16. 6. 2016

Prodloužil si nemocenskou

Policejní komisař z oddělení hospodářské kriminality v  Novém Jičíně sdělil obvinění 24letému muži z přečinu padělání a pozměnění veřejné listiny.

Téměř měsíční pracovní neschopnost zřejmě připadala 24letému muži z Novojičínska nedostatečná, tak si přepsáním data na Rozhodnutí o ukončení pracovní neschopnosti pobyt doma sám prodloužil o deset dní. Následně toto pozměněné rozhodnutí předložil zaměstnavateli jako pravé, čímž se pokusil obohatit neoprávněným vylákáním dávky nemocenského pojištění. Za dobu deseti kalendářních dnů by v případě vyplacení tato částka převyšovala 4 tisíce korun. Za toto jednání hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody až na tři léta.

 

Natankoval více než 250 litrů a ujel bez zaplacení

Policistům z Příboru a Dětmarovic se podařilo zjistit pachatele, který měl natankovat více než 250 litrů nafty a od čerpací stanice ujel bez zaplacení.

Z přečinu krádeže je podezřelý 27letý muž z Karvinska, který v květnu tohoto roku na čerpací stanici v obci Mošnov natankoval do kanystrů v kufru osobního motorového vozidla Škoda Octavia více než 250 litrů nafty a odjel bez zaplacení. Tímto jednáním způsobil škodu převyšující 6 tisíc korun. Policistům se podařilo podezřelého muže vypátrat. Za uvedené jednání hrozí podezřelému muži trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

Hotely

Ostravští policisté prověřují okolnosti trestných činů spáchaných v hotelích. Neznámý pachatel z několika pokojů hotelů odcizil osobní věci ubytovaných hostů (například doklady, hodinky, elektroniku – notebooky, čtečku, sluchátka, nabíječky…). Další škody byly způsobeny poškozením zařízení hotelů, dveří. Škody, které byly způsobeny odcizením majetku hostů, se pohybují v řádech desetitisíců (jednalo se i o cizince). V součtu u obou prověřovaných událostí přesáhla (dle dosud zjištěných informací) způsobená škoda 250 000 korun.

K prvnímu skutku došlo dne 13. 4. 2016 v době od 19.30 hodin do 22.15 hodin v hotelu v Ostravě-Mariánských Horách. Neznámý překonal uzamčené dveře čtyř pokojů a odcizil věci hostů. Ke druhému případu došlo 9. 6. 2016 v době od 18 hodin do 19 hodin v Ostravě-Zábřehu. Opět pachatel překonal dveře pokojů a zmocnil se majetku poškozených.

 01-03 2-01 – kopie

K objasnění okolností činu byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečiny krádež a porušování domovní svobody i poškození cizí věci. Pachateli skutku hrozí v krajním případě trest odnětí svobody až na pět let.

V průběhu prověřování obou událostí byly zajištěny obrazové záznamy zatím neznámého muže, které přikládám. Žádáme svědky, kteří mohou k trestným činům uvést jakékoli informace nebo pokud poznají muže na záznamu, aby nás kontaktovali na lince 158. Za pomoc děkujeme.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice