10. 8. 2012

Vandal řádil ve Frenštátě

Šest zaparkovaných aut ve Frenštátě pod Radhoštěm si vybral ke svému řádění neznámý vandal. Způsobil na nich škodu přes padesát tisíc korun. Celkem na šesti vozidlech, které parkovaly na ulici Markova a na další přilehlé ulici Nádražní ve Frenštátě pod Radhoštěm poškodil čelní skla a kapoty. Jednalo se o vozidla Citroen C4 Picasso, Daewoo Matiz, Škoda Octavia, Renault Laguna, Suzuki Ignis a VW Passat. K události došlo v noci na čtvrtek 9. srpna do šesté hodiny ranní. Tyto případy šetří policisté místního obvodního oddělení ve Frenštátě pod Radhoštěm. Policisté po pachateli pátrají a zjišťují možný motiv jeho jednání. Zároveň žádáme případné svědky, aby kontaktovali frenštátské policisty na telefonním čísle 974 735 711, nebo se obrátili na linku 158. Pachateli hrozí v případě dopadení za přečiny výtržnictví a poškození cizí věci trest odnětí svobody až na dva roky.

 

Zloděj nepohrdl ani lahvemi od piva.

V noci na 8. srpna došlo u jedné prodejny potravin ve Frenštátě pod Radhoštěm ke krádeži beden s lahvemi od piva. Neznámý pachatel z prostor nákladové rampy odcizil přes třicet kusů plastových beden s prázdnými lahvemi od piva, které protáhl otvorem, který si vytvořil v pletivu boční brány a poté z místa odešel neznámo kam. Předběžná škoda odcizením a poškozením činí téměř osm tisíc korun. Frenštátští policisté po pachateli krádeže intenzivně pátrají.

 

Reklamní slunečníky jsou v kurzu

Před časem jsme informovali o krádeži reklamního slunečníku před restaurací v Kopřivnici. Tehdy neznámý pachatel způsobil škodu odcizením za dvanáct tisíc korun. V těchto dnech evidujeme další krádež, tentokrát 3 kusů slunečníků zelené barvy, čtvercového tvaru a s nápisem Radegast. Ke krádeži došlo v noci na 8. srpna v obci Vražné z prostranství zahradního posezení před místní restaurací. Neznámý lapka poškozené společnosti způsobil škodu přes dvacet tisíc korun.

 

Zloděj nedostal chuť jen na sladké

Novojičínsko – Zloděj vnikl do uzamčené cukrárny, ze které odcizil peníze.  V noci na pondělí 6. srpna došlo k vloupání do jedné cukrárny v Novém Jičíně. Dosud neznámý pachatel, který má patrně velmi rád sladké, vnikl přes větrací okno do prodejních prostor cukrárny na náměstí. Z objektu si následně odnesl několik kartónů žvýkaček, cukrovinky různých značek, plastovou nádobu na zmrzlinu a finanční hotovost. Majitelce tak zloděj způsobil škodu přesahující částku třicet tisíc korun. Kriminalistický technik zajistil na místě upotřebitelné stopy a novojičínští policisté začali pátrat po neznámém pachateli, kterému v případě dopadení hrozí za přečin krádeže až dva roky vězení.

 

Novojičínsko – Objasněné případy navrtaných nádrží na Kopřivnicku.

Motoristy a policisty na Novojičínsku trápili od dubna případy, kdy neznámý pachatel navrtával otvory do nádrží motorových vozidel a odčerpával pohonné hmoty.V těchto dnech se podařilo kopřivnickým policistům objasnit případy navrtaných nádrží a krádeže paliva z osobních vozidel. Jako pachatel téměř deseti skutků byl zjištěn jednadvacetiletý mladík z Kopřivnice, který se policistům doznal. Nejméně v devíti případech měl podezřelý navrtat nádrže osobních vozidel a odčerpat z nich pohonné hmoty. Krádeže měl uskutečnit během dvou měsíců dubna a května 2012. V jednom případě si například vybral osobní vozidlo Fiat Punto zaparkované v Kopřivnici na ulici Ke Koryčce, ze kterého odčerpal 10 litrů benzínu v hodnotě 380 korun. Na nádrži způsobil škodu za tisíc korun. Na stejné ulici ještě poškodil nádrž na voze Škoda Felicia a odcizil benzin Natural 95 v hodnotě 1 200 korun. V dalším případě měl opět v Kopřivnici, tentokrát na ulici Sadová propíchnout palivovou nádrž u vozidla Škoda Fabia a následně odčerpal 25 litrů benzinu Natural 95 v hodnotě 955 korun. Celková škoda včetně poškození vozidel je vyčíslena přes deset tisíc korun. Za krádež hrozí podezřelému až tři roky odnětí svobody. Mladík nebyl žádným nováčkem a policisté jej prošetřovali pro jinou majetkovou trestnou činnosti. Krádeže se totiž nedopustil poprvé. V posledních třech letech byl za stejný přečin odsouzen a potrestán okresními soudy v Novém Jičíně a Vsetíně. Odsouzen byl mimo jiné za přečin krádeže k podmíněnému trestu odnětí svobody v trvání 12-ti měsíců, jehož výkon mu byl odložen na zkušební dobu v trvání 36-ti měsíců a ve stejné výměře i zákaz pobytu v okrese Vsetín do března 2015.

 

 

Statistika dopravních nehod za červenec 2012

Od začátku letošního roku do konce července došlo na silnicích Novojičínska k 541 dopravním nehodám. Při nehodách bylo 6 osob usmrceno, 26 osob zraněno těžce a 124 osob lehce. V porovnání s loňským rokem se stalo o 34 nehod více. V červenci zemřel na silnicích Novojičínska jeden člověk. Nejčastější příčinou dopravních nehod je nesprávný způsob jízdy, rychlost, přednost a alkohol. Počet nehod způsobených pod vlivem alkoholu se zvýšil o pět procent a od začátku roku až do konce července jich policisté zaevidovali čtyřiačtyřicet.

 

Dopravní nehody šetřené policií

 

2012

2011

+/-

%

Počet nehod

541

507

34

7

Usmrceno

6

3

3

100

Těžká zranění

26

34

-8

-24

Lehká zranění

124

107

17

16

 

Příčiny dopravních nehod

 

2012

2011

+/-

%

způsob jízdy

299

272

27

10

rychlost

97

94

3

3

přednost

51

39

12

31

předjíždění

15

10

5

50

alkohol

44

42

2

5

 

Činnost dopravních policistů do konce července letošního roku a porovnání s rokem předešlým

 

2012

2011

Alkohol

167

202

Zadrženo řidičských průkazů

81

83

Řízení bez řidičského průkazu

20

24

Odebrání vozidla

0

0

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice