16. 12. 2013

 

Radnice bude prodávat vánoční stromky z městské plantáže ve čtvrtek 19. 12. od 13.00 do 16.00 hodin. K dispozici bude jen smrk pichlavý.

 

 

MĚSTO KOPŘIVNICE ve spolupráci s CENTREM PODNIKÁNÍ A ROZVOJE, s.r.o. zvou na DEN TECHNICKÉ KARIÉRY –

PREZENTACI STŘEDNÍCH ŠKOL A FIREM S TECHNICKÝM ZAMĚŘENÍM v pondělí 16. prosince 2013 od 14.30 do 17.00 hod.

Jedná se o prezentaci technicky zaměřených středních škol a možností studia na těchto školách, a také prezentace lokálních firem, pro žáky 8. a 9. ročníků a jejich rodiče. Popř. budou prezentovány i informace z trhu práce – predikce poptávky zaměstnavatelů po technických profesích apod. Tato akce poskytne žákům a rodičům orientaci v aktuálních možnostech dalšího technického vzdělávání, dále poskytne informace o možnostech uplatnění v jednotlivých oborech, předpokladech rozvoje oborů, požadavcích na uchazeče o volná pracovní místa ze strany zaměstnavatelů, atd. Na setkání budou propagovány obory nedostatkové nebo rozvíjející se. Nabídka CPR středním školám a lokálním firmám k účasti na této akci bude předem konzultována s výchovnými poradci základních škol.  Na akci se budou podílet zástupci SŠ a zaměstnavatelé s vlastní prezentací.

Účast:

• VOŠ, SOŠ a SOU v Kopřivnici

• Gymnázium a Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky,

Frenštát pod Radhoštěm

• Střední škola technická a zemědělská, Nový Jičín,

• Střední škola elektrotechnická, Ostrava, Na jízdárně 30,

• Střední škola teleinformatiky, Ostrava

• Střední škola nábytkářská a obchodní Bystřice pod Hostýnem

• Střední průmyslová škola Hranice

• VÍTKOVICKÁ STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA A GYMNÁZIUM

• Střední průmyslová škola stavební Valašské Meziříčí

• Střední škola informatiky, elektrotechniky a řemesel Rožnov pod Radhoštěm

• Bang & Olufsen, s.r.o.

• BIKE FUN International s.r.o.

• Brose CZ spol. s r.o.

• FAVEA, spol. s. r. o.

 

 

Svoz popelnic připadající na úterý 24. 12. proběhne již v pondělí 23. 12. 2013.

 

 

Na povinnou výměnu starých řidičských průkazů, vydaných mezi 1. lednem 2001 a 30. dubnem 2004, zbývá jen necelý měsíc. V novém roce pozbudou nevyměněné doklady platnost a řidičům, kteří s nimi budou dále jezdit, bude hrozit dvoutisícová pokuta. Ve správním území Kopřivnice si řidičské oprávnění nevyměnilo ještě zhruba 1 200 lidí.

 

 

Kabelová televize připravuje rozšíření o nové SD programy v rozšířené nabídce. Naší diváci se mohou od pátku 13. prosince těšit na HOROR FILM, který začne vysílat z pátku na sobotu žánr horor, mystery  a fantasy filmy. Nově bude možnost sledovat také KinoSvět, jedná se o celodenní kanál zaměřený na dokumenty. Programy najdete po aktualizaci Set-Top-Boxů a televizních přijímačů. Platí také pro již dříve naladěné programy, které nyní například nefungují správně. Postupujte dle doporučených pokynů na www.ktkdigi.cz/navod. V průběhu vánočních svátků jsme pro naše diváky navíc připravili dárek a to možnost sledovat celou naši programovou nabídku včetně HD programů od 23. prosince do prvního ledna.

 

 

Dále zde mám upozornění pro naše klienty. Poslední úřední den v letošním roce má kontaktní místo kabelové televize na ulici obránců míru v pátek 20. prosince. V pondělí 23. bude již uzavřeno a otevírat se bude až v novém roce, a to od pondělí 6. ledna. V případě technických poruch využijte náš servisní telefon 556 821 076.

 

 

Městská knihovna a její pobočky budou o vánočních svátcích uzavřeny. Všechny budou uzavřeny od 23. prosince do 3 ledna. Čtenářům se tedy otevře nejprve v pondělí 6. ledna pobočka v kulturním domě a na Severu, od úterý 7. Ledna pobočka v Lubině a Vlčovicích a až 8. ledna pobočka v Mniší.

 

 

Profesionální golfistka Lucie Hinnerová, rodačka z Kopřivnice a dlouholetá posila brněnské Kaskády, uspěla jako jediná ze tří Češek v důležitém předkvalifikačním turnaji o účast na příštím ročníku série turnajů v rámci Ladies European Tour v marockém Rabatu. Spolu s Lucií Hinnerovou usilovaly o postup do další fáze kvalifikace Daniela Proroková a Šideri Váňová, ty ale neuspěly. Pro Lucii je to splnění dalšího letošního cíle, poté, co v září vyhrála 17. ročník Akademického mistrovství České republiky. Samotný kvalifikační turnaj  Ladies European Tour se odehraje 14. až 18. prosince střídavě na marockých hřištích Samanah  a Al Maaden. Nejlepším třiceti hráčkám bude nabídnuta kvalifikace 8a, která zaručuje hru na většině turnajů v roce 2014.

 

 

Stejně jako v předchozích třech letech se společnost Brose CZ rozhodla darovat všem kopřivnickým školákům předvánoční dárek v podobě filmových představení v kině Puls. Kromě toho městu přispěje na nedávno dokončenou rekonstrukci atria ZŠ dr. Milady Horákové a celková částka daru se tak vyšplhá na 8,5 tisíc eur, tedy zhruba 232 tisíc korun. Devatenáct dopoledních projekcí v kině Puls vyjde zhruba na 101 tisíc korun a do Vánoc je zhlédne více než dva tisíce žáků mateřských a základních škol. Zbývající suma ve výši necelých 131 tisíc korun bude dodatečně věnována na rekonstrukci atria Základní školy dr. Milady Horákové, která byla dokončena letos v listopadu. Předláždění prostoru, vybudování několika odpočinkových míst s lavičkami a dalším mobiliářem, terénní úpravy a výsadby vyšly městský rozpočet přibližně na 800 tisíc korun.

 

 

Město Kopřivnice vyzývá zájemce k podání přihlášky na nájem obecního bytu velikosti 1 + 1 na ulici Alšova, za podmínky přistoupení k závazku. Minimální nabídka je 30 000 Kč, horní není omezena. Dále je k dispozici třípokojový byt na ulici Alšova. O ten může žádat pár, který je stávajícím nájemcem městského bytu, mající v péči minimálně dvě nezletilé děti. Všichni zájemci musí vyplněné přihlášky odevzdat nejpozději do 30. prosince letošního roku do 16:00 hodin na kopřivnickou radnici.

 

 

Koncem listopadu byla ukončena sezona pro rozmísťování velkoobjemových van na bio odpad. Nyní mohou občané města Kopřivnice, Lubiny a Mniší po předložení občanského průkazu či dokladu o zaplacení místního poplatku za odpady, odevzdat biologický odpad zdarma na kompostárnu Točna v Příboře. Kompostárna je otevřena od prosince do konce února jen každý pátek od 8:00 do 12:00 hodin. V dalším roce již radnice neplánuje rozmísťovat v okolí rodinných domů velkoobjemové vany, měly by být nahrazeny biokompostejnéry, které budou sváženy jednou za 14 dnů.

 

 

Filmový klub připravuje na úterý 17. Prosince projekci naslepo  – pokud se vypravíte do kina., nebudete do poslední chvíle vědět, na jaký film jste se přišli.

 

 

Dárkové krabičky si můžete vyrobit společně s dětmi v úterý 17. prosince v městské knihovně, abyste mohli vánoční dárky taky krásně a nápaditě zabalit.

 

 

Školní kapely budou čekat na vánoce – již tradiční koncert Vánoční čekání se chystá v KDK v úterý 17. Prosince.

 

 

Vánoční jarmark chystá kopřivnice v centru města na pěší zóně –  ve středu 18. a ve čtvrtek 19. prosince.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice