1. 3. 2021

Ve čtvrtek 4. března se koná 15. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice od 16 hodin v 10. patře radnice. Diskuzi se bude přenášet živě na programu KTK a také youtube kanálu. Reprízu celého zasedání uvidíte ve vysílání KTK v neděli 7. března od 14 hodin a den poté v pondělí 8. března od 19 hodin.

 

V souvislosti s výkopovými pracemi na kanalizaci v Mniší žádáme občany z dotčené lokality, aby své nádoby s odpadem připravili pro svozovou techniku na začátek nebo konec výkopu. Jinde umístěné nádoby nebudou svezeny. Případnou pomoc s přemístěním nádob poskytne zájemcům zhotovitel stavby, kterého je možné kontaktovat na tel. čísle 739 081 764. Děkujeme za spolupráci a pochopení.

 

On-line katalog podnikatelek v Kopřivnici. Znáte ve svém okolí ženu-podnikatelku? Nebo jste takovou ženou dokonce vy sama? Pak nám (i sobě) můžete pomoci! Do připravovaného on-line katalogu podnikavých žen z Kopřivnice hledáme takové, které by se rády podělily o svůj příběh, o své zkušenosti, o své rady. Na e-mail ic@koprivnice.cz se nám tedy můžete ozvat a my Vás posléze oslovíme s otázkami na Vaše podnikání. Katalog chystá Kulturní dům Kopřivnice ve spolupráci s Michalem Kyselým.

 

Kopřivnická radnice rozesílá do několika tisícovek místních domácností zprávy z města a pravidelné e-maily o dění v Kopřivnici. Po letech je nyní přidána novinka, kdy tyto informace začínají být k lidem k lidem distribuovány prostřednictvím Mobilního rozhlasu. Do této aplikace se registrovalo přes tři tisíce uživatelů a tak se tiskové zprávy obsahující hlášení rozhlasu, tipy na víkend, ochutnávku aktuálního čísla Kopřivnických novin a přehled témat chystaného Magazínu Kabelové televize Kopřivnice dostane k většímu okruhu obyvatel. Pokud je někdo registrován v obou databázích a přijdou mu zprávy 2x, stačí se pro nápravu obrátit na radnici na paní Ilonu Mazalovou.

 

Třetího nejlepšího výsledku pod současnými majiteli dosáhla v roce 2020 Tatra Trucks. Automobilka vykázala provozní zisk před započtením odpisů ve výši přes půl miliardy korun při obratu více než pět a půl miliardy korun. Celkem společnost loni vyrobila 1181 vozů a 1186 jich prodala, tím dokonce mírně překonala plán. Téměř 60 procent roční produkce mířilo na export, přes 40 procent pak na český a slovenský trh. Automobilka vyrábí a dodává své vozy a podvozky jak pro civilní sektor, tak pro využití v armádě či v záchranných složkách, především pro hasiče. Letos chce místní automobilka udržet výrobu a prodeje na srovnatelné úrovni s rokem přechozím.

 

Do 5. března byla prodloužena výtvarná soutěž o nejkrásnější loutku, která je určena pro děti z mateřských škol. Soutěž je úzce spojena s Výstavou loutek, kterou lidé najdou za prosklenými dveřmi hlavního vchodu kulturního domu. Do uvedeného data stačí odevzdat obrázek ve formátu A4 do kvízové schránky Městské knihovny před vstupem do kulturního domu a několik náhodně vybraných obrázků bude oceněno. Další informace zájemci najdou na webových a facebookových stránkách kopřivnického kulturního domu.

 

Na veletrhu IDEX 2021 se představily speciální automobily TATRA. I přes trvání celosvětové pandemie koronaviru se od 21. do 25. února v Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech uskutečnil IDEX 2021, jeden z největších světových veletrhů obranných technologií a techniky. Mezi vystavovateli z 25 zemí nechyběla TATRA TRUCKS, která představila čtyřnápravové logistické vozidlo TATRA FORCE 8×8 pro přepravu nákladů, s krátkou pancéřovanou kabinou. Druhým exponátem je speciální podvozek modelové řady TATRA FORCE v provedení 4×4. V době, kdy se podobné akce po celém světě ruší nebo odkládají, je veletrh na Blízkém východě, klíčový i pro české firmy, které neváhají nad vysokými náklady a překonávají různé logistické komplikace.

 

V Kopřivnici a dalších dvou městech na Novojičínsku plánují na jaře zavést sdílené koloběžky a skútry. Pilotní projekt zastřeší společnost re.volt která se specializuje na sdílenou ekologickou veřejnou dopravu. Po první sezoně vedení měst a firmy projet vyhodnotí a dohodnou, za jakých podmínek by mohl dál pokračovat. Re.vol chystá na Novojičínsku provozovat 180 elektrických koloběžek a 30 skútrů. Pronájem koloběžky se bude účtovat po minutách. K využívání bude potřeba nainstalovat do telefonu příslušnou aplikaci.

 

Na Pustevnách by mohla stát zvonička díky podpoře v kampani hithit. Přibližně čtyři metry vysoká stavba vyrobená z jednoho kusu dřeva by mohla stát přímo v místě, kde na konci 18. století přebýval poslední beskydský poustevník Felix. Právě podle slova poustevna dostaly beskydské Pustevny své jméno. Zvonička by mohla být tím nejvhodnějším odkazem na poustevnickou historii Pusteven. Obec Trojanovice chce zvoničku, jejímž autorem bude sochař Pavel Cupák, na Pustevny umístit na začátku letošní letní sezony. Vybudování zvoničky včetně zemních prací a administrativy by mělo stát kolem jednoho milionu korun. Obec Trojanovice chce tyto peníze získat prostřednictvím internetové platformy Hithit, začne 1. března. Následně by lidé na tento záměr mohli přispívat během měsíce a půl, prostřednictvím této kampaně na Hithitu tak lidé rozhodnou, jestli je to nápad dobrý a líbí se jim, nebo jestli ho budou muset schovat do šuplíku.

 

Stejně jako v předchozích letech, i letos bude začátek března ve Štramberku patřit divadelní přehlídce amatérského divadla. Bohužel bez divadel, tedy bez reálného představení na podiu ve štramberském kulturním domě. Kvůli vládním opatřením se letošní 23. ročník přehlídky přenese do virtuálního světa. Vzpomínková verze letošní přehlídky nabízí 7 představení. Divadelní spolek Kotouč uvede Nejstarší řemeslo z roku 2008, paní Ministrovou z roku 2010, Truchlící pozůstalé – 2016 a Náměstíčko z roku 2018. Spolek Pod věží nastudoval už v roce 2007 Zkrocení zlé ženy, Divotvorný hrnec 2010, a Hledám děvče na bugi wugi z roku 2016. Internetové reprízy premiér jednotlivých představení můžete sledovat v pátek od 19:00 hod. přes odkaz na webových stránkách města Štramberk v kalendáři akcí nebo přes facebookový profil města, kde budou jednotlivá představení zveřejněna.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice