15. 6. 2016

Stírala losy, nezaplatila je a ještě odcizila tržbu

Prodavačka stírala losy, které měla prodávat, výhry inkasovala, ale losy nezaplatila a ještě odcizila tržbu.

Z přečinu zpronevěry byla obviněna 52letá žena z Frenštátu pod Radhoštěm. Žena je podezřelá, že za čtyři měsíce loňského roku ve Frenštátě pod Radhoštěm, na prodejně, kde pracovala jako prodavačka, odcizila větší množství stíracích losů v hodnotě přesahující 60 tisíc korun, tyto losy stírala a případné výhry si přivlastnila. Takto získané finanční prostředky však ženě pravděpodobně nestačily a z prodejny si měla ještě přisvojit tržby v celkové výši přesahující 24 tisíc korun. Odcizením stíracích losů a tržeb měla poškozené společnosti způsobit škodu přesahující 80 tisíc korun.

 

Střílel z okna

Z okna bytového domu střílel z airsoftové pistole a zasáhl sedícího před domem.

 Z okna bytového domu v Novém Jičíně měl 23letý muž vystřelit asi deset střel, přičemž jednou zasáhl nezletilého chlapce, který seděl před domem. Chlapec byl zasažen do oblasti zad a své poranění si nechal ošetřit v nemocnici. Celý incident se měl odehrát v Novém Jičíně ve středu 8. června 2016 krátce po 16. hodině. Policistům se podařilo vypátrat podezřelého muže. Událost prověřují i nadále novojičínští policisté s podezřením ze spáchání přečinu výtržnictví. Za toto jednání hrozí podezřelému muži trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

Požár

V první hodině dne 12. 6. 2016 učinila oznámení o zahoření bytu v Ostravě 29letá žena. Spolu s oznamovatelkou byl před předmětným domem i 27letý muž, který si stěžoval na zranění. Muže ošetřili záchranáři, byl hospitalizován. Policejní hlídka také řešila evakuaci osob. Žena uvedla, že v bytě byla odpojena elektřina, svítili v něm proto svíčkami a petrolejovými lampami. Tyto zdroje pak měly iniciovat předmětný požár. Policisté provedli ohledání místa události, započali prověřování okolnosti skutku. Na místě byly nalezeny a zajištěny předměty užívané k výrobě drog, stejně jako obyvatelé bytu nejsou specialistům odhalujícím trestnou činnost na úseku nealkoholové toxikomanie neznámí. Ani další zjištěné informace nenasvědčovaly oznamovatelkou uvedené informaci. V průběhu prověřování pak bylo zjištěno, že muž měl v průběhu zhruba jednoho roku vyrábět pervitin v pronajatém bytě, z farmaceutického přípravku, jež si opatřil. Vyrobenou drogu pak měl užít on a částečně jej měl poskytnout ženě. Nejinak tomu mělo být i 11. 6. 2016 kdy měl podezřelý vyrábět drogu, ovšem pervitin se mu nepodařilo vyrobit, zato došlo k  zahoření bytu i popálení muže.

požártoxi požártoxi1

Událost si vyžádala výjezd záchranných složek i evakuaci osob, nacházejících se v bytech pod předmětným bytem. Policejní komisař zahájil trestní stíhání muže pro přečiny obecné ohrožení z nedbalosti a nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Pachateli skutku hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Dodat lze i informaci, pakliže ve svém okolí vnímáte nestandardní situace, například silný chemický zápach, jež se line opakovaně z obydlí souseda, informaci sdělte policistům.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice