11. 12. 2013

 

19. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice – 12. prosince 2013 se uskuteční na městském úřadě v konferenční místnosti (10. patro, č. dv. 1084), Štefánikova 1163/12, Kopřivnice od 16.00 hodin. K projednání jsou mimo jiné navrženy tyto záležitosti: Návrhy na pořízení změny Územního plánu, Smlouva o partnerství a vzájemné spolupráci s městem Frenštát pod Radhoštěm, Návrh rozpočtu (plánu hospodářské činnosti) města Kopřivnice na rok 2014, návrh obecně závazné vyhlášky města Kopřivnice č. 5/2013 o místním poplatku za kom. odpad, změna společenské smlouvy – Teplo Kopřivnice s. r. o.,Prodej nemovitosti č.p. 889 na ul. Školní v Kopřivnici, pozemkové převody, projekt „Domov pro seniory v Kopřivnici“ , smlouva o spolupráci obcí Lašské brány Beskyd pro rok 2014, zásady pro poskytování účelových dotací města Kopřivnice.

 

  

Malování baněk v Lašském muzeu. Toužíte po originálních ozdobách na vánoční stromeček? Přijďte si je sami vyrobit! Lašské muzeum se rozhodlo zopakovat úspěšnou akci z loňského roku a připravilo pro všechny kreativní návštěvníky skleněné koule, lepidlo a spoustu třpytek, které mohou dle vlastní fantazie použít k tvorbě jedinečných vánočních dekorací. Malování ozdob na stromeček bude v Lašském muzeu probíhat od 10. do 22. prosince, v době od 9 do 16 hodin. Za 40 korun získají příchozí nejen baňku a potřeby na zdobení, ale také vstup na aktuální vánoční výstavu. Přijměte pozvání a přijďte si udělat radost vlastnoruční výrobou krásných dekorací!

 

 

Kopřivnice je jedním ze tří nejlepších Zdravých měst ČR.  Kopřivnice již posedmé v řadě obhájila své zařazení mezi nejlepší Zdravá města České republiky. Začátkem prosince obdržela ocenění za kvalitu místního rozvoje a splnění náročných kritérií mezinárodně používané metody kvality „místní Agenda 21“. „Místní Agenda 21 je metoda kvality veřejné správy, která hodnotí především to, jak jednotlivé obce či regiony usilují o svůj rozvoj – například zda je plánován za aktivní účasti veřejnosti, respektuje principy udržitelnosti a směřuje ke zvyšování kvality života občanů. Na základě plnění jednadvaceti kritérií jsou municipality každoročně rozřazovány do pěti kategorií,“ objasnila koordinátorka projektu Zdravé město Kopřivnice Ivana Rašková. Až do letošního roku byl nejlepším výsledkem zisk kategorie B, ovšem letos se městu Chrudim poprvé v historii ČR podařilo dosáhnout na kategorii A. Kopřivnice o toto nejvyšší ocenění zatím neusilovala a opět obhájila kategorii B. Jako vyjádření toho, že v této prestižní kategorii patří mezi nejpokročilejší, získala od odborné hodnotitelské komise navíc tři hvězdičky. Spolu s námi získaly tři hvězdičky navíc jen Litoměřice.

 

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie dne 13. prosince od 7:30 – 10:00 hodin na ulici I. Šustaly 1078 a 1080.

 

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že ve středu 11. prosince od 8:00 – 14:00 hodin bude přerušena dodávka vody na ulici Kadláčkové a Obránců míru.

 

 

Rozmístění velkoobjemových van na bio odpad probíhalo do listopadu. Nyní mohou občané města Kopřivnice, Lubiny a Mniší po předložení občanského průkazu či dokladu o zaplacení místního poplatku za odpady, odevzdat biologický odpad zdarma na kompostárnu Točna v Příboře. Kompostárna je otevřena od prosince do konce února každý pátek od 8:00 – 12:00 hodin.

 

 

Celkem 174krát vyjeli hasiči během čtvrtečního večera, pátku a soboty k událostem v souvislosti se silným větrem, který zasáhl i Moravskoslezský kraj. Nejhůře postiženo bylo Ostravsko a Opavsko.

 

 

S podezřením ze spáchání přečinu ohrožování výchovy dítěte prověřují novojičínští policisté 32letou ženu, která opakovaně, po dobu několika dnů, zanechal své dvě děti bez prostředků a zaopatření u svých známých.

 

 

TRIGLAV POJIŠŤOVNA EXTRALIGA HÁZENÉ 14. Kolo: Kopřivnice – Dukla 26:26 (12:12), Výsledek zápasu vynesl 2.600,- Kč do kasičky nadace pro transplantaci kostní dřeně.

  

 

Uzávěrka přihlášek do soutěže kapel, hip hop, DJ´s – 17. 12. 2013 – více na www.soutezkapel.tk. Akce se koná 21. 12. V KDK.

 

 

Do konce roku 2013 se mohou hlásit nová mužstva do II. ligy malé kopané. Stávající mužstva se přihlašují do sezóny 2014 v termínu 8. – 29. ledna 2014 odevzdáním vyplněné přihlášky na kontaktním místě klubu, I.patro budovy Slumeko.

 

 

Změnu k lepšímu přinese nový Jízdní řád Českých drah pro rok 2014, který začne platit 13. prosince. Nová zastávka Sedlnice je zhruba o kilometr blíže ke Studénce než původní stanice.

 

 

Město Kopřivnice vyzývá zájemce k podání přihlášky na nájem obecního bytu velikosti 1 + 1, za podmínky přistoupení k závazku, na adrese Kopřivnice, Alšova 1143. Minimální nabídka přistoupení k závazku je 30 000 Kč, horní není omezena.  Dále je k dispozici třípokojový byt č. 6 v 5. nadzemním podlaží domu 1145 na ulici Alšova. O ten může žádat stávající nájemce městského bytu v Kopřivnici, za podmínky uzavření dohody o přistoupení k závazku a dále za podmínky vrácení bytu, který nyní užívají zpět pronajímateli, nájemci  musí být pár  mající  v péči  minimálně  dvě  nezletilé  děti. Vyplněnou přihlášku odevzdejte v neprůhledné a zapečetěné obálce s uvedením adresy předmětného bytu, o který máte zájem, nejpozději do 30. 12. 2013 do 16:00 hodin na: Městský úřad Kopřivnice, odbor majetku města, oddělení bytové správy, Štefánikova 1163, 8. poschodí, dveře č. 867 nebo 866.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice