9. 12. 2013

 

Uzávěrka přihlášek do soutěže kapel, hip hop, DJ´s – 17. 12. 2013 – více na www.soutezkapel.tk

Aakce se koná 21. 12. V KDK.

 

 

Lašské muzeum v Kopřivnici nabízí od 10. 12. do 22. 12. 20123 možnost zdobení vánočních baněk. Stejně jako vloni jsou nachystány třpytky, lepidlo a čisté skleněné koule. Chybíte už jen Vy a Vaše dokonalé umělecké vyjádření. Vezměte tedy všechny děti, babičky, strýčky a každého, koho potkáte a přijďte si k nám vytvořit ozdobu na stromeček. Vždy od 9 – 16 hodin.

 

 

David Kunčar se kvalifikoval na ME, z mistrovství ČR přivezl dvě zlata a jedno stříbro. Ve dnech 28.11.-01.12.2013 se v Plzni uskutečnilo Mistrovství České republiky v plavání na krátkém 25m bazénu. Za účasti kompletní české špičky v průběhu čtyř dnů padlo jedenáct seniorských rekordů. Plavalo se nejen o tituly mistrů ČR, ale i o nominaci na blížící se ME. Kopřivnický plavec David Kunčar (ročník 1993), dřívější svěřenec trenérky Petry Kahánkové, šel v barvách Komety Brno do bojů jednoznačně s cílem kvalifikovat se na ME. V individuálních disciplínách vybojoval Kunčar vítězství na 100 metrů znak. „Do finále jsem postupoval s pátým časem a troufal jsem si na medailové umístění. Díky změně taktiky při startu a dostatku sil v druhé půlce trati se mi podařilo dotáhnout na suveréna této disciplíny, ostravského Martina Baďuru, a dohmátli jsme ve shodném čase 53,71 sekundy. Úspěchem skončily i Davidovy starty ve štafetách. Ve štafetě na 4×200 metrů volný způsob získal s týmem Komety Brno zlato v novém českém rekordu, ve štafetě na 4×100 metrů polohový závod z toho bylo stříbro. Teď jej čeká dolaďování formy před Mistrovstvím Evropy v krátkém bazénu, které se koná 12. – 15. prosince 2013 v dánském Herningu.

 

 

26. listopadu věnoval Moravskoslezský kraj dobrovolným hasičům a hasičskému záchrannému sboru techniku za dvanáct milionů korun. Mezi několika desítkami jednotek požární ochrany figurovala i naše. Na seznamu výbavy převedené na město Kopřivnice tak přibyla např. radiostanice, protichemické obleky, dýchací přístroje i záložní tlakové láhve a také zachytávač airbagu spolujezdce.

 

 

Téměř 200 dětí z 9 mateřských škol se účastnilo natáčení vánočního pořadu, který připravuje pro své diváky naše televizní studio. Vánoční koledy v podání kopřivnických dětí budou doplněny o odpovědi dětí na téma Vánoce a 3 koledy v podání místní kapely Camerata. Natáčení proběhlo v pondělí 25. listopadu v prostorách kopřivnické obřadní síně. Vyzvány byly všechny kopřivnické mateřské školy, aby do pořadu přispěly a s vybranou skupinkou dětí zazpívali vánoční koledu. Většina dětí stála před kamerou poprvé a v neobvyklém prostředí se spoustou techniky, výzdoby a světel. Přesto vše zvládli téměř jako profesionálové. Střídání mezi jednotlivými školkami bylo zaplněno přípravami a převlékáním. Část pauzy mezi natáčení si děti krátili kreslením a malým občerstvením.  Devět písní v podání mateřinek je doplněno o tři vánoční sklady Cameraty. Historická hudební společnost vznikla v roce 1999 a v současném složení hraje od roku 2001. Speciální pořad mohou lidé shlédnout během vánočních svátku na našem kanálu a vzniklé DVD je možné objednat ve všech místních školkách nebo přímo v kabelové televizi, k dispozici bude od 16. prosince.

 

 

Pěvecké sdružení Kopřivnice se ve dnech 29. listopadu 2013 až 1. prosince 2013 zúčastnilo 23. ročníku mezinárodního festivalu adventní a vánoční hudby s cenou Petra Ebena. PSK získalo v této soutěži stříbrné pásmo. V Praze také zahajovalo zpěvy vánočních písní u vánočního stromu na Staroměstském náměstí v sobotu 30. listopadu 2013.

 

 

Policisté dopadli falešného lékaře z Kopřivnice, který okradl dvě seniorky v Novém Jičíně. Odsouzen byl už dvaadvacetkrát. Intenzivní prací a nasazením dokázali novojičínští policisté vyhledat a v poměrně krátké době zadržet 55letého muže, který se neštítil lstivým způsobem okrádat seniorky. Ve svých 22letech byl prvně odsouzen. K dnešnímu dni má za sebou 22 pravomocných rozsudků. Naposledy byl propuštěn z výkonu trestu na konci léta letošního roku a takřka okamžitě začal znovu páchat trestnou činnost. Muž s trvalým bydlištěm v Kopřivnici má vztah také k městům v Čechách. Bez krádeží a podvodů nedokáže žít, na svobodě byl pár měsíců. Za toto období mu novojičínští policisté prozatím prokázali čtyři případy. Dvě okradené seniorky s historkou lékaře a další dva případy vniknutí do neuzamčených rodinných domů.  Svou trestnou činnost obhajuje nedostatkem peněz a chabého zdraví.

 

 

Do konce roku 2013 se mohou hlásit nová mužstva do II. ligy malé kopané. Stávající mužstva se přihlašují do sezóny 2014 v termínu 8. – 29. ledna 2014 odevzdáním vyplněné přihlášky na kontaktním místě klubu, I.patro budovy Slumeko.

 

 

Změnu k lepšímu přinese nový Jízdní řád Českých drah pro rok 2014, který začne platit 13. prosince. Nová zastávka Sedlnice je zhruba o kilometr blíže ke Studénce než původní stanice.

 

 

Město Kopřivnice vyzývá zájemce k podání přihlášky na nájem obecního bytu velikosti 1 + 1, za podmínky přistoupení k závazku, na adrese Kopřivnice, Alšova 1143. Minimální nabídka přistoupení k závazku je 30 000 Kč, horní není omezena.  Dále je k dispozici třípokojový byt č. 6 v 5. nadzemním podlaží domu 1145 na ulici Alšova. O ten může žádat stávající nájemce městského bytu v Kopřivnici, za podmínky uzavření dohody o přistoupení k závazku a dále za podmínky vrácení bytu, který nyní užívají zpět pronajímateli, nájemci  musí být pár  mající  v péči  minimálně  dvě  nezletilé  děti.

Vyplněnou přihlášku odevzdejte v neprůhledné a zapečetěné obálce s uvedením adresy předmětného bytu, o který máte zájem, nejpozději do 30.12.2013 do 16:00 hodin na: Městský úřad Kopřivnice, odbor majetku města, oddělení bytové správy, Štefánikova 1163, 8. poschodí, dveře č. 867 nebo 866.

 

 

MĚSTSKÁ KNIHOVNA:

Aktuální výstava (do 20. prosince) Petr Šigut: Všehochuť – výstava fotografií

Úterý 10. prosince v 18:00 Zemřít ukamenováním – promítání dokumentárního filmu zabývajícího se lidskými právy

Čtvrtek 12. prosince v 18:00 Historická i moderní Čína aneb Kam směřuje čínský drak? – přednáška Jitky Bortlové

 

 

Město Kopřivnice nabízí k prodeji bílý automobil Škoda Fabia Kombi. Vůz byl vyroben v roce 2001, je po generální opravě (v roce 2009 byl vyměněn motor) a má najeto 211 500 km. STK do 4/2015. Bližší informace poskytne zájemcům Jan Müller na telefonním čísle 737 859 343. Cenové nabídky lze zasílat písemně do 18. prosince 2013 paní Miroslavě Michalské na MÚ Kopřivnice (tel. 556 879 736). Výše minimální nabídky byla stanovena na 25 000 Kč.

 

 

Místní akční skupina (MAS) Lašsko, mezi jejíž členy patří také město Kopřivnice, žádá veřejnost o vyplnění krátkého dotazníku ohledně kvality života v našem regionu. Šetření je anonymní a jeho výsledky budou použity jako podklad pro tvorbu strategie dotčeného území. MAS je nezávislým společenstvím občanů, podnikatelů, veřejné správy a dalších organizací, jež spolupracují například při získávání finanční podpory z EU.

 

 

DEN OTENŘENÝCH DVEŘÍ a ADVENTNÍ KONCERT v ZŠ svaté Zdislavy v neděli 15. 12. 2013. 13 – 15 hod. – prohlídka školy, 15 hod. – začátek koncertu

 

 

METROPOLITNÍ OPERA NEW YORK – přímé přenosy: Posledním přenosem v roce 2013 bude 14. prosince Verdiho komická opera Falstaff pod dirigentskou taktovkou Jamese Levina, jenž se do Met vrátil na jaře po nucené pauze. „Jsem štastný, že jsem zpět ve společnosti skvělých kolegů v Met a že budu dirigovat tři milované opery s naším orchestrem a sborem, kterým se nikdo nevyrovná,“ komentoval Levine svůj návrat. Po novém roce se diváci dočkají Rusalky.

 

 

ROCK V KINĚ – rockové legendy na plátnech kin. Jednou do měsíce, vždy v neděli v 17.30 představí kino Puls legendy rockové scény. Po Metallice a Rolling Stones  je nyní k vidění také na filmových plátnech Def Leppard! Jedinečná filmová událost byla natočena během března 2013 v hotelu Hard Rock v Las Vegas. Skupina, která proslula excentrickou koncertní produkcí, ve velkých arénách předčila veškerá očekávání. Kolekce natočená během devíti vystoupení zahrnuje jednak kompletní tracklist jejich bestselleru Hysteria, jednak množství dalších nesmrtelných hitů skupiny, jako jsou Rock of Ages či Photograph. V novém roce fanoušky potěší Aerosmith: Rock for the Rising Sun, Dream Theater: Live at Luna Park, Morrissey 25: Live – Záznam z březnového famózního koncertu v Hollywood High School v Los Angeles z roku 2013. Nenechte si ujít výjimečné koncertní zážitky.

 

 

Již pouze pár lístků… Tradiční předvánoční koncert Tomáše Kočka a orchestru se uskuteční ve čtvrtek 12. 12. 2013 v 18:00 na chatě Dr. Hrstky. Předprodej lístků probíhá na MIC Štramberk anebo na chatě Dr. Hrstky.

 

 

V sobotu 14. prosince zveme na koncert valašského písničkáře nové generace Pavla Tabáska. Koncert začíná v 19 hodin na chatě Dr. Hrstky.

 

 

THE ROYAL BALLET LONDON – v pořadí již druhé dílo v letošní sezóně přímých přenosů Královského baletu z Londýna uvedeme 12. prosince ve 20:15. Od prvního tónu předehry k Čajkovského Louskáčku tušíme tajemství a divadelní kouzlo. Strýček Drosselmayer uvede do pohybu čarovný příběh, který zažijí jeho milovaný synovec Honzík a důvtipná Klárka, když zabloudí do říše zlého Myšího krále. První dějství Louskáčka se odehrává o Vánocích. Jsme přítomni oslavě, na níž Drosselmayer daruje Klárce figurku – louskáček. Když nastane noc, začnou se kolem vánočního stromku dít čáry. Odevšad se objevují myši, do jejichž čela se staví Myší král. Oživlý Louskáček povolá cínové vojáčky a Myšího krále a jeho armádu porazí. Klárka a Honzík slaví vítězství, když začne padat sníh a rozvíří se tanec vloček. V druhém dějství se setkáváme s mladým párem v království cukrovinek, kde je hostí víla Dražé s krásným princem a na přepychovém dvoře se předvádí řada oslnivých tanců. Klasická produkce Petera Wrighta byla poprvé uvedena roku 1984 v Covent Garden a stala se nedílnou součástí Vánoc pro diváky každého věku.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice