2. 7. 2014

Kuriózní dopravní nehoda

V pondělí 30. 6.2014 krátce před 18 hodinou natankoval řidič pohonné hmoty do svého auta, u jedné z benzinových čerpacích stanic v Novém Jičíně. U pokladny se však nestačil divit. Jeho vozidlo prorazilo dveře prodejny a skončilo části uvnitř. Z prvotního šetření policistů, vysvětlení svědků i samotného řidiče, se vozidlo mělo rozjet po manipulaci klíče ve spínací skříňce spolujezdkyní, která seděla uvnitř. Ke zranění žádných osob naštěstí nedošlo, jen škoda na prodejně předběžně přesáhla 200tisíc korun. Majitel vozidla si škodu vyčíslil na 10tisíc korun.

najela doprodejny  čerpací stanice (2) najela doprodejny  čerpací stanice (4) najela doprodejny  čerpací stanice (5) najela doprodejny  čerpací stanice

 

Další zásah proti drogovým dealerům

Operativní skupina novojičínských kriminalistů zasála další část drogového dealerství v okrese. Je to již druhá realizovaná akce během posledního měsíce proti drogám, která po dlouhodobé přípravě odhalila jednotlivé prodejce, distributory i uživatele. Ve zjištěném vyšetřovaném období od začátku roku 2013 do června 2014 prošel rukama distributorů minimálně kilogram pervitinu rozvážený do jednotlivých dávek při průměrné ceně 1000Kč/gram. Mezi zadrženými podezřelými jsou dvě ženy ve věku 45 a 24let společně s 33letým mužem. Jejich teritoriem byl Frenštát pod Radhoštěm, okolní města a vesnice okrese Nového Jičína. Věk jejich odběratelů se pohyboval v rozmezí mezi 20 až 40léty života. Svým jednáním se dopustili přečinů nedovolené výroby, přechovávání a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Hlavní aktérka drogu zajišťovala od výrobců a následně distribuovala svým více jak 20 odběratelům s přidanou hodnotou zisku. Samotný zásah není konečným řešením. Policisté mají nadále rozpracovány případy jednotlivých konkrétních osob zabývajících se výrobou i distribucí v okrese. Současná situace i zájem společnosti o tuto problematiku policistům nahrává. Informace či poznatky přicházejí ze stran veřejnosti v daleko větší a konkrétnější míře. Nejsou to jen pouhé náznaky, ale také konkrétní údaje, které pomáhají jak policistům, tak i dotčeným obyvatelům v lokalitách výskytu drog. Vždyť na drogy se napojuje také další sekundární trestná činnost, která lidi obtěžuje nejvíce. Krádeže, vandalizmus, ohrožení vlastních dětí a majetku. Informace, které policisté mají k dispozici z tohoto prostředí, vyhodnocují a ve správně načasovanou chvíli realizují. Ne vždy mohou zasáhnout okamžitě s cíleným výsledkem adekvátního postihu. Nicméně aplikují průběžná opatření k eliminaci drog dle zákonných možností.

 zajištěné drogy  (1) zajištěné drogy  (7) zajištěné drogy  (9) zajištěné drogy s provedeným testem na přítomnost drog (11)

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice