4. 1. 2012

Tisková zpráva

V úterý 3. ledna 2012 krátce před 21 hodinou se opakovaně snažil nastupovat opilý 23letý mladík do vlaků. Svým jednáním ohrožoval železniční dopravu ve Studénce. Nenastupoval z nástupiště, ale i přes důrazné upozornění zaměstnankyně dráhy, vždy z kolejiště. Nedbal pokynů pracovnice, byl vulgární, a jelikož od svého jednání odmítal upustit, přivolala na místo policisty. Opilého 23letého mladíka ohrožujícího železniční dopravu ve Studénce s více jak 2 promile alkoholu odvezli policisté na záchytku. Svým jednáním se dopustil přestupku proti veřejnému pořádku.

 

Dva muži z Novojičínska odmítali nastoupit do výkonu trestu.

Dva muži ve věku 26 a 38 let měli rozhodnutím Okresního soudu nastoupit do vězení už před vánocemi. Tím, že bez závažného důvodu odmítli nastoupit do výkonu trestu, se dopustili přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Jeden z nich se včerejšího dne dostavil sám na Obvodní oddělení policie. Druhého policisté zadrželi v okolí jeho bydliště. Oba muže následně eskortovali do věznice.

 

Vykradl dům a garáž

Bílovečtí policisté už vědí, kdo provedl vloupání do garáže a novostavby rodinného domu. Pachatel ve věku 32let se v období vánoc vloupal do garáže a novostavby rodinného domu v Bílovci, z kterých odcizil elektronářadí. Poškozeným majitelům způsobil škodu v řádu několika desítek tisíců korun. Odcizené nářadí rozprodal, část zařízení rozebral, a odevzdal do sběrných surovin. Získané peníze použil pro svou potřebu. Bílovečtí policisté prověřují okolnosti jeho jednání s podezřením ze spáchání přečinu krádež.

 

Pět řidičů pod vlivem

Výsledkem podělní dopolední dopravní akce novojičínských policistů je 5 zjištěných řidičů, kteří řídili svá vozidla pod vlivem alkoholu. Místem kontroly byla obec Mořkov. Čtyři řidiči, kterým policisté na místě zadrželi řidičské oprávnění, budou v následujících dnech projednání ve správním řízení. Jeden z řidičů se snažil policejní kontrole vyhnout. Měl důvod, s osobním vozidlem Škodou 120 bez přidělených registračních značek a téměř dvěma promile alkoholu v krvi však kontrole neunikl. Jednání 36letého řidiče nyní policisté prověřují ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky podle § 274 odst. 1 tr. zákoníku.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice