ROZHLAS 7. 6. 2023

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka pitné vody v části obce Lubina dne  8. června od 8 – 14 hodin.

 

V pátek 9. června od 9 do 16 hodin se v sadu E. Beneše uskuteční další farmářský trh. Příchozí si budou moci nakoupit čerstvé suroviny a regionální potravinářské výrobky. Kromě tradičního sortimentu produktů bude na trhu také Osvětový stan, kde budou pro zájemce připraveny například informace o fairtrade nebo o sběru odpadů. Chybět nebude ani tvoření pro děti. Přímo ve stanu budou probíhat také sbírky brýlí a kol pro Afriku.

 

Farmářský trh nabídne i environmentální osvětu.  V pátek 9. června od 9 do 16 hodin se v sadu E. Beneše uskuteční další farmářský trh. Kromě tradičního sortimentu produktů od regionálních pěstitelů a výrobců nabídne příchozím také osvětu v oblastech fairtrade či třídění odpadů. Pokud Vám není lhostejný stav našeho životního prostředí a chcete vědět, jak se k němu chovat šetrněji a ohleduplněji, jste srdečně zváni do Osvětového stanu: „I malá změna lidského chování může mít velký přínos pro Zemi. Například v oblasti třídění odpadů máme stále co zlepšovat, což ukázala i nedávná fyzická analýza odpadů. Proto bychom lidem opět rádi připomněli, jaké mají v Kopřivnici možnosti třídění. Chceme se zaměřit na gastroodpad a bioodpad – vysvětlit, jaký je mezi nimi rozdíl. Právě sběr gastroodpadu je jednou z novinek uplynulého roku, kterou chceme více propagovat. Další novinkou je re-use centrum, které bude mít v Osvětovém stanu rovněž své zastoupení,“ uvedla Veronika Červeňová z odboru životního prostředí.

Zájemci ve stanu získají také informace o fairtrade a budou zde moci odevzdat nepotřebné brýle a kola do stále aktuálních sbírek: „Chceme lidem připomenout, že sbírky brýlí a jízdních kol pro Afriku v Kopřivnici pokračují. Dioptrické či sluneční brýle mohou nosit celoročně na informace městského úřadu nebo do poboček městské knihovny, kola se odevzdávají ve sběrném dvoře na ulici Panské. Kdo bude chtít, v pátek může obojí odevzdat přímo v Osvětovém stanu,“ doplnila koordinárorka projektu Zdravé město Kopřivnice Ivana Holubová s tím, že chybět nebude ani koutek s aktivitami pro děti.

Osvětový stan je jednou z mnoha aktivit celoročního projektu KOPRtoUR spolufinancovaného z dotace Moravskoslezského kraje. Projekt zahrnuje aktivity Zdravého města zaměřené na udržitelný rozvoj a realizaci místní agendy 21. „Název projektu KOPRtoUR jsme použili jako symbol dlouholeté cesty Kopřivnice plynoucí ze závazku postupovat ve všech oblastech rozvoje města koncepčně a udržitelně. Letos na podzim tomu bude již 20 let, co kopřivnické zastupitelstvo schválilo deklaraci o přistoupení k mezinárodnímu projektu Zdravé město,“ doplnila Ivana Holubová.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice