6. 12. 2013

 

„NADAČNÍ KOLO“ Triglav pojišťovna extraligy házené:  Kopřivnice (12. místo, 3 body) – Dukla (4. místo, 16 bodů) v sobotu 7. 12. v 18:00  přinese peníze do kasičky Nadace pro transplantace kostní dřeně. V sobotu můžete vyrazit na házenou do Kopřivnice, kde přivítají Duklu, která nehodlá Kopřivnickým přenechat body, na které by měl podle papírových předpokladů pražský celek bez větších obtíží dosáhnout. Každá vstřelená branka znamená příspěvek 50 Kč ze strany klubu na konto Nadace pro transplantace kostní dřeně. V halách se můžete obeznámit se způsobem, jak můžete Nadaci přispět finančně i vy sami třeba DMSkou. A především: Vy sami se můžete zapsat do registru dárců kostní dřeně.

 

 

Charitativní sportovně-zábavné Mikulášské odpoledne. Dne 8. 12. 2013 od 14:00 se bude konat sportovně-zábavné Mikulášské odpoledne v tělocvičně ZŠ Milady Horákové v Kopřivnici. Výtěžek celé akce bude věnován Karolíně Dejové na její rehabilitaci v ADELI Medical Center.

 

 

Upozornění na zvýšenou hlučnost. Společnost Komterm oznamuje, že v souvislosti se spuštěním zařízení kombinované výroby elektřiny a tepla bude ve dnech 4. až 6. prosince probíhat realizace opakovaných profuků parního potrubí. Profuky se budou skládat ze 4 opakování v trvání 30 minut na 1 profuk a budou prováděny výhradně v denních hodinách. Během realizace je nutné počítat se zvýšenou hlučností – děkujeme za pochopení.

 

 

Město prodává nevyužitý automobil. Město Kopřivnice nabízí k prodeji bílý automobil Škoda Fabia Kombi. Vůz byl vyroben v roce 2001, je po generální opravě (v roce 2009 byl vyměněn motor) a má najeto 211 500 km. STK do 4/2015. Bližší informace poskytne zájemcům Jan Müller na telefonním čísle 737 859 343. Cenové nabídky lze zasílat písemně do 18. prosince 2013 paní Miroslavě Michalské na MÚ Kopřivnice (tel. 556 879 736). Výše minimální nabídky byla stanovena na 25 000 Kč.

 

 

Místní akční skupina (MAS) Lašsko, mezi jejíž členy patří také město Kopřivnice, žádá veřejnost o vyplnění krátkého dotazníku ohledně kvality života v našem regionu. Šetření je anonymní a jeho výsledky budou použity jako podklad pro tvorbu strategie dotčeného území. MAS je nezávislým společenstvím občanů, podnikatelů, veřejné správy a dalších organizací, jež spolupracují například při získávání finanční podpory z EU.

 

 

Přijďte za Mikulášem a čertem na Trúbu v sobotu 7. Prosince.  Akce začíná v 11 hodin a kromě Mikuláše a čerta se můžete těšit ještě i na ukázky výroby vánočních ozdob a dalších tradic. Navíc se můžete kouknout i na vánoční pohádky, které budeme promítat v naší klubovně, povozit se na ponících, anebo se kouknout na ukázky dravých ptáků. Akce potrvá do 15 hodin. Od 16 hodin pak můžete pokračovat při další mikulášské akci u hotelu Štramberk, anebo si od 16 hodin zajít na mikulášskou divadelní pohádku „Jak kašpárek naučil čerty zpívat“, kterou budete moci shlédnout v kulturním domě ve Štramberku.

 

 

Adventní koncert duchovní hudby a slova Laudate Dominum –  8. 12. 2013, 17:00. Římskokatolická farnost u kostela sv. Bartoloměje v Kopřivnici zve na adventní koncert duchovní hudby a slova Laudate Dominum v kostele sv. Bartoloměje. Zazní nejkrásnější operní árie a skladby hudebních velikánů G. Verdiho, W. A. Mozarta, J. S. Bacha. Prodej vstupenek 1 hodinu před začátkem představení v místě konání.

Účinkují:

•Pavla Vykopalová, soprán – sólista ND Praha a ND Brno

•Martin Jakubíček, varhany – člen Filharmonie Brno

•Vlastimil Bialas, koncertní trubka – člen Filharmonie Brno

•Markéta Švábová, přednes – členka souboru Slezského divadla v Opavě

 

 

Lašské muzeum představí „Jiné Vánoce“. Lašské muzeum v Kopřivnici Vás zve na netradiční vánoční výstavu. Ta bude zaměřena nejen na Vánoce samotné, ale také na křesťanskou tradici v zemích Střední a Jižní Ameriky, Asie a Afriky. Přijďte se seznámit s vánočními zvyky a tradicemi, jak je neznáte. Vernisáž se bude konat 5. prosince 2013 v 17 hodin. Výstava „Jiné Vánoce“ bude v Šustalově vile k vidění až do 9. února 2014, mimo vánoční svátky, kdy bude muzeum uzavřeno.

 

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie dne 9. prosince od 8:00 – 12:00 hodin na ulici Štramberské 1092, v Mniší a Tiché – trafostanice Pružinky a 13. prosince od 7:30 – 10:00 hodin na ulici

I. Šustaly 1078 a 1080.

 

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že 12. prosince od 8:00 – 14:00 hodin bude přerušena dodávka vody na ulici Husové – od SPŠ směrem ke koupališti.

 

 

Osobností sociální oblasti je Anežka Šajtarová. V pátek 29. listopadu se v Kopřivnici konalo historicky první vyhlášení osobnosti roku v sociální oblasti. Veřejnost nominovala sedm osobností, které v našem městě dlouhodobě přispívají ke zlepšení situace seniorů, handicapovaných nebo osob jinak ohrožených sociálním vyloučením. Do následné ankety se zapojilo celkem 539 lidí, kteří rozhodli o vítězství vedoucí azylového domu Anežky Šajtarové. Anežka Šajtarová pracuje již dvacet let v sociálních službách azylový dům a noclehárna Střediska sociálních města Kopřivnice. V roce 1993 zde začínala jako řadový pracovník a roku 2000 se stala vedoucí. Denně se věnuje osobám, které se z různých důvodů ocitly na okraji společnosti a pomáhá jim řešit kritické životní situace. To vyžaduje nejen odbornou zdatnost, ale také důslednost, přirozenou autoritu a velkou dávku empatie. S městem paní Šajtarová spolupracuje při plánování sociálních služeb, kde svými praktickými zkušenostmi a postřehy přispívá k formulování reálných cílů a opatření. Za dobu, kterou se věnuje tomuto náročnému povolání, si získala zasloužený kredit nejen u řady svých klientů, ale také mezi kolegy, nadřízenými i odborníky na sociální problematiku.

 

 

 

Vánoce, Vánoce, přicházejí…Vánoce patří k nejoblíbenějším svátkům v roce. Pokud toužíte nasát vánoční atmosféru, pak rozhodně nemůžete vynechat následující akce. Krásné bude rozsvěcení vánočního stromu na Hukvaldech. Tváře přítomných zde před budovou ZŠ a MŠ Leoše Janáčka v pátek rozzáří nejen vánoční strom, ale i hudba dechového orchestru z Frýdku-Místku, akademie žáků školy a cimbálové muziky Tragač ZUŠ Brušperk nebo Pustkova cimbálová muzika z Kozlovic.  K zakousnutí budou připraveny vyhlášené hukvaldské koláčky, vánoční punč Petra Eliáše a další dobroty.  V pátek a v sobotu se na Hukvaldech uskuteční také Vánoční jarmark pro dobrou věc 2013. Jedná se již o druhý ročník této akce. V restauraci Budvarka (vedle restaurace U námořníka) si můžete koupit vše, co se v obchodech koupit nedá. Kouzelné vánoční dárky z rukodělných dílen fajn žen, které se zapojily do tohoto projektu. Otevřená bude také kafetérie s cukrárnou, budete si moci nechat vyložit karty, ochutnat dobrý punč a prožít příjemné odpoledne. Jarmark je přístupný v pátek od 13.00 do 21.00 hodin a v sobotu od 10.00 do 18.00 hodin.  Vánoce Vám přiblíží také výstava betlémů s názvem Oslava českých Vánoc. Ta se bude konat od pátku do úterý 10. prosince v Katolickém domě v Kopřivnici, vždy od 8.00 do 18.00 hodin.  A pokud máte rádi tradiční Vánoce, pak vás jistě potěší možnost vyrobit si vlastní ozdoby ze slámy. Tvořinou dílnu pro vás na sobotu připravili v Katolickém domě v Lubině.

 

 

 

Druhé kolo adventních koncertů. Druhý adventní víkend přináší další část adventních koncertů. První z nich si můžete poslechnout již v pátek v Příboře. V refektáři piaristického kláštera v Příboře představí od 18.00 hodin známé vánoční hity Akademický pěvecký sbor VŠB-TU Ostrava.  Největší nadílka koncertů bude již tradičně v neděli. V refektáři piaristického kláštera v Příboře se od 17.00 hodin představí Pěvecké sdružení Kopřivnice.

 Kulturní dům Kopřivnice si pro Vás na neděli připravil historickou hudební společnost Camerata. V jejich podání uslyšíte od 15.00 hodin historické vánoční písně, roztodivné hudební nástroje a uvidíte také tradiční oděvy muzikantů.

Adventní koncert si užijete nejlépe v kostele. Adventní koncert duchovní hudby a slova Laudate Dominum se uskuteční taktéž v neděli od 17.00 hodin v Kostele sv. Bartoloměje v Kopřivnici.  Těšit se můžete na nejkrásnější operní árie a skladby hudebních velikánů G. Verdiho, W. A. Mozarta, J. S. Bacha a dalších v podání Pavly Vykopalové (soprán, sólista ND Praha a ND Brno), Martina Jakubíčka (varhany, člen Filharmonie Brno), Vlastimila Bialase (koncertní trubka, člen Filharmonie Brno) a Markéty Švábové (přednes, členka souboru Slezského divadla v Opavě).

 

 

Vánoční pohádky pro děti. V kopřivnickém Kině Puls vystoupí v sobotu od 15.00 hodin divadlo Scéna Zlín s pohádkou Vánoční hvězda. Příběh Vám představí veverky Zubka a Drápka, kteří dosud neznali Vánoce, ale náhodou se jim podařilo dostat do člověčího doupěte právě na Štědrý den. Cestou na špičku vánočního stromečku postupně poznávají Vánoce a jejich význam. Krásná vánoční pohádka bude plná zábavy, překvapení, vánočních zvyků i koled.

 Pohádka na Vás čeká také v Kulturním domě ve Štramberku. V sobotu od 16.00 hodin se zde představí domácí soubor Divadlo „Pod věží“ s pohádkou Jak Kašpárek naučil čerty zpívat. Po představení bude navíc následovat Mikulášská nadílka, dárky přijímají do 15.00 hodin. Na své si přijdou i milovníci Loutkového divadla Perníkovka. V neděli se uskuteční hned dvě představení – od 10.00 a poté od 15.00 hodin s názvem Jak Kašpárek roztočil čerty. Pohádka vypráví o Kašpárkovi, čertech a mlynáři, který podepsal s čerty smlouvu. Kašpárek, na prosbu mlynářovy dcery Marušky přichází nešťastnému mlynáři na pomoc, aby nemusel na oplátku za čertovskou pomoc do pekla. Roztočí svým čarovným proutkem čerty a ti strachy ruší s mlynářem smlouvu.

 

 

Otevři oči. Pokud Vás již unavuje všudypřítomná vánoční výzdoba a toužíte po troše klidu pak zavítejte na promítání dokumentárního cyklu Jana Bartoše – Otevři oči. V klubovně na chatě Dr. Hrstky ve Štramberku se bude od 17.00 hodin promítat snímek Říkejte mi Kuču. Strhující portrét ugandského gay aktivisty Davida Katoa, který nechtěl být jen ve vleku neblahých událostí. Po promítání bude následovat diskuse.

 

 

Víkendové hudební lahůdky. Čajovna Mandala z Kopřivnice nezahálí ani v předvánočním čase a chrlí na nás jednu hudební akci za druhou. V pátek od 20.00 hodin pro Vás připravili alternativní kytarový rock v podání nadějné kapely z Valašského Meziříčí s názvem Drtikol.  V sobotu se pak ve stejný čas představí Edward Powell & Linda Jozefowski. Propojení ragmakamtaru a stříbrné flétny vyúsťuje v nekonečnou tapisérii tónů orientálních barev a chutí s jemným nádechem jazzu. Edward a Linda našli originální způsob propojení kompoziční a improvizační stavby hudby jazzové, indické a hudby Středního východu.

 

 

Víkendové kurzy. Chcete se o víkendu také něčemu přiučit? Pak zavítejte například na kurz Feng shui do kopřivnického Klubu Balsamina. Od 13.30 do 17.30 hodin Vás zde čekají individuální rozbory s odbornou poradkyní Erikou Holubovou Petrů s cílem vypracovat řešení prostoru pro každého účastníka semináře.

 V Baby clubu Relaxáček v Kopřivnici proběhne v neděli od 15.00 hodin OM healing pro děti a rodiče. OM healing je prastará skupinová léčebná technika, která používá vibraci slabiky OM k léčení lidí a matky Země na úrovni fyzické, emocionální, mentální i duchovní.

 

 

Nové výstavy budou během několika nadcházejících týdnů zdobit kopřivnické galerie. Ve výstavním prostoru Muzea Fojtství bude 28. listopadu zahájena výstava Ke kořenům, která návštěvníkům odkryje kousek minulého času prostřednictvím jemných výšivek Věry Horákové-Martini. V Katolickém domě se chystá tradiční výstava betlémů od 6. do 10. 12. 2013, otevřeno denně od 8. do 18. hodin. Otevření nové výstavy v K Galerii: Alena Schäferová – kresby, malby, kostýmní návrhy. Výstava bude probíhat od 3. 12. 2013 – 12. 1. 2014 – vernisáž 3. 12. v 17. 00.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice