15. 1. 2024

Kůň na čtyřproudové komunikaci mezi Orlovou a Petřvaldem-někteří řidiči nevěřili vlastním očím.

V neděli kolem 10:40 hodin jsme přijali na linku 158 oznámení o koni pohybujícím se po hlavní čtyřproudové komunikaci ve směru z Petřvaldu do Orlové. Policisté z obvodního oddělení Petřvald se spojili s oznamovatelkou, která policistům přiblížila místo, kde se zvíře aktuálně nacházelo. Prvotní pokusy o odchyt zvířete byly neúspěšné, splašené zvíře začalo utíkat po silnici zpět ve směru na Petřvald.  Policisté mezitím kontaktovali osobu, která má zkušenosti s odchytem zvířat. Následně pohyb koně monitorovali, za pomoci výstražných světel zpomalovali silniční provoz a upozorňovali ostatní účastníky. Jakmile to bylo možné, tak ve spolupráci s oznamovatelkou koně odklonili mimo hlavní komunikaci. V oblasti Petřvaldu bylo zvíře za pomoci spoluobčanů a zkušené osoby odchyceno. Ke zranění osob ani zvířete nedošlo.

 

 

Údajně se chtěl jen projet

Odstavila vozidlo u nákupního centra, nechala běžet motor a klíče v zapalování, vzdálila se od něj jen na pár minut. Po návratu zjistila, že nemá čím odjet, auto bylo pryč. V minulém týdnu ve večerních hodinách přijali policisté na lince 158 oznámení od řidičky, které měl někdo před nákupním centrem ve Frýdku-Místku odcizit vozidlo rozvážkové služby značky Toyota. Díky lokátoru, který se ve vozidle nacházel, předala operačnímu důstojníkovi také polohu, kde by se vozidlo mělo nacházet. Tato informace byla následně předána hlídkám do éteru. Na relaci ihned zareagovali policisté z oddělení hlídkové služby a vyrazili směr obec Dobrá, kde byla poloha auta zaznamenána. Netrvalo dlouho a do 20 minut od oznámení strážci zákona nalezli odstavené vozidlo i s podezřelým na místě řidiče. Ten předstíral spánek, vedle sebe měl odložené tašky s nákupem. Na výzvy hlídky, aby opustil vozidlo, zareagoval a uvedl, že se chtěl autem jenom projet. Policisté jej ztotožnili a lustrací v evidenci zjistili, že není vlastníkem řidičského oprávnění. Následně se podrobil dechové zkoušce na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem, test na přítomnost drog však vykázal pozitivní výsledek. Byl tedy policisty vyzván k lékařskému vyšetření, což odmítl. Poté byl hlídkou zadržen a předán k dalším úkonům kolegům z obvodního oddělení Frýdek-Místek. Ti mu ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu neoprávněné užívání cizí věci. U výslechu pak 29letý muž uvedl, že poté, co si v nákupním centru nakoupil, uviděl venku nastartované vozidlo. Proto do něj nasedl a z místa odjel. Dle jeho slov neměl v úmyslu auto ukrást, chtěl se jen projet. Za tento skutek mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody. Jeho další přestupkové jednání policisté taktéž zadokumentovali a bude oznámeno příslušnému správnímu orgánu. Po provedených úkonech tak mohlo být vozidlo vráceno zpět do rukou majiteli. Je na místě opět připomenout, že „příležitost dělá zloděje“, proto zbytečně neriskujte a neulehčujte jim jejich „práci“. Chraňte si svůj majetek, vozidlo si vždy řádně uzamkněte, i když od něj odcházíte jen na malou vzdálenost a na krátkou chvíli.

 

Havárie osobního vozidla s úmrtím

V sobotu kolem 10:00 hodiny jsme přijali oznámení o havárii osobního vozidla, které narazilo do stromu mezi obcemi Vražné a Veselí. Po příjezdu na místo policisté a následně zdravotníci poskytovali první pomoc 64letému řidiči, u kterého však lékař následně konstatoval smrt. Muž cestoval ve vozidle sám. Příčiny a okolnosti nehodového děje prošetřují a zjišťují novojičínští policisté. Je nařízena zdravotní pitva, která objasní příčinu úmrtí.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice