17. 10. 2011

Zloděj ze studénky zadržen

Policisté ze Studénky zadrželi 13. 10. 2011 podezřelého 27letého muže, který se jim doznal k dalším krádežím. Nejdříve odcizil web kameru z vlakového nádraží a v následujících dnech se vloupával do restauračních zařízení a provozoven. V průběhu dvou měsíců, od konce srpna do konce září, jen na území města Studénky způsobil svým protiprávním jednáním škodu dosahující několika desítek tisíc korun. Nyní policisté prověřují další případy krádeží s podobným způsobem provedení.

 

Odcizil housle a harmoniku

Přečinu krádeže, se dopustil zloděj, který během noci z úterý na středu 12. října, vnikl do zahradní chatky v Kopřivnici. Odnesl si housle zn. Stradivari a harmoniku zn. Honer. Okradený majitel vyčíslil škodu v řádu několika desítek tisíc korun. Policisté po pachateli uvedeného skutku pátrají.

 

Poškozený památník T.G.M

Příborští policisté hledají pachatele, který se pokusil odcizit bronzovou desku z památníku T.G.M ve Skotnici. V průběhu dvou dní z úterý na středu 12. 10. 2011, poškodil žulový podstavec, na kterém byla připevněná bronzová deska. Vlastník pomníku, obec Skotnice, vyčíslila předběžnou způsobenou škodu ve výši 10 tisíc korun.

  

 

Odcizil elektor nářadí

Zloděje, který vnikl do rodinného domu v Hodslavicích, policisté zadrželi. Koncem měsíce září vnikl tehdy neznámý pachatel do rodinného domu, z kterého odcizil elektor nářadí. Dnes již policisté vědí, že se jedná o muže ve věku 25letého muže. Ten se jim k tomuto skutku doznal. Svým jednáním se dopustil přečinu krádeže a porušování domovní svobody.

 

Odcizený motocykl

Během noci ze středy 11. – 12. 11. 2011 odcizil zloděj motocykl zn. Jawa Betka. Nejdříve vnikl do zahrady domu v Nové Horce, pak odstranil zámek dveří garáže. A z garáže odcizil motocykl. Majiteli tak způsobil škodu ve výši 15.000 Kč. Případ šetří policisté ze Studénky. Informace k případu můžete poskytnout telefonicky na linku 158, nebo 974 735 761.

 

Svezení stopaře se jim vymstilo

11.10.2011 krátce po 13 hodině zastavil mladý pár stopaři. Ten se jim odvděčil tím, že jim odcizil peněženku s penězi i doklady. Mladého muže nabrali do auta v Kopřivnici poblíže benzínové čerpací stanice. Během jízdy do Nového Jičína, využil jejich dobroty, a když z auta u autobusového nádraží vystupoval, odnesl si s sebou také peněženku s více jak pěti tisíci korunami. Okradený pár policistům uvedl, že se jednalo o stopaře ve věku od 18 do 20 let, asi 170 centimetrů vysoké hubené postavy, světle hnědých krátce střižených vlasů s náušnicemi v uších, takzvaným tunelem. Na sobě měl bundu v kombinaci světle hnědé, zelené a modré barvy s kapucí. Při sobě měl batoh.

 

Vloupání do kopřivnické prodejny večerka

Na počátku tohoto týdne se v Kopřivnici vloupal neznámý zloděj do jedné prodejny Večerka. Z prostoru skladu následně odcizil několik krabiček cigaret různých značek v hodnotě přes dva a půl tisíce korun. Kopřivničtí policisté po pachateli krádeže intenzivně pátrají.

 

Otcové neplatí na své děti

Hned dva případy zanedbání povinné výživy v těchto dnech šetří kopřivničtí policisté. Přes čtyřicet tisíc korun dluží na výživném třicetiletý otec, který od ledna minulého roku do současné doby neplatí na syna. Měsíčně má na své dítě zasílat jeho matce z Novojičínska dva tisíce korun. Další tentokrát dvaatřicetiletý otec neplatí na svou dceru od ledna letošního roku do součastném doby. Za uvedené období dluží na výživném částku přes třináct tisíc korun. Měsíčně má na dceru zasílat tisíc pět set korun. Oběma otcům tato vyživovací povinnost vyplývá ze zákona o rodině. Rovněž jim byla rozsudkem Okresního soudu v Novém Jičíně stanovena na uvedené finanční částky. V případě odsouzení jim hrozí za přečin zanedbání povinné výživy až dva roky vězení.

 

Podvodníci s alkoholem už neví, jak obejít zákon

Podvodníci na severu Moravy přišli na nový způsob, jak obejít zákon o povinném značení lihovin. V úterních dopoledních hodinách pracovníci daňového oddělení Celního úřadu Ostrava prováděli vlastní monitorovací činnost. Objektem sledování byla jedna ostravská večerka. U ní stálo vozidlo Ford Tranzit české imatrikulace, které do této prodejny přivezlo zboží – lihoviny a propagační materiál. Řidič vozidla sdělil, že je obchodním zástupcem české společnosti, která se zabývá výrobou a distribucí alkoholických nápojů, především destilátů. Celníci přistoupili ke kontrole vozidla, ve kterém našli 123,5 litrů lihovin. Tyto sice byly označeny kontrolními páskami, nicméně jevily známky opakovaného používání. Celníci dále zjistili, že kontrolní pásky byly upraveny tak, že se daly lehce odstranit, aniž by došlo k nějakému poškození. Podrobnou kontrolou kabiny vozidla celníci objevili i doklady, ze kterých bylo patrno, že řidič distribuoval zboží i do další prodejny v Ostravě – Porubě. Na základě zjištěných skutečností do provozovny vyrazili pracovníci skupiny mobilního dohledu a našli dalších 20 litrů alkoholu, který byl označen způsobem stejným jako v předešlém případě (kontrolní pásky byly upraveny pro další použití). Souběžně s touto akcí byly provedeny kontroly provozoven v obci Český Těšín a Havířov, kde celníci odhalili 20 litrů alkoholu, tentokrát neznačeného kontrolní páskou vůbec. Jednalo se o jiný případ, nicméně byl opět porušen zákon o povinném značení lihu. Uvedeným jednáním došlo k podezření z porušení zákona o povinném značení lihu, podle kterého se pachatel dopustil správního deliktu tím, že neoprávněně nakládal s neznačeným lihem nebo kontrolními páskami. Pokud se pachateli prokáže vina, hrozí mu peněžitý trest až do výše 5.000.000 korun nebo propadnutí věci. Případ je nadále v šetření.

  

 

Alkohol a cigarety v garáži

Téměř 1.300 litrů alkoholu a 10 kilo tabáku našli celníci v bohumínské garáži. V pátek 7. 10. pracovníci skupiny mobilního dohledu prováděli běžnou kontrolu zaměřenou na nabídku, prodej a skladování vybraných výrobků, tedy alkoholu, cigaret a tabáku. U jednoho z kontrolovaných objektů spatřili otevřenou garáž, před kterou stál cizinec z Vietnamu. Poblíž bylo zaparkované osobní vozidlo české imatrikulace. Při příjezdu hlídky se cizinec dal na útěk a ukryl se za vozidlem. Tam jej celníci vyzvedli a vyzvali k prokázání totožnosti. Na otázku, jestli je garáž jeho nebo jestli ji zná, odpověděl, že vůbec netuší, komu patří. Cizinec tvrdil, že přijel jen domluvit opravu vozidla. Celníci provedli kontrolu zmiňovaného vozidla a při ní našli svazek tří klíčů. Jeden z nich patřil do závěsného zámku garáže. V ní bylo ukryto 1.268 litrů lihovin bez platné kontrolní pásky a 10,4 kilogramů tabáku bez tabákové nálepky. Tabák byl v igelitovém pytli a alkohol různých značek byl balen v litrových lahvích s etiketou. Jednalo se především o rum, vodku, spiritus a napoleon. Ke kontrole byl přizván vlastník objektu, který doložil smlouvou, že tento nebytový prostor pronajal cizinci z Polska. Prodejem tohoto zboží by stát přišel na daních o 230.000 korun. Zboží bylo zajištěno a umístěno v celním skladu. Případ je nadále v šetření.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice