály Jan Macek, který kopřivnický ovál zná do posledního centimetru. O jeho kolegovi do dvojice se zatím jedná a variant je několik. O sestavách jednotlivých týmů rozhodují manažeři zúčastněných klubů a ty své sestavy nahlásí až týden před závodem. Závod startuje 8.10.2020 ve 14 hodin slavnostním nástupem. Vstupné je 150 Kč a děti do 150 cm výšky mají vstup zdarma. Připraveno bude bohaté občerstvení a chybět nebude ani náš stánek Fanshopu, kde si můžete zakoupit památkové předměty s klubovým logem a podpořit tím místní klub.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice