9. 7. 2021

Novojičínští kriminalisté obvinili seniora z trestné činnosti ve Frenštátě pod Radhoštěm

V těchto dnech komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně zahájil úkony trestního řízení ve věci podezření z přečinu vyhrožování s cílem působit na orgán veřejné moci, kterého se měl dopustit 70letý muž z Novojičínska. Jak bylo dosavadním prošetřováním a následným prověřováním zjištěno, tak tento muž seniorského věku měl přibližně třicet minut po osmé hodině ranní 7. července 2021 svým mobilním telefonem zavolat na telefonní číslo Odboru sociálních věcí Městského úřadu ve Frenštátě pod Radhoštěm a po vzájemné komunikaci se zaměstnanci měl poté zdejším pracovníkům vyhrožovat napadením. Dále chvíli po jedenácté hodině dopolední téhož dne volal z dalšího mobilního telefonu i na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158 a sděloval svou nespokojenost s pracovníky frenštátského Městského úřadu a začal vyhrožovat, že rozbije a vypálí objekt této organizace. Na základě všech shora zjištěných okolností frenštátští policisté okamžitě provedli nezbytná opatření k zadržení podezřelého volajícího muže a následnými procesními úkony bylo jeho protiprávní jednání prokázáno a potvrzeno. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a rovněž nevznikla žádná hmotná škoda na majetku. Celá záležitost je tak nadále ve stádiu vyšetřování ze strany novojičínských kriminalistů.

 

Případ krádeže finančních prostředků z novojičínské herny objasněn

V těchto dnech policisté z novojičínského Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže 36letému muži z Novojičínska, který měl okolo půl druhé hodiny ranní 3. července 2021 využít chvilkové nepozornosti obsluhy provozovny herny na ulici Havlíčkové v Novém Jičíně a po vytržení uzamčeného šuplíku barového pultu měl odcizit peněženku s finančními prostředky. Místní právnické osobě tak byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 8 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní objasnili novojičínští policisté, přičemž lustracemi v dostupných evidencích bylo dále prokázáno, že se u 36letého muže jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Krajského soudu v Ostravě k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v délce trvání sedmi let, který vykonal v lednu tohoto roku. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

Objasnění krádeže na spící osobě na autobusové zastávce v Bílovci

Policisté z bíloveckého Obvodního oddělení v těchto dnech zahájili úkony trestního řízení pro řádné prověření a objasnění všech skutečností nasvědčujících tomu, že 45letý muž z Novojičínska se mohl dopustit přečinu krádeže. K tomu mělo dojít chvíli před devátou hodinou ranní 4. července 2021 v prostoru autobusové zastávky na ulici Na nádraží v Bílovci, kde na lavičce usnul poškozený muž. Pod hlavou měl uložen svůj batoh, ze kterého 45letý podezřelý muž odcizil peněženku s finančními prostředky a s různými osobními doklady v celkové hodnotě téměř 2 tisíce korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru bylo objasněno i za pomocí kamerových záznamů města Bílovec, kdy shora uvedený muž byl nejprve zadržen službu konajícím strážníkem zdejší Městské policie a poté by předán k dalším procesním úkonům policistům z Obvodního oddělení v Bílovci. Celá záležitost je tak nadále v intenzivním prověřování ze strany bíloveckých policistů a novojičínských kriminalistů.

 

Sprejerství, poškození několika objektů na Novojičínsku

V přesně neustanovené době mezi šestou hodinou ranní 3. července a čtrnáctou hodinou odpolední 6. července tohoto roku doposud neznámý pachatel spáchal v parku na ulici Štefánikové v Novém Jičíně přečin poškození cizí věci tím, že na zdejší pomník u budovy pojišťovacího ústavu nastříkal sprejem zelené barvy nápisy „Komunismus je svinstvo“ a „Přišla bída na zem“, čímž Městu Nový Jičín způsobil dosud přesně nevyčíslenou škodu. Jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k důvodům jejího protiprávního jednání a chování, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

Obdobnou trestnou činností majetkového charakteru se nyní zabývají i policisté z Obvodního oddělení ve Frenštátu pod Radhoštěm. V noční době z 3. na 4. července letošního roku došlo na frenštátské ulici Podříčí k poškození fasády jednoho z domů, na kterou neznámý pachatel nastříkal sprejem červené barvy dva nečitelné obrazce a způsobil tak místnímu Společenství vlastníků bytových jednotek celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši nejméně 5 tisíc korun.

V noci z 5. na 6. července 2021 doposud neznámá osoba nastříkala sprejem černé barvy různé nesrozumitelné znaky a nápisy, a to na fasádu řadových garáží na ulici Sídliště Beskydské ve Frenštátě pod Radhoštěm. Škoda zde byla vyčíslena na finanční částku ve výši 10 tisíc korun a jakékoli informace k ustanovení osoby či osob pachatele nebo pachatelů a k objasnění těchto dvou případů, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na policejní číslo 974 735 711 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Vloupání do dodávkového automobilu v obci Kunín a odcizení pracovního nářadí

V blíže neustanovené době mezi sedmnáctou hodinou odpolední 2. července a osmou hodinou ranní 5. července letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal v obci Kunín přečin porušování domovní svobody a přečin krádeže tím, že neoprávněně vstoupil na oplocený pozemek jednoho z rodinných domů a po vloupání do nákladového prostoru zde ostaveného dodávkového motorového vozidla tovární značky Citroën Jumper odcizil různé druhy a množství pracovního a stavebního nářadí (rázový utahovák, příklepové vrtací kladivo, aku vrtačky, ruční kotoučové pily, aku hoblík, nabíječky, akumulátory, vrtáky do betonu, průmyslový vysavač, řezací lišty, kompresor, hřebíkovací pistoli a další věci značek Makita, Bosch, Festool), čímž poškozené místní fyzické i právnické osobě vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 200 tisíc korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice