18. 2. 2011

Sobotní utkání v házené KH Kopřivnice – HK A.S.A. Město Lovosice (18. kolo ZUBR Extraligy házené mužů) začíná mimořádně už v 17.00 hod.


Starosta města svolává na čtvrtek 24. února 2011 3. zasedání Zastupitelstva města Kopřivnice, které se uskuteční na Městském úřadě Kopřivnice v konferenční místnosti (10. patro, č. dv. 1084). Zahájení zasedání je stanoveno na 16:00 hodin.


Po dohodě ministerstva zdravotnictví s lékařskými odbory, vyjádřili své stanovisko také lékaři z Nemocnice s poliklinikou v Novém Jičíně. V pátek dopoledne zdejší odbory předaly řediteli Tomáši Nykelovi prohlášení, že přibližně padesátka doktorů, která se připojila k výzvě Děkujeme, odcházíme stáhne své výpovědi zpět. Ředitel je vzápětí ujistil, že všichni do jednoho mají v nemocnici místo i po únoru.


Desítky dočasných objektů včetně těžních věží v areálu Dolu Frenštát, který stojí přímo v Chráněné krajinné oblasti Beskydy, jsou od konce roku 2010 dle místního šetření černými stavbami. Stavební úřad ve Frenštátě p. R. zahájí v nejbližších týdnech řízení o odstranění dočasných staveb na Dole Frenštát.


Padlo definitivní rozhodnutí o tom, který soud bude řešit případ železničního neštěstí, k němuž došlo 8. srpna roku 2008. Olomoucký vrchní soud rozhodl, že to bude soud v Novém Jičíně, ovšem ani jedna z budov novojičínské instituce nedisponuje místností, kam by se počet zájemců o jednání, již nyní odhadovaný na nejméně sto, vešel. Jsou navržena 4 možná místa, soud začne nejdříve v květnu.


Do konce února bude kopřivnický městský úřad rozesílat poštovní poukázky majitelům psů, kteří zvolili čtvrteční splatnost poplatku za svého čtyřnohého miláčka. Aby radnice ušetřila na nákladech, poplatníci se čtvrtletní splatností nachází ve svých schránkách poukázky hned na všechna čtvrtletí najednou. Na každé z nich je uveden termín splatnosti, tedy zda je to za první, druhé, třetí či čtvrté čtvrtletí. Poukázky mají podle informací kopřivnické radnice fungovat zejména jako připomenutí. Majitelé psů tak poplatky nemusejí hradit výhradně pomocí složenek, ale mohou je převést na účet nebo uhradit rovnou v městské pokladně.


38. ročník Velké ceny města Kopřivnice v krasobruslení se koná v sobotu 19. 2. 2011 od 8 do 22 hodin a v neděli 20. 2. 2011 od 7 do 17 hodin na zimním stadionu v Kopřivnici. Velkou cenu můžete sledovat také online na https://fsckoprivnice.webnode.cz/.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice