14. 7. 2021

Muž ležel na silnici v Kopřivnici bez známek života, zachránili ho kolemjdoucí

  • V Kopřivnici našli v pondělí večer na silnici 42letého muže bez známek života. Kolemjdoucí ho začali okamžitě oživovat a přivolali záchranáře. Ti bojovali o jeho život další více než půl hodinu. Nakonec se jim muže podařilo oživit a převezli ho do nemocnice.
 
 

Policisté se zaměřili na kontrolu dodržování povolené rychlosti

V rámci preventivních opatření k zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu a ve snaze snížit přetrvávající nekázeň účastníků silničního provozu a počet dopravních nehod se policisté v Moravskoslezském kraji zaměřují v průběhu léta ve zvýšené míře na kontroly dodržování povolené rychlosti, což je prioritou nejen Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, ale také celorepublikovou. V průběhu uplynulých dvou týdnů proběhly tři dopravní akce a to na místech, která byla v našem kraji vyhodnocena jako problematická, zatížena ve zvýšené míře dopravou nebo místa, na kterých se udály nehody, které byly zaviněny nedodržením rychlosti. Policisté zjistili celkem 167 přestupků, které vyřešili v příkazním řízení v celkové výši 207 tisíc korun. Další tři desítky přestupků jsou oznámeny správnímu orgánu k projednání. Nejvyšší naměřená rychlost v úseku s povolenou rychlostí 80 km/hod se pohybovala ve výši 163 km/hod.   V jednom případě jsme uložili řidiči kauci ve výši 5 tisíc korun.

Dnes 13. července 2021 se akce uskutečnila na výpadovce z Ostravy směrem na Frýdek Místek. Za první hodinu akce policisté zjistili čtyři desítky přestupků. Nejvyšší naměřená rychlost se pohybovala ve výši 137 km/hod u motorového vozidla a 130 km/hod bylo naměřeno řidiči motocyklu. Celkem policisté za dnešní den v průběhu akce zjistili 98 přestupků. Z toho vyřešili na místě v příkazním řízení 86 za celkovou částku 104 500 Kč a 12 řidičů bude oznámeno správnímu orgánu k projednání.

V obdobných akcích budeme pokračovat i v následujícím období a to v rámci celého kraje.

 

Trojlístek oloupil dva muže

Rozdělené role měli dva muži a jedna žena, které policisté 1. oddělení obecné kriminality Městského ředitelství policie Ostrava koncem minulého týdne obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. Odvést taxíkem do místa trvalého bydliště slíbila jedné červnové noci před barem v centru Ostravy mladá žena „společensky unavenému“ muži. Místo toho ho ovšem odvedla jen o pár ulic dál, posadila před dům na schodiště a odešla. Na to již čekali její dva společníci, kteří k poškozenému muži měli přijít, znemožnit mu pohyb a z kapsy kalhot vytáhnout mobilní telefon v hodnotě zhruba 2000 korun. O pár dnů později stejná žena vylákala na schůzku v odlehlé lokalitě na pomezí katastru Ostravy a Hlučína muže, se kterým se seznámila na internetu. Ovšem nebyli sami. Vzápětí se k nim přidali ženini společníci a pod pohrůžkou fyzického násilí znásobené bodnořeznou zbraní měli požadovat vydání všech věcí. Poškozený se jim to snažil rozmluvit, ale neuspěl. Jeden z pachatelů měl přeříznout popruh tašky, kterou měl muž zavěšenou přes rameno a ve které měl osobní doklady, klíče, finanční hotovost a mobil. Poté všichni tři odešli. Také zde vznikla poškozenému škoda ve výši něco málo přes 2000 korun. Díky důsledné a profesionální práci ostravských kriminalistů byli během několika dnů všichni tři pachatelé dopadeni. Jelikož v obou případech se zmocnili věcí násilím nebo pohrůžkou násilí, byli   obviněni ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže, za což jim hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do deseti let. Současně kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obou obviněných mužů (23 a 38 let) do vazby, což soudce akceptoval. Žena (27 let) je stíhaná na svobodě.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice