9. 1. 2012

Kradl, aby měl na drogy

Minimálně pro pět případů krádeží vloupáním prověřují bílovečtí a studenští policisté 32letého muže z Bílovce. Od měsíce září do prosince 2011 se vloupal celkem do 5 objektů v Bílovci a ve Studénce. Z garáží a výrobních prostor firem zcizoval elektornářadí, které následně odprodával. Svařovací techniku, brusky a další odcizené věci prodával v Ostravě. Peníze za prodané věci použil pro svou potřebu a k nákupu drog. Krádežemi způsobil celkovou škodu ve výši téměř 200 tisíc korun. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu krádež. Za toto jednání mu soud může uložit trest odnětí svobody v délce 3 let.

 

Z nehody utekl

Téměř 3 promile alkoholu v krvi zřejmě způsobily dopravní nehodu 33letého muže, který boural se svým osobním vozidlem. V sobotu 7. ledna o půl čtvrté ráno, v obci Petřvald, nezvládl v pravotočivé zatáčce řízení, přejel do protisměru a poté havaroval do plechové garáže. Po nehodě z místa odešel. Příborští policisté jej však vypátrali. Loni v měsíci listopadu jej okresní soud v Novém Jičíně shledal vinným, za stejný prohřešek a tak mu udělil trest zákazu řízení motorových vozidel. Nyní jeho jednání prověřujeme s podezřením ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. O samotné výši trestu rozhodne soud. Nicméně mu za toto jednání hrozí trest v délce tří let odnětí svobody.

  

 

Pil a boural

V neděli 8. ledna 2012, vypil 23letý nemalé množství alkoholu, pak sedl do dodávkového vozidla a po pár minutách havaroval. Krátce po půl jedné nezvládl řízení. Poblíže restaurace v Loučce u Nového Jičína naboural do zaparkovaných vozidel. Po nehodě z vozidla odešel. Krátce po nehodě jej poblíže restaurace zadrželi obecní strážnici, kteří jej předali dopravním policistům. Opakovanou dechovou zkouškou jsme u řidiče zjistili, že řídil s více jak dvěma promile alkoholu. Řidič s naměřenou hodnotou souhlasil a to že před jízdou pil potvrdil. Po zadokumentování dopravní nehody jsme mu zadrželi ŘP. Svým jednáním se dopustil přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za toto jednání mu hrozí trest odnětí svobody v délce šesti měsíců až tří let, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

  

 

Vykradené auto v Mniší

Během páteční noci na sobotu 7.1.2012 se v obci Mniší vloupal do zaparkovaného vozidla zloděj. Vyhlédl si automobil zaparkovaný před rodinným domem. Z vozidl si odnesl laserový měřič zn. Laicia, navigaci zn. Mio a dámskou peněženku s doklady a finanční hotovostí. Poškozené majitelce způsobil pachatel odcizením škodu ve výši téměř 10 tisíc korun.

 

Policejní vrtulník v akci na Novojičínsku

V pátek 6. ledna 2012 dopoledne ovládl vzdušný prostor policejní vrtulník, který dopravním hlídkám s policejními vozy pomáhal v odhalování dopravních přestupků na silnicích Novojičínska. Policejní vrtulník, který z ptačí perspektivy sledoval dopravní nekázeň řidičů, dohlížel například, zákaz předjíždění, přejíždění plné čáry, rychlost, a to především na frekventované silnici I/48.

Desítce dopravních policistů, kteří se zaměřili především na dodržování stanovené rychlosti, na jízdu v jízdních pruzích a v neposlední řadě na pátrání po hledaných osobách, věcech a odcizených motorových vozidlech, uvízlo v sítích téměř třicet řidičů, kteří se dopustili přestupku.
Policisté během čtyř hodin zkontrolovali na téměř sto třicet vozidel a zjistili 27 dopravních přestupků. Ve většině případů řidiči překročili stanovenou rychlost. Několik dalších řidičů, přejíždělo plnou čáru a ohrožovalo tak ostatní účastníky silničního provozu.

Šestnáct řidičů zaplatili blokovou pokutu na místě nebo obdrželi složenku a jedenác řidičů bylo oznámeno správnímu orgánu k projednání. Pozitivní informace z této dopravně bezpečnostní akce byla, že ani jeden řidič nebyl pod vlivem alkoholu.
 
Novojičínští dopravní policisté se i v letošním roce zaměří na snížení počtu dopravních nehod a zmírnění jejich následků, a to každodenním prováděním dohledu týkající se právě dodržování obecně platných ustanovení zákona číslo 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích.
      

   

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice