17. 1. 2014

 

Společný preventivní projekt policistů a oddělení sociální právní ochrany dětí

Stejně jako v minulých letech tak i letos připravili novojičínští policisté sérii preventivních besed pro školy.  Od druhého týdne měsíce ledna společně s oddělením sociálně právní ochrany dětí zahájí sérii netradičních seminářů pro žáky osmých tříd novojičínských základních škol. Tématem je „Právní odpovědnost dětí“ ve věku blízkém 15let.

Ve stanovených středečních termínech se dozví, od zkušených policistů a pracovnic oddělení sociálně právní ochrany dětí, skutečnosti o svých povinnostech a právech, včetně možných postihů a výchovných opatření z pohledu trestního a přestupkového jednání.

„Obecně platí, že svá práva děti znají mnohdy lépe než své povinnosti. Ty přehlíží a často neví, co může nastat či nastane, když provedou věci, které hraničí s protiprávním jednáním. Mnohdy samotné hranice překročí a pak se nestačí divit. Nechceme suplovat výchovu rodičů a školské vzdělávání, pouze jim vysvětlit realitu všedního dne z pohledu institucí, které se delikventním chováním zabývají.“

 

 

Tisková zpráva  17. 1. 2014         

 

Dva muži z Novojičínska skončili v policejních celách, jsou podezřelí ze spáchání několika vloupání. Jeden je z Kopřivnice a druhý z Lichnova.

 

Má podmínku, stále krade

Krátce po provedeném vloupání zadrželi kopřivničtí obecní policisté 41letého zloděje, který se vloupal do mateřské školky na ul. Francouzské. Podezřelý muž skončil v policejní cele.

 

Kopřivničtí policisté v průběhu vyšetřování zjistili, že má toho na svědomí více. Porovnáním zajištěných stop, zjištěných poznatků a také z výslechu podezřelého je zřejmé, že se v předešlém období pokusil vloupat do stejné mateřské školky, ale také do zaparkovaného autobusu na ul. Štefánikové.

V minulosti již byl za přečin krádež pravomocně odsouzen ve Vsetíně. Trest v délce 36 měsíců však doposud nevykonal z důvodu svého zdravotního stavu. 

Zadržený 41letý zloděj si nedal říct a tak si z rozhodnutí soudu odsedí 1 ½ roku ve věznici s okamžitým nástupem, což se mu přičte k podmíněnému trestu v délce 36 měsíců.  Dnešního dne byl okresním soudem v Novém Jičíně za pokračování, recidivu odsouzen,tedy pouze pár hodin od zadržení.

 

 

Snad bude v Lichnově klid

Minimálně z pěti případů krádeží vloupáním je podezřelý 32letý muž z Lichnova.

 

Frenštátští policisté zjistili, že má na svědomí vloupání do dvou rekreačních chalup a tří restauračních zařízení v Lichnově. Této trestné činnosti se dopouštěl v období měsíců srpna až ledna letošního roku.  Vlastníkům nemovitostí svým jednáním způsobil škodu v řádu tisíců korun, převážně v odcizených potravinách a cigaretách.

Zadržený muž je podezřelý z přečinu krádež. Jeho jednání policisté vyšetřují ve zkráceném přípravném řízení, kdy lze očekávat, že za své jednání bude v nejbližší době potrestán. Přesnou výši trestu a to zda půjde do vězení určí soud.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice