27. 1. 2014

Bavili se, odlamovali znaky z automobilů

Pro dva mladé hochy to byla zábava, pro majitele automobilů utrpení. Čtvrteční ráno 2. ledna bylo pro majitele vozidel v obci Hájov šokující. Někdo jim během noci odcizil firemní znaky a poškrábal lak automobilů se škodou téměř 100tisíc korun. Příborští policisté již zjistili, kdo škodu způsobil. Postupně získávali informace a jednotlivé indicie, které je dovedly ke dvěma výtečníkům. Ti se ke svému jednání doznali. Jedná se o dva mladistvé ve věku 17 a 16let, kteří policistům uvedli, že jim šlo o zábavu. Byl to jejich spontánní nápad, který realizovali, když se vraceli z restaurace. Jejich zábava tak bude mít dohru. Způsobenou škodu budou muset uhradit a přiměřenému trestu se zřejmě také nevyhnou. Vše bude ještě záležet na jejich přístupu k věci.

 

Kradl znaky automobilů / Tisková zpráva z 3.1.2014

V průběhu čtvrteční noci (2.1.2014)  způsobil zloděj-vandal  téměř 100tisícovou škodu na zaparkovaných vozidlech v obci Hájov. Doposud neznámý vandal poškodil a zároveň odcizil z téměř dvaceti osobních automobilů zaparkovaných před rodinnými domy jejich firemní loga. Odcizením těchto firemních symbolů z předních i zadních částí vozidel způsobil poškozeným majitelům škodu ve výši téměř 100 tisíc korun. Nespokojil se pouze s odlamováním znaků, v jednom případě zaparkované vozidlo obešel a ostrým předmětem na něm způsobil hluboké rýhy po celém obvodu  laku karoserie. Policisté pátrají po pachateli či pachatelích tohoto jednání s podezřením ze spáchání přečinu poškození cizí věci a krádeže.

 

Srazil chodce při couvání

Těžké zranění způsobil řidič dodávkového vozidla chodci ve Frenštátě pod Radhoštěm. Nehoda se udála na ulici Horní mezi obytnými domy a zaparkovanými vozidly v pátek 24.1.2014 dopoledne. Vlastní nepozorností při couvání s dodávkovým vozidlem přehlédl 40letý řidič procházejícího 87letého muže.  Řidič se zachoval zodpovědně, zraněnému muži poskytl první pomoc a odvezl jej k lékařskému ošetření, které si vyžádá léčení v minimální délce 6 týdnů. Samotnou nehodu vyšetřují dopravní policisté s podezřeními spáchání přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. 

PČR NJ DN Senior PČR NJ DN Senior (1) 

 

Nezabrzdil auto, to srazilo dvě děti

V sobotu 25.1.2014 zaparkoval v Kateřinicích řidič dodávkové vozidlo v mírném svahu. Auto se samovolně rozjelo, po pár metrech srazilo dvě procházející děti a zastavilo se až o plot domu. Majitel auta byl v obchodě. Děti chlapec a dívka ve věku 6 a 8 let utrpěli zranění. Samotného chlapce auto vláčelo pod podvozkem až do chvíle, kdy se zastavilo o plot domu. Následně byli oba převezeni do nemocnice k lékařskému ošetření. Dopravní policisté vyslechli řidiče, svědky i poškozené. U řidiče vyloučili alkohol. Technická závada jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním policisty zjištěna ani řidičem uplatněna. Podle vyjádření řidiče došlo k samotnému rozjetí vozidla nedostatečným zabrzděním. Okolnosti průběhu jsou předmětem dalšího vyšetřování dopravních policistů.

PČR NJ stažené děti PČR NJ stažené děti (1) PČR NJ stažené děti (2)

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice