18. 12. 2013

 

Vánoční jarmark chystá Kopřivnice v centru města na pěší zóně –  ve středu 18. a ve čtvrtek 19. prosince 2013.

 

 

Základní a mateřská škola 17. listopadu Vás srdečně zvou na 3. ročník akce „Přijďte se k nám podívat“ ve středu 18. prosince. Příchozí si mohou prohlédnout vybavení školy a ukázky výuky, navštívit výtvarné dílničky pro nejmenší nebo poslechnout vystoupení školního pěveckého sboru. Součástí akce je i školní jarmark s vánočními dekoracemi, perníčky, různými výrobky a pravým školním štrúdlem.

 

 

Půjčky na vánoce: Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska rozhodně nedoporučuje řešit nedostatek peněz na dárky půjčkou u neprověřené nebankovní společnosti, především pak varuje před nebankovními půjčiteli, kteří nabízejí půjčky od hodnoty 1000 Kč do 5000 Kč. Jejich marketingovým trikem je, že pravděpodobně nebudou požadovat doložení výše příjmu, ani se nebudou příliš nebo vůbec zajímat o úvěrovou historii žadatele, jak by jim to u spotřebitelských úvěrů nad 5000 Kč ukládal zákon. Ve výsledku však u těchto drobných půjček zpravidla věřitel přeplatí vysokou cenou. V internetovém vyhledávači narazíte na několik poskytovatelů půjček s RPSN kolem 3500 %. RPSN. V takovém případě by žadatel za měsíc (!) vrátit věřiteli za půjčku 1000 Kč částku téměř 3000 Kč. V případě, že půjčka je nevyhnutelná a má to být větší obnos, doporučuje Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska vždy vyhledat ověřenou bankovní společnost.

 

 

Zlatý Ámos je anketa o nejoblíbenějšího učitele Česka. Hlavní cenou je čestný titul Zlatý Ámos, kde o vítězi rozhoduje porota.  Další kategorií je Ámos Sympaťák, zde rozhodují hlasy zaslané prostřednictvím SMS. Přihlašovat své oblíbené učitelky a učitele mohou pouze děti – žáci a žákyně základních a středních škol. Do přihlášky je nutné napsat stručnou charakteristiku navrhovaného pedagoga, popsat jednu společnou příhodu a připojit podpisy sta osob, které s nominací souhlasí. Čas na odeslání přihlášky je do 31. prosince 2013.

 

 

Téměř 200 dětí z 9 mateřských škol se účastnilo natáčení vánočního pořadu, který připravuje pro své diváky naše televizní studio. Vánoční koledy v podání kopřivnických dětí budou doplněny o odpovědi dětí na téma Vánoce a 3 koledy v podání místní kapely Camerata. Speciální pořad mohou lidé shlédnout během vánočních svátku na našem kanálu a vzniklé DVD je možné zakoupit ve všech místních školkách nebo přímo v kabelové televizi.

 

 

V průběhu vánočních svátků KTK připravila pro diváky dárek, a to možnost sledovat bez omezení celou programovou nabídku KTK včetně HD programů od 23. prosince do prvního ledna. Poslední úřední den v letošním roce má Kontaktní místo KTK na ulici Obránců míru v pátek 20. prosince. V pondělí 23. bude již uzavřeno a otevírat se bude až v novém roce, a to od pondělí 6. ledna. V případě technických poruch využijte servisní telefon 556 821 076.

 

 

Dny NATO v Ostravě obdržely ocenění za rozvoj Moravskoslezského kraje Sdružení Jagello 2000, hlavní organizátor Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil Armády České republiky, převzalo ocenění „Za přínos k rozvoji Moravskoslezského kraje“, udělené Sdružením pro rozvoj Moravskoslezského kraje a Krajskou hospodářskou komorou. Jedná se o největší letecko-armádně-bezpečnostní akci ve střední Evropě, která výrazně přispívá k pozitivnímu vnímání Moravskoslezského kraje a zájmu o něj jak v kontextu národním, tak mezinárodním. Význam akce je nejen v samotném zviditelnění regionu, ale také pro prezentaci Letiště Leoše Janáčka Ostrava, na kterém se zářijová akce koná. Stejné ocenění si v loňském roce odnesl další projekt pocházející z Ostravy, a to hudební festival Colours of Ostrava.

 

 

Radnice bude prodávat vánoční stromky z městské plantáže ve čtvrtek 19. 12. od 13.00 do 16.00 hodin. K dispozici bude jen smrk pichlavý.

 

 

Štramberský pivovar začal vařit novinku – pivo Ušák s příchutí štramberských uší. Jde o polotmavý čtrnáctistupňový speciál, uvedl sládek Městského pivovaru Štramberk Petr Krpec. Pivo vznikalo několik měsíců, než se sládkovi a jeho kolegům podařilo „vyladit“ chuť tak, aby byl nápoj chutný a sladila se chuť piva s chutí a vůní koření ve složení: badyán, skořici, anýz, hřebíček, nové koření a zázvor. Poměr přísad je ale tajemstvím.

 

 

Svoz popelnic připadající na úterý 24. 12. proběhne již v pondělí 23. 12. 2013.

 

 

Na řidiče pod vlivem alkoholických nápojů nebo návykových látek se v rámci dopravně bezpečnostní akce, uskutečněné minulý týden, zaměřili moravskoslezští policisté. Kromě dopravních policistů se akce zúčastnili také kolegové z obvodních oddělení jednotlivých územních odborů od pondělí 9. do neděle 15. prosince. Policisté zjistili celkem 9 trestných činů, přičemž 4 z nich s alkoholem. Dále zjistili 220 přestupků, z nichž 168 vyřešili na místě uložením blokových pokut a 52 oznámili odborům dopravy příslušných úřadů. Celková výše uložených pokut se vyšplhala na částku 69 900,- Kč. Za zmínku stojí také jedna vypátraná celostátně hledaná osoba.

 

 

V novém roce pozbudou platnosti staré řidičské průkazy, vydané mezi 1. lednem 2001 a 30. dubnem 2004, řidičům, kteří s neplatnými doklady budou dále jezdit, bude hrozit dvoutisícová pokuta. Ve správním území Kopřivnice si řidičské oprávnění nevyměnilo ještě zhruba 1 000 lidí.

 

 

Městská knihovna a její pobočky budou o vánočních svátcích uzavřeny. Všechny budou uzavřeny od 23. prosince do 3 ledna. Čtenářům se tedy otevře nejprve v pondělí 6. ledna pobočka v kulturním domě a na Severu, od úterý 7. Ledna pobočka v Lubině a Vlčovicích a až 8. ledna pobočka v Mniší.

 

 

Město Kopřivnice vyzývá zájemce k podání přihlášky na nájem obecního bytu velikosti 1 + 1 na ulici Alšova, za podmínky přistoupení k závazku. Minimální nabídka je 30 000 Kč, horní není omezena. Dále je k dispozici třípokojový byt na ulici Alšova. O ten může žádat pár, který je stávajícím nájemcem městského bytu, mající v péči minimálně dvě nezletilé děti. Všichni zájemci musí vyplněné přihlášky odevzdat nejpozději do 30. prosince letošního roku do 16:00 hodin na kopřivnickou radnici.

 

 

Koncem listopadu byla ukončena sezona pro rozmísťování velkoobjemových van na bio odpad. Nyní mohou občané města Kopřivnice, Lubiny a Mniší po předložení občanského průkazu či dokladu o zaplacení místního poplatku za odpady, odevzdat biologický odpad zdarma na kompostárnu Točna v Příboře. Kompostárna je otevřena od prosince do konce února jen každý pátek od 8:00 do 12:00 hodin. V dalším roce již radnice neplánuje rozmísťovat v okolí rodinných domů velkoobjemové vany, měly by být nahrazeny biokompostejnéry, které budou sváženy jednou za 14 dnů.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice