19. 10. 2011

Aktuální informace z dopravy

Včerejší noci 18. října krátce po 23 hodině havaroval řidič s nákladním vozidlem. Při průjezdu ul. Revoluční v Novém Jičíně nezvládl řízení, převrátil se na bok a následně se sesunul se srázu na zaparkované vozidlo. Ke zranění osob nedošlo. Na místě zasahují složky IZS. Policisté jsou v tuto chvíli na místě a domlouvají postup pro vyproštění vozidla. Silnice je v tuto chvíli průjezdná v obou směrech !!! Z důvodu možných komplikací v dopravě se koordinuje vzájemný postup. Předpokládá se odklon dopravy z důvodu úplné uzávěry silnice I/57 z Nového Jičína na Bludovice. O aktuálním řešení dopravní situace budeme s předstihem informovat. Čímž Vás zároveň žádáme o následné zveřejnění aktuální dopravní situace.

 

Doplnění aktuální informace:
Z důvodu co nejmenšího omezení dopravy a vzniku možných komplikací pro řidiče, bude silnice I/57 úplně uzavřena až v noční době, od půl 11 do 5 hodiny ranní. Doprava bude plně uzavřena. V této době bude probíhat vyprošťování kamionu pomocí těžké techniky.

 

Uzávěra silnice

Z důvodu úplné uzávěry silnice I/58 ve Staré Vsi nad Ondřejnicí, v souvislosti s opravou mostu je provoz ve směru:
– od Ostravy na obec Petřvald, sveden pro nákladní dopravu na dálnici D1, osobní vozidla tímto úsekem projedou přímo Petřvaldem.
– v opačném směru tedy od Příboru do Ostravy je pro osobní dopravu a autobusy vyznačená silnice na obec Trnávku, Brušperk a Krmelín. Nákladní doprava pojede ve Skotnici přes Studénku na D1.

Plánek trasy ZDE

 

Zloděje zlákala kabelka. Nenechávejte ve vozidlech žádné cenné věci!

Během hodiny a půl vnikl na konci minulého týdne neznámý lapka do zaparkovaného vozidla Škoda Octavia v Libhošti. Ke krádeži došlo v centru obce u místní školy v pátek 14. října v době od osmé do půl desáté dopoledne. Zloděj rozbil skleněnou výplň okna pravých předních dveří a vytvořeným otvorem ze sedadla spolujezdce odcizil dámskou koženou kabelku. Škoda poškozením a odcizením činí téměř dva tisíce korun. Novojičínští policisté na místě zajistili stopy a po pachateli krádeže intenzivně pátrají. V případě dopadení zloději za přečin krádeže hrozí až dva roky odnětí svobody. Policie opětovně upozorňuje, že i zdánlivě bezcenná věc pohozená v autě může zloděje nalákat. Důležité je nenechávat na sedadlech ani odkládacích plochách auta žádné cenné věci, zejména kabelky, kufříky ani jiná zavazadla, navigace, mobilní telefony, fotoaparáty, notebooky, videokamery, doklady od vozidla i jiné osobní doklady. Co dělat, když už motorista zjistí, že interiér jeho auta někdo neoprávněně navštívil? Pokud to situace dovoluje, je důležité, aby motorista nechal vozidlo před příjezdem policie v takovém stavu, v jakém ho zanechal pachatel. V opačném případě by totiž mohl porušit některé důležité stopy. Neměl by vstupovat do vozidla ani na nic sahat a okamžitě volat Policii České republiky na linku 158.

 

Takových bude před zimou stále více. Neměl kde jít, vykradl chaty

V pátek 14. října prověřovali oderští policisté vloupání do chat v chatové oblasti části Klokočůvek. Několika poškozeným se zloděj vloupal dovnitř a odcizil jim vybavení chat. Poškozením zařízení a odcizením věcí způsobil škodu ve výši více jak 30 tisíc korun. Následujícího dne byli policisté opětovně vyrozumění jedním z vlastníků, o tom, že je provedeno vloupání do další chaty. Policisté po příjezdu zjistili, že se uvnitř nachází zloděj. Když jej zadrželi, poznali v něm stejného muže, který provedl i předešlá vloupání. Jednadvacetiletý zloděj se policistům doznal ke všem skutkům a věci, které zde odcizil, policistům vydal. Na svou obhajobu uvedl, že je ve svízelné životní situaci, která pro něj nemá řešení. Do poslední chaty se vloupal z toho důvodu, že chtěl, aby jej policisté zatkli. Po zadržení byl zloděj umístěn do policejní cely, a policisté proti němu zahájili úkony trestního řízení s podezřením ze spáchání přečinu krádeže, porušování domovní svobody a poškozování cizí věci.

 

Nejdříve spolu pili, pak je okradla

V časných ranních nedělních hodinách spolu seděli, popíjeli na baru, povídali si, a když byli znaveni, společnice je okradla. V jednom z novojičínských barů vyčkala 48letá žena, až budou dva muži znaveni a poté jim odcizila peněženku a mobilní telefon. Policisté si ještě téhož dne pro podezřelou došli. Mobilní telefon jim vydala. Svým jednáním se dopustila přečinu krádeže, za což jí soud může uložit trest odnětí svobody až dva roky.

 

Poškození rodinného domu

Předběžnou škodu za deset tisíc korun způsobil neznámý pachatel v noci 15. října v Kopřivnici. Pachatel úmyslně rozbil vhozeným kamenem vnější skleněnou výplň dveří na terasu a vykopl dřevěné výplně zadních vchodových dveří. Kopřivničtí policisté případ prošetřují pro přečin poškození cizí věci. V případě dopadení pachateli hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

 

Objasnění krádeže vloupáním do restaurace v Mošnově

Příborští policisté na konci září přijali oznámené o případu násilného vniknutí do jedné restaurace v Mošnově. Tehdy neznámý pachatel v noci na 23. září vnikl do objektu restaurace, ze které následně odcizil dva číšnické fleky s tržbou. Způsobena škoda odcizením a poškozením činila pět tisíc korun. V těchto dnech se podařilo novojičínským kriminalistům zjistit pachatele vloupání. Podezřelým je 28letý muž ze Studénky, který se ke skutku doznal.

 

Zimní pneu a alkohol v dopravě

17. října od 5 hod. do 8 hod., na silnici z Kopřivnice do Nového Jičína, ulici Hřbitovní, kontrolovali policisté řidiče. Součástí dnešní preventivní dopravní akce, mimo kontroly na alkohol, bylo také upozornění na blížící se termín používání zimních pneumatik. S platností od 1. listopadu je povinností používat zimní obutí s minimální hloubkou dezénu 4 mm u osobních automobilů a 6 mm nákladních automobilů. Z více jak dvou stovek kontrolovaných, zjistili u čtyřech řidičů alkohol s hodnotou do 1promile. Pracovníkem Besipu Pavlem Rakusem byli vzorní řidiči odměněni dárkovými předměty. Další preventivní akce na zimní pneumatiky se uskuteční 26. října na silnici mezi Frenštátem pod Radhoštěm a Rožnovem p/Radhoštěm. Bude se jednat o společnou akci novojičínských a vsetínských policistů společně s Besipem a prodejci pneumatik.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice