13. 5. 2011

Sprejer poničil autobus

Novojičínsko – Vandal se vyřádil na zaparkovaném autobusu. V noci na 11. května došlo v Hodslavicích na Novojičínsku k poškození autobusu. Neznámý pachatel na parkovišti za místním nákupním střediskem postříkal sprejem zadní a levou boční část autobusu Karosa. Dále na cíl jeho zájmu nastříkal sprejem černé barvy nápisy COOL, CKS a CH. Předběžná škoda byla poškozené společnosti způsobena ve výši 20 tisíc korun. Novojičínští policisté případ prošetřují pro podezření z přečinu poškození cizí věci a po pachateli usilovně pátrají. Pachateli hrozí až jeden rok odnětí svobody. 

 

Podvedené a okradené seniorky

V průběhu tohoto týdne zaznamenali novojičínští policisté hned dva případy okradení starších žen z Novojičínska. V obou případech pachatelé využili důvěřivosti poškozených seniorek a pod různými záminkami se jim vloudili do obydlí, kde je následně okradli.

K prvnímu činu došlo v úterý 10. května okolo jedné hodiny odpoledne v Novém Jičíně, kde byla okradena (86) seniorka. Do bytu starší paní se vloudili hned dva pachatelé. Pod záminkou vypůjčení listu papíru se jeden z pachatelů dostal do jejího bytu. Následně i druhý pachatel, tentokrát pod záminkou bolesti zubů a žádosti o trochu vody, se rovněž lstí dostal do bytu. Poškozená je v dobrém úmyslu pozvala do svého obydlí. To ovšem netušila, co bude následovat. Když na malou chvíli odešla do druhé místnosti, tak druhý z pachatelů využil její nepřítomnosti a z dalšího pokoje jí odcizil peníze. Jednalo se o několik tisíc korun. Pachatelé po krádeži následně z bytu odešli.

Další krádež na (80) seniorku se stala o dva dny později. Ve čtvrtek 12. května okolo poledne v Bílovci navštívil pachatel starší ženu s nabídkou umístění reklamy na plot a zeď jejího rodinného domu. Za umístěnou reklamu jí nabízel získání úplaty. Paní muže pozvala do svého domu. Tam však po poškozené žádal rozměnění finanční hotovosti. Po odchodu pachatele žena zjistila, že přišla o několik desítek tisíc korun.

V obou případech se pachatelé dopustili přečinu krádeže a policisté po nich intenzivně pátrají.

 

Vloupání do pneuservisu

Neznámý pachatel vnikl v noci na 11. května do jednoho pneuservisu na Novojičínsku. Z objektu následně odcizil 2 kusy protektorovaných pneumatik Dunlop o rozměru 385/65 R 22.5 a 2 kusy protektorovaných pneumatik Michelin o rozměru 385/65 R 22.5. Způsobena škoda poškozením a odcizeným byla společností předběžně vyčíslena přes 35 tisíc korun.

 

Řídil opilý

Ve čtvrtek 12. května krátce před půlnocí byl kontrolován v Bílovci místními policisty řidič osobního vozidla Fiat Uno. Čtyřicetiletý řidič fiatu jel ve směru na ulici Nová cesta. Bílovečtí policisté při kontrole zjistili, že vozidlo řídil po předchozím požití alkoholických nápojů. Dechové zkoušky u něj vykázaly hodnoty přes dvě promile. Nejdříve nadýchal 2.05 a následně 2.11 promile a. Muž doznal požití alkoholických nápojů a s naměřenými hodnotami souhlasil. Rovněž nežádal lékařské ošetření spojené s odběrem krve. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Muž nyní čelí podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a hrozí mu, že bude potrestán odnětím svobody až jeden rok, peněžitým trestem nebo zákazem činnosti.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice