15. 12. 2011

Snad bude klid

Kradl jak straka, každý den něco. Jen za poslední měsíc jsou dvě desítky okradených majitelů, převážně ve Studénce, Fulneku, Suchdole nad Odrou, Mošnově a také v jiných obcích. Krádežemi způsobil škodu za téměř 300 tisíc korun. Naposledy byl přistižen při krádeži v elektro prodejně v Ostravě. Nabíječka za 150korun jej poslala do vězení. Nyní sedí ve vazební věznici a čeká na soud. Muž ve věku 28let z Novojičínska, bez bydliště a trvalého zaměstnání se policistům doznal ke své trestné činnosti. Většinou kradl sám, pouze v několika málo případech se svými dvěma kamarády. Odcizené věci prodal náhodným známým. Peníze použil pro svou potřebu a také pro nákup drog. Po zadržení policistům otevřeně řekl, co všechno odcizil a kde všude byl. Hlavním zdrojem příjmu se pro něj stala Studénka a okolí. Zahradní chatky, prodejny, vlaková nádraží, restaurace, prodejny, ale i osobní automobily. Bral všechno, co mělo nějakou hodnotu. Peníze, alkohol, cigarety, elektro nářadí, zahradní techniku, věci z automobilů. Neváhal a v několika případech odcizil také bezpečnostní kamery střežící veřejné prostranství na vlakovém nádraží. Jeden den ukradl kameru a v následujících dnech, když byla nově instalována, jí odcizil znovu. Takto odcizené věci prodával hluboko pod cenou. V měsíci září byl za svou předešlou trestnou činnost pravomocně odsouzen. Okresní soud v Novém Jičíně mu dal šanci k nápravě. Uložil mu souhrnný trest odnětí svobody na 10 měsíců se zkušební dobou na 2 a půl roku. Této šance nevyužil a ba naopak se pustil do krádeží ve velkém. Muž má sdělené obvinění pro spáchání několika přečinů, krádež a poškození cizí věci. O samotné výši trestu rozhodne soud.

 

Vykopal dělostřeleckou munici

Při výkopových pracích na zahradě domu v Luboměři nalezl, začátkem měsíce prosince letošního roku, majitel domu dělostřeleckou munici. Z výkopu jí vyndal, odložil jí k dřevníku a přikrytou jí tam nechal. Jak policistům uvedl, z důvodu své nemoci ohlásil tento nález až včerejšího dne. Přivolaný policejní pyrotechnik dělostřeleckou střelu ráže 75mm zajistili a z místa ji odvezli k zneškodnění

 

Napadl ochranku

Se slovy „Já ti rozbiju hubu“ udeřil návštěvník potravin ostrahu prodejny. Podezřelého chování jednoho ze zákazníků si všiml zaměstnanec ochranky prodejny ve Studénce. Když si nakupující uvědomil, že je sledován, ihned zaútočil. Nejprve slovně, pak pěstmi a nakonec jej několikrát natlačil na prodejní regály. Poté z prodejny utekl. O koho se tehdy jednalo, se nepodařilo zjistit. Včerejšího dne, za necelý měsíc po tomto incidentu byl útočník vypátrán. Policisté ze Studénky proti 37letému muži zahájili zkrácené přípravné řízení s podezřením ze spáchání přečinu výtržnictví.

 

Zničené sloupoví tžnice

Doposud neznámý pachatel poškodil sloupoví městské tržnice v Novém Jičíně. V období mezi pátkem a pondělím 12. 12. 2011v doposud přesně neurčeném čase, nezjištěným způsobem rozbil krytí osvětlení sloupoví. Městu Nový Jičín tak způsobil předběžnou škodu ve výši 12 tisíc korun. Policisté prověřují okolnosti případu s podezřením ze spáchání přečinu poškození cizí věci.

  

 

Bagr je vrácen majiteli

Bagr pocházející z trestné činnosti na Slovensku vypátrali policisté na Novojičínsku v areálu soukromé firmy. Zajištěný stroj byl včerejšího dne předán majiteli na Slovensko. Policisté nyní zjišťují okolnosti způsobu nabytí tohoto stroje mužem u kterého byl stroj nalezen.

 

Vykradený dům v rekonstrukci

Od pátku do pondělí se doposud neznámý pachatel vloupal do dvou objektů ve Frenštátě pod Radhoštěm. Z rodinného domu v rekonstrukci odcizil elektronářadí a radiátory. Z garáže sousedního domu pak odcizil elektronářadí a zahradní techniku. Dvěma poškozeným majitelům tak způsobil škodu v předběžné výši téměř 70 tisíc korun. Frenštátští policisté prověřují oba případy s podezřením ze spáchání přečinu krádež a porušování domovní svobody

 

Z nalezené platební karty provedli neoprávněný výběr

Dva mladíky ve věku 19 a 20 let prověřují bílovičtí policisté pro podezření ze spáchání přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Skutku se měli dopustit tím, že v sobotu 10. prosince v Bílovci se zmocnili nálezem platební karty CCS, u které byl přiložen také PIN kód. Následně se pokusili provést platbu přes elektronický terminál na benzínové čerpací stanici. Platba nakonec nebyla provedena z důvodu, že tato karta již byla zablokována poškozenou společností.

 

Majitel přišel o vozidlo za 700 tisíc korun

V pátek 9. prosince v době od šesté do půl deváté večer odcizil neznámý pachatel v Příboře vozidlo v hodnotě 700 tisíc korun. Během dvou a půl hodiny odcizil pachatel firemní vozidlo Opel Insignia, bílé barvy z parkoviště na ulici Místecká. Pátrání po vozidle bylo vyhlášeno a policisté případ prověřují pro přečin neoprávněné užívání cizí věci.

 

Řídil s více jak 2,5 promile

Řidiče, který při kontrole nadýchal přes 2,5 promile, prošetřují tentokrát příborští policisté. Pětačtyřicetiletý muž řídil v sobotu 10. prosince okolo jedenácté hodiny večer vozidlo Toyota Yaris. Při dopravní kontrole na ulici Frenštátská v Příboře mu byl zjištěn pozitivní test na alkohol. Nejdříve přístroj vykázal hodnotu 2,64 promile, následná zkouška byla s výsledkem 2,67 promile. To znamená, že řídil ve stavu vylučujícím způsobilost, kterou si přivodil vlivem návykové látky a vykonával činnost, při které mohl ohrozit život nebo zdraví nebo způsobit značnou škodu na majetku. Muž s naměřenými hodnotami souhlasil a nežádal lékařské vyšetření. Nyní čelí podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Vybíjel si vztek na vchodových dveřích

Z provinění poškození cizí věci je podezřelý šestnáctiletý mladík z Novojičínska. Mladík měl v sobotu 10. prosince v jedné obci u Nového Jičína při odchodu z restaurace poškodit dřevěné dveře vedoucí ven z objektu. Dále na čelní straně objektu rozbil dvojitou skleněnou výplň dvoukřídlých uzamčených dřevěných dveří vedoucích do chodby restaurace. Svým jednáním měl způsobit škodu poškozením v předběžné výši 30 tisíc korun.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice