1. 7. 2021

Řidič osobního automobilu pod vlivem návykových látek v Kopřivnici

Pět minut před osmou hodinou ranní 29. června 2021 službu konající autohlídka z Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně vykonávala dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu na katastrálním území Kopřivnice, v části Lubina, kdy stavěla a kontrolovala řidiče osobního motorového vozidla tovární značky VW Passat Variant, a to 55letého muže z Novojičínska. Odborným měřením dechovými zkouškami bylo zjištěno, že tento muž řídí automobil pod vlivem alkoholických nápojů, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami bezmála 2,7 promile alkoholu v dechu. Shora uvedený řidič s naměřenými hodnotami souhlasil, na místě mu bylo zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a již nyní je důvodně podezřelý z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

Celostátně hledaný novojičínský muž je již v ostravské věznici

Policejní autohlídka z novojičínského Obvodního oddělení v rámci výkonu své služby kontrolovala chvíli po deváté hodině ranní 30. června letošního roku na ulici Dukelské v obci Šenov u Nového Jičína 26letého muže z Nového Jičína, kdy důslednou lustrací v dostupných evidencích bylo prokázáno, že se jedná o osobu v celostátním pátrání. Na základě rozhodnutí Okresního soudu v Novém Jičíně měl v polovině června 2021 nastoupit do výkonu trestu odnětí svobody, což neučinil. Z výše uvedeného důvodu byl 26letý muž omezen na svobodě, převezen k nutným procesním úkonům do novojičínské policejní budovy a následně byl eskortován do Vazební věznice v Ostravě. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

 

Objasnění krádeže jízdního kola v Novém Jičíně

V těchto dnech policisté z novojičínského Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu krádeže, ze kterého je důvodně podezřelý 35letý místní muž tím, že v brzkých ranních hodinách 24. června letošního roku neoprávněně vstoupil do jednoho z bytových domů na ulici Dlouhé v Novém Jičíně a ze společné chodby odcizil jízdní moto kolo v hodnotě 8 tisíc korun. Lustracemi v dostupných evidencích bylo následně i prokázáno, že se u výše uvedeného 35letého muže jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozhodnutím Okresního soudu v Novém Jičíně k podmíněnému trestu odnětí svobody se zkušební dobou do poloviny září roku 2022. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů pro možnou další obdobnou trestnou činnost majetkového charakteru tohoto podezřelého muže.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice