13. 12. 2013

 

Automobilka Tatra se v uplynulých dvou letech pohybovala v červených číslech, letos by to již mělo být lepší.  V březnové dražbě získala nového vlastníka, změnila vedení, název, strategii a především chce změnit myšlení zaměstnanců, tak, aby se konečně stala ziskovou společností.  Generální ředitel Petr Karásek, který  od října stojí v čele automobilky a kterého jsme se ptali na aktuální situace v automobilce  ji přirovnal k zaoceánské lodi. Více v Kopřivnickém magazínu od 13. prosince 2013.

 

 

Kopřivnické děti natočily vánoční DVD. Bezmála dvě stě dětí z devíti kopřivnických školek se koncem listopadu zúčastnilo natáčení vánočního pořadu, který pro své diváky připravuje Kabelová televize Kopřivnice. Koledy a zajímavé dětské postřehy na téma Vánoce budou vydány také na DVD, které si bude možné zakoupit již od 16. prosince. Natáčení na pět kamer probíhalo v prostorách vánočně vyzdobené obřadní síně, a přestože většina malých zpěváků stála před kamerou a filmovými světly poprvé, vše zvládli téměř jako profesionálové. Devět písní v podání mateřinek je na DVD doplněno o tři vánoční skladby místní historické hudební společnosti Camerata a úvahami dětí na téma vánoc. Speciální pořad budou moci diváci KTK sledovat během vánočních svátků od 20. do 27. prosince v obvyklých časech vysílání Kopřivnického magazínu. Vzniklé DVD si mohou zájemci objednat přímo v Kabelové televizi nebo ve všech místních školkách. Cena vánočního DVD, které vzniklo díky finanční podpoře několika místních firem, je 79 korun.

 

 

Těžní věže musí z Beskyd pryč, OKD s odvoláním neuspěly. Krajský úřad Moravskoslezského kraje potvrdil rozhodnutí stavebního úřadu ve Frenštátě pod Radhoštěm. OKD mají 10 měsíců na odstranění černých staveb na dole Frenštát. Do 4 měsíců musí společnost předložit plán jejich likvidace. Stavební úřad ve Frenštátě pod Radhoštěm zahájil řízení o jejich odstranění a 26. června 2013 vydal rozhodnutí o odstranění dočasných stavení z areálu dolu Frenštát. OKD se proti tomuto rozhodnutí odvolala na Krajský úřad Moravskoslezského kraje a ten 5. prosince 2013 rozhodnutí stavebního úřadu ve Frenštátě pod Radhoštěm o odstranění staveb potvrdil. Proti tomuto rozhodnutí se již nelze odvolat.

 

 

V pondělí 16. prosince od 14.30 do 17.00 hostí radnice (10. patro)PREZENTACI STŘEDNÍCH ŠKOL A FIREM S TECHNICKÝM ZAMĚŘENÍM.

 

 

Stejně jako v předchozích třech letech se společnost Brose CZ rozhodla darovat všem kopřivnickým školákům předvánoční dárek v podobě filmových představení v kině Puls. Kromě toho městu přispěje na nedávno dokončenou rekonstrukci atria ZŠ dr. Milady Horákové a celková částka daru se tak vyšplhá na 8,5 tisíc eur, tedy zhruba 232 tisíc korun. Devatenáct dopoledních projekcí v kině Puls vyjde zhruba na 101 tisíc korun a do Vánoc je zhlédne více než dva tisíce žáků mateřských a základních škol. Zbývající suma ve výši necelých 131 tisíc korun bude dodatečně věnována na rekonstrukci atria Základní školy dr. Milady Horákové, která byla dokončena letos v listopadu. Předláždění prostoru, vybudování několika odpočinkových míst s lavičkami a dalším mobiliářem, terénní úpravy a výsadby vyšly městský rozpočet přibližně na 800 tisíc korun.

 

 

Festival Souznění navazuje na svou úspěšnou tradici a stejně jako vloni navštíví v předvánočním čase čtyři místa Moravskoslezského kraje. Patnáctý ročník mezinárodního festivalu adventních a vánočních zvyků, koled a řemesel nabízí úvodní ochutnávku 12. prosince ve Václavovicích, kde do místního kostela sv. Václava zamíří folková legenda Spirituál Kvintet. Druhému festivalovému dnu bude v pátek 13. prosince dominovat sváteční repertoár v kostele sv. Jana a Pavla s hvězdou večera sopranistkou Evou Dřízgovou-Jirušovou. Dále vystoupí klarinetista Igor František, komorní orchestr Camerata Janáček, Dívčí komorní sbor CZKW Třinec se sbormistrem i varhaníkem Janem Nosákem a dirigent maestro Paolo Gatto. Zvykoslovná a zároveň pestrá vícežánrová hostina, která dává příležitost jak zkušeným hudebníkům, tak začínajícím talentům, je na programu 14. prosince v Kozlovicích. Pohodovou atmosféru navodí zajisté izraelský soubor Efroni Choir, poberounská formace Třehusk, národopisný soubor Postřekov z horního Chodska, soubor Pilky ze Lhotky nebo nejlepší Zpěváčci 2013 (Jakub Ošmera z Postřekova, Nikol Stávková z Hodonína).

Na domácí strunu zahrají a zapívají Sbor ZŠ Kozlovice, Dětský soubor Valášek, SLPT Valašský vojvoda, Pustkova cimbálová muzika, přidá se SPV Kozlovice, Dechová hudba, alegorickou scénu Tří králů a živého Betléma ztvární Divadelní společnost Kozlovice.

Závěrečný den festivalu nabídne ráno slavnostní Mši svatou v Ostravě-Mariánských Horách a večer přivede opětovně do moravskoslezské metropole slovenské pěvecké hvězdy. Na Galakoncertu 15. prosince v Domě kultury města Ostravy totiž vystoupí skvělá vokální formace Fragile. Dále se představí zmíněný izraelský soubor Efroni Choir, nejlepší Zpěváčci 2013 (Jakub Ošmera, Nikol Stávková), soubor Valašský vojvoda s koledami, novým pódiovým zpracováním posvátné legendy a pásmem Lucky nebo Národopisný soubor Postřekov s tím nejlepším z Chodska.

 

 

Během Galakoncertu bude předán charitativní dar pro tříletou Elišku Němcovou z Lichnova, která se narodila s dětskou mozkovou obrnou. Finanční sbírka bude probíhat po všechny čtyři festivalové dny.

 

 

The Vánočka. Dům dětí a mládeže Kopřivnice pořádá již XI. ročník nepostupové přehlídky studentského, dětského a jinak mladého divadla The Vánočka. Začátek je v pátek 13. 12. 2013, pokračuje se v sobotu od 10.30 a celá akce vyvrcholí vyhlášením výsledků diváckého hlasování ve 20.00. Podrobný program naleznete na www.ddmkoprivnice.cz. Vstupné 10 Kč/jedno představení, 20 Kč/celý den, 30 Kč/oba dny.

 

 

 Ani třetí adventní neděle se neobejde bez krásných kulturních zážitků. V Kulturním domě vystoupí vokální soubor KSKM – Komorní soubor Katedry muzikologie UP. Hlavním cílem KSKM je pobavit publikum. Tito držitelé 3. místa na Mezinárodní soutěži ve zpěvu komorních ansámblů Stonavská Barborka, zahrají v neděli 15. prosince v 15.00 hodin v malém sále KDK. Vstupné 80 Kč, děti do 6 let zdarma, děti do 15 ti let, studenti a ZTP 40 Kč, divadelní předplatitelé mají 25% slevu. Více info na www.kulturakoprivnice.cz.

 

 

Kopřivnická Základní škola sv. Zdislavy u příležitosti Dne otevřených dveří pořádá také adventní koncert. Školu budete mít možnost si prohlédnout v době od 13.00 do 15.00 hodin a poté bude zahájen adventní koncert. Vstup volný.

V Příboře je pro vás připraven Koncert žáků a absolventů Základní umělecké školy Příbor a to v kostele sv. Valentina v 17.00. Vstupné 50 Kč.

 

 

V sobotu 14. 12. 2013 si přijdou na své milovníci rapu, když navštíví Emenef Mandala Chill vol. 3 v čajovně[árt té kafé] Mandala Kopřivnice. Netradičně pojatý rapový koncert mladé lokální skupiny postavený na dosud nezveřejněných skladbách. Projekce, živá kytara, zpěv a pohodová atmosféra minulých ročníků slibují působivý hudební zážitek.

 

 

Ani příznivci vážné hudby nebudou tento víkend ochuzeni. V kině Puls proběhne v sobotu 14. 12. 2013 přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku. Tentokrát se můžete těšit na Verdiho poslední mistrovské dílo – Falstaff. Po padesáti letech se MET konečně dočkalo nové inscenace pod taktovkou Jamese Levina a v režii Roberta Carsena. Přenos začíná v 18.45 hodin, cena vstupenky 300 Kč (při současném zakoupení 6 a více vstupenek se cena snižuje na 250 Kč za vstupenku).

 

 

Pro rockery připravilo kino Puls Kopřivnice speciální adventní lahůdku. V rámci projektu Rock v kině vám nabídneme to nejlepší skupiny Def Leppard. Jedinečná a monumentální filmová událost Viva! Hysteria vznikla během března 2013 v hotelu Hard Rock v Las Vegas. Přijďte si poslechnout nesmrtelné hity jedné z největších britských rockových legend v neděli 15. 12. 2013 od 17.30 do kina Puls Kopřivnice! Vstupné 150 Kč.

 

 

Otevři oči: Na stupních vítězů. V sobotu 14. 12. 2013 budete mít možnost být účastníky dokumentárního cyklu Jana Bartoše – Otevři Oči, tentokrát na téma: Na stupních vítězů. Citlivé a místy úsměvné portréty pěti atletů, které se ve skromných podmínkách připravují na 18. mezinárodní seniorské mistrovství světa. Krásný snímek o zdraví a vitalitě i ve stáří. Promítání se bude konat v klubovně na chatě Dr. Hrstky ve Štramberku. Krom samotného promítání se můžete těšit i na diskuze k daným tématům. Začínáme v 17.00 hodin a vstup je zdarma.

 

 

V čajovně [árt té kafé] Mandala Kopřivnice, se v sobotu 14. 12. 2013 od 10.00 do 14.00 hodin uskuteční workshop Cesta hlasu – objevování hlasu a jeho léčivého potenciálu, se Svatoplukem Němcem, který vám může pomoci otevřít hlas, zbavit se trémy či strachu ze zpěvu a pomoci tak vašemu fyzickému i psychickému zdraví.

 

 

Oddíl stolního tenisu TJ Sokol Příbor ve spolupráci s městem Příbor pořádá 21. ročník oblíbeného turnaje Velká cena Příbora ve stolním tenise. V sobotu 14. 12. 2013 od 8.00 se v Sokolovně Příbor utkají neregistrovaní hráči + hráči umístění v žebříčku NJ od 101. místa. Občerstvení zajištěno.

 

 

Pro fanoušky futsalu je v tento den připraven 7. ročník Memoriálu Luboslava Kapsy. Přijďte podpořit mužstva soutěží FAČR futsalu Moravskoslezského kraje od 8.00 do 18.00 hodin do Sportovní haly Masarykova gymnázia!

 

 

V Kopřivnici se v sobotu od 9.30 hodin v hale zimního stadionu, uskuteční Velká cena Kopřivnice juniorů ve vzpírání pořádaná ASK Tatra Kopřivnice – Klubem vzpírání.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice