10. 1. 2020

Vloupání do osobního automobilu na ulici Školní v Kopřivnici

V přesně neustanovené době mezi osmnáctou hodinou podvečerní 8. ledna a šestou hodinou ranní následujícího dne letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na parkovišti u restaurace na ulici Školní v Kopřivnici přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že se vloupal do zde zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Fiat Scudo. Z něj pak odcizil alkotester, dioptrické brýle, pánskou zimní bundu, elektrickou frézu a rozbrušovačku značky Bosch, laser značky Hilti, různé písemnosti, razítko, osobní doklady a platební kartu, čímž poškozenému 47letému muži z Frýdeckomístecka byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši téměř 42 tisíc korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Kopřivnici a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na kopřivnické policejní číslo 974 735 731.

 

Dopravní nehoda silně podnapilé řidičky osobního automobilu v Šenově u Nového Jičína

Chvíli po deváté hodině ranní 9. ledna 2020 řídila 36letá žena z Nového Jičína po ulici Dukelské v obci Šenov u Nového Jičína, a to ve směru na Kunín, své osobní motorové vozidlo tovární značky Ford Focus, přičemž neměla dostatečný odstup za před ním jedoucím osobním motorovým vozidlem tovární značky Ford Galaxy a když jeho 68letý řidič z Novojičínska zastavil v koloně před ním již stojích vozidel, tak do něj zezadu narazila. Ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 11 tisíc korun. Orientační dechová zkouška vyzněla u shora uvedeného řidiče negativně, pozitivní však bylo odborné měření dechovými zkouškami u výše jmenované ženy. U ní policisté prokázali hodnoty téměř 2,6 promile alkoholu v dechu. Na místě jí byl zadržen řidičský průkaz, bylo jí zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a již nyní je důvodně podezřelá z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Objasnění krádeží pohonných hmot na Novojičínsku i v Ústí nad Labem

V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 25letému místnímu muži, neboť tento na přelomu loňského a letošního roku v několika případech odcizil pohonné hmoty na čerpacích stanicích v okrese Nový Jičín a v Ústí nad Labem. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak například okolo půl deváté dopoledne 12. prosince 2019 na benzínové čerpací stanici v Kuníně natankoval do osobního motorového vozidla tovární značky Mercedes Benz pohonné hmoty v hodnotě 1.100 korun, přičemž při placení platební kartou mu tato transakce byla zamítnuta z důvodu nedostatku finančních prostředků na jeho účtu a odebranou motorovou naftu tak neuhradil. Dohodl se však s obsluhou čerpací stanice, že útratu přijede zaplatit ještě téhož dne a jako zástavu zde ponechal svou látkovou bundu bez hodnoty. Shora jmenovaný muž však již na tuto benzínovou čerpací stanici nepřijel a natankované pohonné hmoty v hodnotě přes tisíc korun neuhradil. Obdobně se zachoval i po natankování motorové nafty na benzínové čerpací stanici na ulici Božtěšické v Ústí nad Labem, a to ve večerních hodinách 22. prosince 2019, kdy natankoval do svého automobilu naftu opět za částku přes tisíc korun a nechal si zaúčtovat i koupené cigarety. Po neprovedené transakci z jeho platební karty i zde obsluze uvedl, že druhý den přijede a vše uhradí, přičemž jako zástavu zanechal vypnutý mobilní telefon značky iPhone. Později bylo zjištěno, že se však jedná pouze o maketu telefonního přístroje a do současné doby natankované pohonné hmoty a vyžádané cigarety nezaplatil. Své protiprávní jednání majetkového charakteru stejným způsobem učinil i chvíli po třinácté hodině odpolední 25. prosince loňského roku v Šenově u Nového Jičíně se škodou ve výši bezmála 1.300 korun, dále patnáct minut po poledni 29. prosince loňského roku na benzínové čerpací stanici na ulici Obránců Míru v Kopřivnici se škodou 1.500 korun a také v dopoledních hodinách 1. ledna letošního roku v Novém Jičíně, v části Loučka se škodou ve výši 750 korun. Jelikož se u všech výše uvedených případů podezřelého jednání a chování jedná o pokračující delikt se způsobenou škodou ve výši přes 5 tisíc korun, byly tyto skutky sloučeny a celá záležitost tak byla z jednotlivých přestupků proti majetku překvalifikována na přečin krádeže. Případná další trestná činnost stejného charakteru je nadále prověřována ze strany novojičínských policistů a kriminalistů.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice