6. 1. 2012

Zapůjčené nářadí nevrátil

Z přečinu zpronevěry je podezřelý dvacetiletý muž ze Vsetínska. Mladý muž si měl v polovině října minulého roku v odpoledních hodinách v Odrách od 46letého muže zapůjčit pracovní nářadí. Jednalo se o bourací kladivo HITACHI H 45MR, které měl vrátit téhož dne do večerních hodin. To ale neudělal a do současné doby pracovní stroj nevrátil. Rovněž se vyhýbá kontaktu s majitelem stroje, který mu měl způsobit škodu za patnáct tisíc korun. V případě prokázání viny hrozí nepoctivému nálezci trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

Vloupání do prodejny

V noci na 4. ledna vnikl doposud neznámý pachatel do prodejny v obci Trnávka. Pachatel nejdříve rozbil skleněnou výplň výlohy, ve které vznikl otvor a následně vnikl do prodejny. Z obchodu odcizil dosud neustanovené množství kartónu cigaret, dále si z prodejny odnesl alkohol a cukrovinky. Předběžná škoda poškozením činila pět tisíc korun, škoda odcizením bude policistům dodatečně upřesněna, a to po provedení inventury.

 

Vloupání do dílny

Škodu přes dvaatřicet tisíc korun způsobil v těchto dnech doposud neznámý pachatel, který se vloupal do jedné dílny v Trojanovicích. Z objektu odcizil travní sekačku Stiga, typ Combi 53SQ BW v hodnotě 10 tisíc korun. Dále pak násilím vnikl do další místnosti dílny, ze které odcizil pracovní nářadí. Zloděj si například odnesl úhlovou brusku Bosch, horní frézu Bosch, úhlovou brusku Extol, kotoučovou ruční pilu Ferm, pásovou brusku Black end Decker, excentrickou brusku Ferm a další cenné nářadí. Případ prošetřujeme pro přečin krádeže a po pachateli a odcizených věcech intenzivně pátráme.

 

Vloupání do bývalé drůbežárny

V době od 22. prosince minulého roku do 3. ledna letošního roku vnikl neznámý pachatel do bývalého zemědělského objektu v Bravanticích. Zloděj vypáčil vstupní vrata do budovy bývalé slepičárny, odkud odcizil například několik kusů litinového závaží na traktor, starší železné trubky o průměru 70 milimetrů a délce 3 metrů a dále v další části objektu odcizil několik metrů železných profilů šíře 24 centimetrů a litinový poklop kanalizační vpustí o průměru 65 centimetrů. Celková škoda přesáhla částku jednadvacet tisíc korun.

 

Krádež informačního billbordu

V době od 30. prosince minulého roku do 4. ledna odcizil neznámý pachatel informační billbord, který byl umístěný u křižovatky ulic Veřovická a Nádražní ve Studénce. Billbord se nacházel na travnaté ploše za objektem čističky odpadních vod. Společností, která provádí výstavbu nové čističky, byla způsobena škoda ve výši 15 tisíc korun.

 

Věci ve vozidlech, věčný problém!

Vloupání do vozidel, ve kterých majitelé zanechali cenné věci, evidují policisté i v letošním roce. V průběhu středečního dne 4. ledna jsme zaznamenali dva takové případy. V noci na 4. ledna se vloupal neznámý pachatel do vozidla Volkswagen Transporter, se kterým majitel parkoval u penzionu ve Starém Jičíně, části Palačov. Ze zavazadlového prostoru, do kterého se pachatel vloupal násilím, odcizil pilu KAPEX za třicet tisíc korun. Poškozením způsobil lapka další škodu za opět tisíc korun. Další případ se stal v předběžně stejné době ve Studénce. Neznámý pachatel se vloupal do zaparkovaného vozidla Volkswagen Passat, ze kterého odcizil autorádio s navigací VW, mobilní telefon Asus a bezpečnostní kovové redukce na pojistné šrouby kol vozidla. Celková škoda se vyšplhala na více než čtyřicet tisíc korun. K případům vloupání do zaparkovaných vozidel obvykle dochází na parkovištích u obchodů nebo domovů. Rovněž se pachatelé zaměřují na vozidla u restaurací, firem, škol a úřadů. Opětovně upozorňujeme motoristy, aby ve svých vozidlem neponechávali žádné cenné věci a nedávali tak šanci zlodějům.

 

Domácí násilí na matce

Ve většině případů prověřujeme domácí násilí páchané na ženách a to v rovině mezi manželi či druhy. V těchto dnech jsme však přijali také oznámení o domácím násilí v rodině mezi synem a matkou. Tyto případy se tak často neobjevují, byť k páchání násilí na seniorech také dochází. Ze studu a obav o další život však poškození o této věci nechtějí hovořit. V těchto dnech prověřujeme oznámení poškozené 65leté ženy z Novojičínska, které její 39letý syn dělá příkoří. V průběhu celého předešlého roku až do současnosti ve společné domácnosti dochází ze strany syna k schválnostem, vyhrožování a urážkám. Poškozená už není schopna snášet vyvíjený psychický nátlak, snižování osobní důstojnosti a opakované vypínání elektřiny a plynu. Jednání už přerostlo únosnou mez a tak celou událost poškozená oznámila policistům. Jednání syna prověřujeme s podezřením ze spáchání přečinů týrání osoby žijící ve společném obydlí a přečinu neoprávněného zásahu do práv k domu, bytu nebo k nebytovému prostoru. Pachateli, který se dopouští takového jednání, hrozí trest odnětí svobody v délce šesti měsíců až čtyř let.

 

Vloupání do objektů a motorových vozidel

Do dnešního dne prověřujeme několik případů vloupání do objektů a motorových vozidel, ke kterým docházelo na celém území Novojičínska. V průběhu noci z úterý na středu 4. ledna se pachatelé vloupali do dílny v Trojanovicích, prodejny potravin v Trnávce a dvou vozidel ve Studénca a Palačově. Odcizením vybavení, zboží a věcí z osobních vozidel způsobili pachatelé poškozeným majitelům škodu ve výši více jak 130 tisíc korun.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice