4. 12. 2013

 

Odborníci poradí, jak hledat zaměstnání. Město Kopřivnice zve studenty, absolventy škol, ženy na mateřské dovolené, lidi marně hledající práci i další zájemce k veřejné diskuzi na téma (NE)ZAMĚSTNANOST. Kulatý stůl, u něhož bude možné získat cenné informace o možnostech uplatnění na trhu práce, se uskuteční ve čtvrtek 5. prosince od 9 do 11 hodin v zasedací místnosti v 10. patře kopřivnické radnice. Setkání je určeno především pro mladé lidi do 30 let, kteří jsou evidováni na úřadu práce nebo budou brzy končit školu a shánění zaměstnání je pro ně aktuálním tématem. Přítomní personalisté a odborníci z úřadu práce a odboru sociálních věcí příchozím poradí, jaké jsou možnosti aktivního hledání práce, dalšího vzdělávání, rekvalifikačních kurzů, získání živnosti apod. Účast na setkání přislíbila ředitelka kopřivnického pracoviště úřadu práce Eva Géryková, vedoucí oddělení zaměstnanosti Milan Tkáč, expertka na rekvalifikace Blahoslava Marková, personalistka Zuzana Jalůvková a další.

 

 

Průkazy musí vyměnit ještě 1 200 řidičů. Na povinnou výměnu starých řidičských průkazů, vydaných mezi 1. lednem 2001 a 30. dubnem 2004, zbývá jen necelý měsíc. V novém roce pozbudou nevyměněné doklady platnost a řidičům, kteří s nimi budou dále jezdit, bude hrozit dvoutisícová pokuta. Ve správním území Kopřivnice si řidičské oprávnění nevyměnilo ještě zhruba 1 200 lidí. Řidiči, kteří nechali výměnu průkazu až na poslední chvíli, by neměli dále otálet. Mimořádná  opatření v podobě prodloužené pracovní doby kopřivnická radnice neplánuje a ve dnech 27. a 31. prosince 2013 bude zcela uzavřena. Vyřízení nového průkazu trvá dvacet dní a při podání žádosti je potřeba předložit také stávající řidičské oprávnění, doklad totožnosti a jednu průkazovou fotografii. Dobrou zprávou pro řidiče je, že jmenované doklady jsou poslední, u nichž je nařízena povinná výměna.

 

 

Zajímavá novina z areálu hradu Štramberka. Na základě nových geologických měření, díky kterým byly sestaveny i nové mapy jeskyně Slámovy sluje, byla změřena i hloubka jeskyně, která aktuálně činí 51,2m. Tato hloubka z ní činí 2. nejhlubší rozsedlinovou jeskyni v ČR! Prvenství (zatím) drží Kněhyňská jeskyně s hloubkou 57,5m. Co se týče přístupnosti, tak jeskyně samotná není vhodná pro exkurze nespeleologů, neboť je velice náročná a nebezpečná. Náročný je zejména velice úzký vstupní prostor, který v případě nehody, nebo selhání člověka, je velice těžko zdolatelný. Vstup je tak úzký, že člověk v přilbě nedokáže otočit hlavu. Jeskyně je také silně zvětralá a v poslední době při sestupech dochází často ze stropu k uvolňování vápencových kamenů a jejich pádům.

 

 

Sbírka vršků pokračuje, tentokrát pomůže Tomáškovi. Po skvělých zkušenostech se sběrem víček pro Karolínku, vyhlašuje kopřivnická radnice sbírku vršků pro Tomáška! Pokračujte ve sběru různých typů plastových uzávěrů a pomozte přispět na léčbu šestiletého kopřivnického chlapce, který by se navzdory své těžké nemoci rád naučil samostatnosti. Tomáškovi byla po narození diagnostikována Chiariho malformace (vrozený strukturální defekt mozečku) a Hydrocefalus (zvýšená akumulace tekutiny mozkomíšního moku v dutinách mozku), posléze také epilepsie. Kvůli svému onemocnění pobývá Tomášek často v nemocnici a již několikrát muset podstoupit operaci hlavičky. Zdravotní stav mu nedovoluje chodit, samostatně se najíst a napít, ani správně mluvit. Chcete-li Tomáška podpořit a přispět na jeho náročnou léčbu, můžete začít hned příštím víčkem, které nevyhodíte, ale odevzdáte jej na některém ze sběrných míst v místních školách, dětském centru Motýlek, domě dětí a mládeže, městské knihovně nebo vestibulu městského úřadu. Sbírka vršků pro Tomáška potrvá do 31. července 2014 a tři nejlepší sběratele odmění radnice drobnými dárky.

Tři nejlepší sběratele vršků pro Karolinku odměnila  radnice drobnými dárky.

Nejlepší jednotlivci:

1) Lenka Kahánková – 15 kg

2) Lumír Rozsíval

3) Jarmila Drlíková

 

Nejlepší organizace:

1) ZŠ Dr. Milady Horákové – 105 kg

2) Rádio Čas

3) Pionýři Kopřivnice

 

 

Adventní koncert duchovní hudby a slova Laudate Dominum –  8. 12. 2013, 17:00. Římskokatolická farnost u kostela sv. Bartoloměje v Kopřivnici zve na adventní koncert duchovní hudby a slova Laudate Dominum v kostele sv. Bartoloměje. Zazní nejkrásnější operní árie a skladby hudebních velikánů G. Verdiho, W. A. Mozarta, J. S. Bacha. Prodej vstupenek 1 hodinu před začátkem představení v místě konání.

Účinkují:

•Pavla Vykopalová, soprán – sólista ND Praha a ND Brno

•Martin Jakubíček, varhany – člen Filharmonie Brno

•Vlastimil Bialas, koncertní trubka – člen Filharmonie Brno

•Markéta Švábová, přednes – členka souboru Slezského divadla v Opavě

 

 

Lašské muzeum představí „Jiné Vánoce“. Lašské muzeum v Kopřivnici Vás zve na netradiční vánoční výstavu. Ta bude zaměřena nejen na Vánoce samotné, ale také na křesťanskou tradici v zemích Střední a Jižní Ameriky, Asie a Afriky. Přijďte se seznámit s vánočními zvyky a tradicemi, jak je neznáte. Vernisáž se bude konat 5. prosince 2013 v 17 hodin. Výstava „Jiné Vánoce“ bude v Šustalově vile k vidění až do 9. února 2014, mimo vánoční svátky, kdy bude muzeum uzavřeno.

 

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že bude přerušena dodávka elektrické energie dne 9. prosince od 8:00 – 12:00 hodin na ulici Štramberské 1092, v Mniší a Tiché – trafostanice Pružinky a 13. prosince od 7:30 – 10:00 hodin na ulici

I. Šustaly 1078 a 1080.

 

 

SmVaK Ostrava, a.s. oznamuje, že 12. prosince od 8:00 – 14:00 hodin bude přerušena dodávka vody na ulici Husové – od SPŠ směrem ke koupališti.

 

 

Pěvecké sdružení Kopřivnice se ve dnech 29. listopadu 2013 až 1. prosince 2013 zúčastnilo 23. ročníku Mezinárodního festivalu adventní a vánoční hudby s cenou Petra Ebena. PSK získalo v této soutěži stříbrné pásmo. V Praze také zahajovalo zpěvy vánočních písní u vánočního stromu na Staroměstském náměstí v sobotu 30. listopadu 2013.

 

 

Osobností sociální oblasti je Anežka Šajtarová. V pátek 29. listopadu se v Kopřivnici konalo historicky první vyhlášení osobnosti roku v sociální oblasti. Veřejnost nominovala sedm osobností, které v našem městě dlouhodobě přispívají ke zlepšení situace seniorů, handicapovaných nebo osob jinak ohrožených sociálním vyloučením. Do následné ankety se zapojilo celkem 539 lidí, kteří rozhodli o vítězství vedoucí azylového domu Anežky Šajtarové. Anežka Šajtarová pracuje již dvacet let v sociálních službách azylový dům a noclehárna Střediska sociálních města Kopřivnice. V roce 1993 zde začínala jako řadový pracovník a roku 2000 se stala vedoucí. Denně se věnuje osobám, které se z různých důvodů ocitly na okraji společnosti a pomáhá jim řešit kritické životní situace. To vyžaduje nejen odbornou zdatnost, ale také důslednost, přirozenou autoritu a velkou dávku empatie. S městem paní Šajtarová spolupracuje při plánování sociálních služeb, kde svými praktickými zkušenostmi a postřehy přispívá k formulování reálných cílů a opatření. Za dobu, kterou se věnuje tomuto náročnému povolání, si získala zasloužený kredit nejen u řady svých klientů, ale také mezi kolegy, nadřízenými i odborníky na sociální problematiku.

 

 

Ve čtvrtek navštíví Kopřivnici Mikuláš. Ve čtvrtek 5. prosince navštíví Kopřivnici Mikuláš se svým andělským i ďábelským doprovodem. Příjezdu mikulášské družiny bude předcházet tradiční jarmark v centru města, na kterém bude možné ve středu a ve čtvrtek nakoupit různé vánoční dárky nebo dobroty, které k adventu neodmyslitelně patří.

Čtvrteční „Mikulášská jízda“ začne v 16 hodin před kulturním domem. Příchozí děti i rodiče se mohou těšit na adventní písničky v podání oblíbené vokální skupiny STK, ohňovou show, žonglování nebo taneční vystoupení několika místních souborů. V 17 hodin je očekáván příjezd Mikuláše, jehož každoročním úkolem je nejen odměnění hodných dětí, ale také rozsvícení vánočního stromu. Mimo to bude v centru města připravena celá řada andělských a čertovských soutěží, andělská pošta, nebo možnost focení s Mikulášem, čerty a andílky.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice