20. 12. 2013

 

I letos skauti na Štědrý den nabídnou plamínek Betlémského světla, v Kopřivnici budek dostání  tradičně na dvou místech – před chrámem sv. Bartoloměje a u kulturního domu v úterý 24. prosince od 9 do 11 hodin.

 

 

V průběhu vánočních svátků KTK připravila pro diváky dárek, a to možnost sledovat bez omezení celou programovou nabídku KTK včetně HD programů od 23. prosince do 1. 1. 2014.

Dalším dárkem  – to je speciální pořad Vánoce ve školce, který připravilo 180 dětí z kopřivnických mateřských škol a skupina Camerata, který je zařazen do vysílání KTK od 20. do 27. prosince. Speciální pořad na  DVD je možné zakoupit ve všech místních školkách nebo přímo v kabelové televizi. 

Poslední úřední den v letošním roce má Kontaktní místo KTK na ulici Obránců míru v pátek 20. prosince. V pondělí 23. bude již uzavřeno a otevírat se bude až v novém roce, a to od pondělí 6. ledna. V případě technických poruch využijte servisní telefon 556 821 076.

 

 

Ve dnech 27. a 31. prosince 2013 bude Městský úřad v Kopřivnici uzavřen.

 

 

Svoz popelnic připadající na úterý 24. 12. proběhne již v pondělí 23. 12. 2013.

 

 

Sbor dobrovolných hasičů ve spolupráci s Osvětovou besedou a MŠ Mniší Vás zvou na Vánoční koncert pod rozsvíceným stromem. Koledy zahraje a zazpívá dechová hudba Javořinka. Koncert proběhne v sobotu 21. prosince od 17 hodin u kulturního domu v Mniší. Součástí koncertu bude živý betlém.

 

 

Kulturní dům Kopřivnice Vás zve na 4. adventní koncert, na kterém vystoupí novojičínský dětský sbor Ondrášek. Poslední z řady adventních koncertů se uskuteční v neděli 22. prosince od 15 hodin ve velkém sále kulturního domu.

 

 

Z důvodu časové změny v programu ledové plochy  se posouvá začátek bruslení veřejnosti v sobotu 11. 1. 2014  na  13.15 hod.

 

 

Čajovna [árt té kafé] Mandala v Kopřivnici připravila na závěr prosince vernisáž výstavy s názvem MusicArt!. Prostory čajovny tak budou od soboty od 17.00 hodin zdobit celý následující měsíc originální velkoformátové plakáty.

V pátek se zde od 20.00 hodin uskuteční koncert uskupení Ille. Kdo si všiml před lety EP „V rekvizitách“ a nebo sleduje i další tvorbu Olgy Königové, věděl, že v její skříni ošklivé věci nenajde. Ale až když ji pootevřete a dostanou se na světlo, zjistíte, jak moc krásné jsou…

 

 

Organizace Kultura srdcem připravila na předvánoční čas Soutěž kopřivnických kapel. Třetí ročník akce se uskuteční v sobotu v prostorách Kulturního domu Kopřivnice. Multižánrová přehlídka hudby je rozdělena do tří kategorií – kapely, hip hop a DJ´s. Porotou jste Vy diváci a pro ty nejlepší soutěžící je připravena spousta hodnotných cen i překvapení v podobě rozhovoru a živého vystoupení v regionální televizi. Hlavní podstatou celé akce není hodnotit něco tak výjimečného jako je hudba, ale představit veřejnosti kopřivnickou tvorbu, nejenom začínajících umělců.

 

 

Městská knihovna a její pobočky budou o vánočních svátcích uzavřeny. Všechny budou uzavřeny od 23. prosince do 3. ledna. Čtenářům se tedy otevře nejprve v pondělí 6. ledna pobočka v kulturním domě a na Severu, od úterý 7. Ledna pobočka v Lubině a Vlčovicích a až 8. ledna pobočka v Mniší.

 

 

Štramberský pivovar začal vařit novinku – pivo Ušák s příchutí štramberských uší. Jde o polotmavý čtrnáctistupňový speciál, uvedl sládek Městského pivovaru Štramberk Petr Krpec. Pivo vznikalo několik měsíců, než se sládkovi a jeho kolegům podařilo „vyladit“ chuť tak, aby byl nápoj chutný a sladila se chuť piva s chutí a vůní koření ve složení: badyán, skořici, anýz, hřebíček, nové koření a zázvor. Poměr přísad je ale tajemstvím.

 

 

Divadelní soubory a město Štramberk zvou na tradiční Živý betlém, který se uskuteční ve čtvrtek 26. prosince 2013 v 15 hodin v prostorách Národního sadu ve Štramberku. Cyril Hykel: Tříkrálová lidová hra ze Štramberka, účinkují členové divadelních souborů Pod věží, Kotouč a Dětského divadelního souboru, hudební doprovod skupina Ogaři a Chrámový sbor, Dechový orchestr Štramberk, Taneční skupina Dagmar Jurákové, zpěv Mořic Jurečka a Věra Juračáková, průvodní slovo Ing. Dana Macháčová a Karolína Lešinská. Vstupné dobrovolné.

 

 

Již osmým rokem vydává Kopřivnice vlastní stolní kalendář, který Kopřivničané získají od města jako dárek. Těšit se mohou nejen na informace o aktuálních akcích, ale také na zajímavé čtení o zdejších pamětihodnostech a příjemný bonus v podobě slevových poukazů na vstup do kopřivnických muzeí. Tématem kalendáře jsou tentokrát kopřivnické pamětihodnosti, což je možná vzhledem k průmyslovému charakteru města trochu překvapivé. Nicméně zaplnit všech dvaapadesát stránek nebyl žádný problém. Přestože je Kopřivnice mladým a industriálním městem, nachází se zde řada pozoruhodných míst, která stojí za to vidět a která mají zajímavou minulost. Lidé se v kalendáři dočtou stručné informace například zdejším bronzovém pokladu, zřícenině hradu, historických budovách, kostelech, kaplích, hrobkách, křížích, sloupech, pomnících, pamětních deskách nebo různých uměleckých dílech, která možná denně míjejí a přitom o jejich původu příliš nevědí. Autorem textové a fotografické části je Mgr. Ondřej Šálek, který na kalendáři pracoval v rámci činnosti Regionálního muzea v Kopřivnici. Součástí kalendáře na rok 2014 bude také příjemný bonus – čtyři muzejní poukazy na zlevněné vstupné do všech tří kopřivnických muzeí. Držitel poukazu z městského kalendáře si bude moci zakoupit okružní vstupenku do Muzea Fojtství, Lašského muzea a Technického muzea Tatra za 40 korun, tedy zlomek běžné ceny. Stejně jako v předchozích letech bude kalendář opět upozorňovat na kulturní, sportovní a společenské akce, dny otevřených dveří a aktivity města, připomene data zápisů do mateřských a základních škol, termíny splatnosti místních poplatků, harmonogram přistavení velkoobjemových van na komunální odpad apod. Všechny domácnosti v Kopřivnici i místních částech by měly kalendář nalézt ve svých schránkách do konce letošního roku.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice