11. 1. 2012

Dopravní nehoda v Odrách

Děkujeme svědkům, kteří se policii přihlásili a svou výpovědí pomohli v prověřování smutné události. Prověřovaná dopravní nehoda v Odrách, při které měl být 17. prosince zraněn 17letý hoch je stále ve stádiu prověřování. Informace a skutečnosti, které jsme zjistili z místa činu a následných svědeckých výpovědí, nám přinesly nová zjištění. Už známe řidiče i vozidlo, které se na dopravní nehodě podílelo. Jelikož ještě nemáme vyhodnoceny všechny zjištěné informace, nemůžeme v tuto chvíli s určitostí sdělit, co bylo přesnou příčinou úmrtí chlapce. Na případu nadále intenzivně pracujeme.

Z celkem šesti případů sražených chodců, ke kterým došlo na Novojičínských silnicích, známe tři řidiče. Po zbylých třech stále pátráme.

První dopravní nehoda se sraženým chodcem se stala v měsíci září loňského roku. Tehdy krátce po 17 hodině přecházel po přechodu pro chodce 9letý chlapec. Řidič projíždějícího auta chlapce srazil zpětným zrcátkem. Z místa nehody odjel, aniž by mu poskytl první pomoc. Zraněný chlapec byl následně ošetřen v nemocnici. Svědci nehody uvedli základní informace k vozidlu. Operativní činností jsme řidiče i vozidlo zjistili. Závěrem loňského roku byl muž obžalován z přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti a neposkytnutí první pomoci.

Druhý případ, u kterého již řidiče známe, se udál v sobotu 17. prosince v Bartošovicích. Tehdy řidič osobního vozidla srazil chodce a z místa nehody taktéž odjel. Zraněný muž na následky nehody v nemocnici zemřel. Intenzivním prověřováním události jsme jméno řidiče zjistili. Řidič vozidla, který nehodu způsobil, se policistům následující den přihlásil.

Na zbylých třech případech nadále pracujeme. Stále neznáme řidiče vozidel, kteří srazili chodce a bez poskytnutí první pomoci z místa odjeli. Proto se znovu obracíme na případné svědky událostí o poskytnutí informací. Veškeré informace k případům oznamte na linku 158.

Případy:

– V pondělí 21. listopadu loňského roku ve Frenštátě pod Radhoštěm, krátce po 14 hodina srazil řidič 12letou školačku, která vstoupila do vozovky zpoza autobusu. Řidič bílého vozidla nárazem dívku odhodil do příkopu, a aniž by jí poskytl první pomoc, z míst nehody ujel. Děvče s vážným zraněním bylo hospitalizováno v nemocnici

– V pátek 25. listopadu 2011 o půl třetí odpoledne, v Příboře, na parkovišti u prodejny Penny marketu, při výjezdu z řady zaparkovaných vozidel, srazil řidič zadní částí auta procházející chodkyni. Žena ve věku 76 let utrpěla zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření a následnou hospitalizaci v nemocnici. Svědek události běžel za odjíždějícím vozidlem červené barvy. Zastavit se mu je však nepodařilo.

– V noci 6. prosince 2011 krátce po 22 hodině, v obci Lichnov, poblíže autobusové zastávky „U Přibylů“ srazil řidič motorového vozidla 39letou ženu. Z místa nehody ujel. Zraněné ženě neposkytl první pomoc.

Dopravní nehoda se stala v blízkosti rodinných domů. Náhodný svědek, který uslyšel náraz, vyšel před dům a v příkopě nalezl ležící ženu. Společně s osádkou dalšího projíždějícího vozidla poskytli ženě první pomoc a přivolali lékaře. Žena utrpěla zranění, s nutnou hospitalizací v nemocnici. Vozidlo z místa dopravní nehody pokračovalo dále na Bordovice.

 

Ráno vykradl dům, večer jej chytli

V pondělí 9. ledna o půl třetí odpoledne začali fulnečtí policisté prověřovat vloupání do rodinného domu v Lukavci. V podvečer pachatele zjistili a ten se jim k případu doznal. Když přišel majitel po čtrnácté hodině domů, uviděl rozbité okno do kuchyně. Toto zjištění nevěstilo nic dobrého. Prohlídkou domu zjistil, že mu zloděj odcizil přenosný počítač. Policisté začali rutinní práci. Ohledání místa činu, zjišťování svědků, zajišťování stop, podání vysvětlení poškozeného. Poté vyhodnotili získané skutečnosti, které je přivedly k možnému pachateli vloupání. V podvečerních hodinách zadrželi podezřelého 18letého pachatele. Po konfrontaci se zjištěnými skutečnostmi se jim ke krádeži vloupáním doznal. Odcizený počítač však již stihl prodat. Jednání 18letého mladíka prověřujeme s podezřením ze spáchání přečinu krádež a porušování domovní svobody. Za toto jednání mu může soud uložit trest odnětí svobody v délce dvou let.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice