16. 12. 2015

Předáváme zkušenosti začínajícím policistům

Společná dopravní akce novojičínských policistů a začínajících kolegů ze SPŠ Holešov. Dnešního dne, již od časných ranních hodin do oběda, při společném výkonu hlídkové služby předávali novojičínští policisté svým začínajícím kolegům zkušenosti z praxe. Téměř třicítka nových kolegů získávala zkušenosti v 11 policejních hlídkách na 22 stanovištích v okrese Nového Jičína. Mimo kontrolu používání zádržných systémů, bezpečnostních pásů, telefonických hovorů, kontroly technického stavu vozidel, zákazu užívání omamných a psychotropních látek, rozdávali v rámci dopravní prevence reflexní pásky a vesty pro spolujezdce. Cílem těchto společných výkonů služby je si získat správné způsoby jednání a chování v silničním provozu, osvojit si zkušenosti a dovednosti od svých starších kolegů a poukázat na nejčastější chyby, kterých se řidiči dopouštějí. Jde o celkovou připravenost policistů do samostatné praxe. Podobných společných výkonů policejních nováčků ze SPŠ Holešov je v průběhu roku několik.  

zácvik nováčků novojičínskými policisty 15.12.2015, por. Mgr. Petr Gřes (26) zácvik nováčků novojičínskými policisty 15.12.2015, por. Mgr. Petr Gřes (55) zácvik nováčků novojičínskými policisty 15.12.2015, por. Mgr. Petr Gřes (72)

 

Dopravní nehoda se zvěří

Štěstí v neštěstí měl řidič osobního automobilu Škoda Yeti, když se střetl s jelenem na silnici.¨K samotnému střetu došlo na 13.12.2015 před 19 hodinou, na silnici I.třídy č. 58 v katastru obce Trojanovice, před vrcholem Pindule. Poškozený uvedl, že zcela náhle se před ním objevil z pravého příkopu ve směru jízdy jelen. Samotnému střetu již nestačil zabránit. Po nárazu jej odhodil do příkopu a s vozidlem zůstal stát. Propíchnuté čelní sklo od paroží a totálně poničená přední část vozidla bude stát majitele automobilu minimálně 100 tisíc korun. Samotný jelen byl usmrcen a předán místnímu mysliveckému sdružení. Řidič nebyl při nehodě zraněn a také provedená dechová zkouška nevykázala užití alkoholu. Podle provedeného šetření na místě samém se střetu nedalo zabránit. Jen v letošním roce vyšetřovali novojičínští policisté desítky podobných případů. Ne vždy bez zranění řidičů či spolujezdců ve vozidle. Někdy vylekaný řidič strhl vozidlo mimo komunikaci ve snaze střetu zabránit a skončil mimo silnici. Ve většině podobných nehod, jdou vzniklé škody na automobilech do desítek až stovek tisíc korun. Časté jsou promáčklé kapoty, poškozené nárazníky, zničené chladiče, reflektory, čelní skla a střechy.  Usmrcenou zvěř policisté předávají místním mysliveckým sdružením.

srážka s jelenem foto PČR NJ (2) srážka s jelenem foto PČR NJ (3) srna PČR, DN Nový Jičín (2) srna PČR, DN Nový Jičín

 

Postřelil druhého střelce

Se zajícem postřelil i druhého střelce, který stál opodál. Několik broků zasáhlo druhého střelce do nohy ve chvíli, kdy jeden ze střelců účastnícího se společného honu v Závišicích na Novojičínsku zamířil na zajíce. Zraněný 69letý muž tak utrpěl střelné poranění, které si vyžádalo lékařské ošetření. Okolnosti nasvědčují tomu, že zajíc vyběhl ve směru pohybu druhého střelce ve vzdálenosti cca 50 metrů. Samotný střelec, ve věku 73let je držitelem zbraně s platností zbrojního průkazu do konce roku 2016, je podezřelý ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti. Jde o první případ v letošním roce, kdy byl někdo při honu zraněn.

 

Pohřební službu navštívil nezvaný host

K vloupání do pohřební služby využil pachatel brzkého stmívání sobotních odpoledních hodin. Násilím vnikl dovnitř budovy, kde se volně pohyboval. Výsledkem jeho vloupání je vzniklá škoda ve výši téměř 10 tisíc korun. A to jak na poškozeném zařízení, tak i na odcizených penězích. Příborští policisté na místě zajistili několik stop zanechaných pachatelem, které vyhodnocují s cílem zjištění konkrétní osoby.

 

Dopravní nehoda s těžkým zraněním

Přehlédl chodkyni v areálu firmy v Bílovci. Nehodu z důvodu těžké újmy vyšetřují policisté služby kriminální policie. K samotné události došlo dnešního rána 14. 12 .2015 kolem 7 hodiny ranní v areálu firmy v Bílovci. Řidič nákladního vozidla ve věku 42let způsobil těžké zranění 56leté ženě, zaměstnankyni podniku. Na místě zasahovali zdravotníci s rychlou lékařskou pomocí a vrtulníkem. Okolnosti i průběh nehody je nadále v šetření novojičínských policistů.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice