7. 6. 2023

Lašské cyklotoulky 2023. I letos pro vás Lašská brána Beskyd vytipovala krásné cyklotrasy, které vás zavedou na zajímavá místa Lašské brány Beskyd. Letos se obzvlášť zaměříme na propojování cyklotras mezi LBB a Beskydami. První vlaštovkou jsou cyklotoulky z Kopřivnice přes Frenštát pod Radhoštěm na Vellký Javorník, které jsme absolvovali a které připravujeme ke zveřejnění. Dosavadní seznam všech lašských cyklotoulek najdete zde

 

V muzeu nákladních automobilů se uskutečnila vernisáž na Téma „Fenomén Tatra“. Své umělecké plakáty zde představili studenti a studentky z ateliéru Grafického designu Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ze Zlína.  Vernisáž se konala v úterý 23. května od 16:00 hodin v galerijním prostoru muzea za přítomnosti pedagogů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a zejména samotných studentů, autorů vystavených děl. Ateliér Grafického designu Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně se specializuje na širokou škálu tvůrčích činností, které lze obecně označit jako „komunikační design“ nebo „vizuální komunikace“. Tito talentovaní studenti našli inspiraci v expozici muzea a vystavených exponátech.

 

Kopřivnická bedna coby nepostupová přehlídka dětského, studentského a jinak mladého divadla letos oslavila 21 let. Na dva dny 19.a 20. května obsadila prostory domu dětí a mládeže. V roli pořadatele se tradičně představilo domácí Údivadlo, přehlídkou provázel maskoti tučńák a kuře, kteří představovali jednotlivé účinkující. Přijelo 9 souborů z opavy, havířova a kopřivnice. Z domácí líhně se divákům představily 4 formace, v pátek rozjel přehlídku studentský soubor štěk z opavy. Program nabídl celkem 9 vystoupení. Posláním přehlídky je předvést si navzájem své divadelní zkušenosti a dovednosti, nejsou žádná omezení-hrát mohou všichni, co hrát chtějí. Oproti lońsku nastalo již viditelné zlepšení po kovidovém výpadku, doufejme, že se za rok situace opět zlepší.  V Kopr domečku pracovalo v letošní sezoně 5 div. Souborů, v příštím školním roce se v ddm zřejmě otevře pro další zájemce o divadlo 6 kroužků.

 

Ve středu 7. června se koná další akce v rámci projektu Aktivní senior 2023- Cyklovýlet Slezská magistrála. Čeká vás 50 km trasa z Krnova do Hlučína. Odjezd v 7:30 (od 7:00 nakládání kol) z parkoviště u hotelu TATRA Kopřivnice.

 

Slavnostní koncert k 30. výročí založení první soukromé základní umělecké školy MIS music se koná 7. 6. 2023  v 18:00, Katolický dům Kopřivnice, Na programu:Ludwig van Beethoven – Symfonie č.1, Symfonický orchestr řídí Petr Rajnoha, Big Band Mis music řídí Michal Holub.

 

Umělecká galérie Tokivo pořádá čtvrtý cupping, ostravský- 7.6. v 18:00 hod. Můžete se těšit na procvičení senzoriky a užít si kávu jinak.

 

Ve čtvrtek 8.6. v 16:30 se chystá společné Pečení rohlíků, předávání rad i moudrostí. V komunitním centru Stará škola ve Štramberku.

 

Chystá se další Tradiční Farmářský trh – v pátek 9.6.2023 od 9:00 do 1 hodin v sadu Edvarda Beneše. Na místě bude také  Světový stan.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice