2. 8. 2011

Novojičínsko – V neděli sdělili novojičínští policisté pětadvacetiletému muži podezření ze spáchání přečinu neoprávěné užívíní cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

 

Mladík měl v neděli 31. července krátce před šestou hodinou odpoledne řídit po silnici v Libhošti vozidlo Renault 19. Automobilu si povšimla hlídka novojičínské dopravní policie a rozhodla se řidiče i osádku zkontrolovat. Šofér však na znamení k zastavení nereagoval a pokračoval dál v jízdě. Při se divoké jízdě naštěstní nikoho nezranil. Vozidlo se policistům nakonec podařilo zastavit u jeho domu v Libhošti. Již při prvotním jednání bylo dopravním policistům jasné, z jakého důvodu se řidič snažil kontrole vyhnout. Nevlastníl řidičské oprávnění a rozhodnutím mětského úřadu v Novém Jičíně měl vysloven zákaz řízení motorových vozidel, který mu měl skončit na konci září příštího roku. Aby toho nebylo málo policisté zjistili, že se na dvoře domu zmocnil zaparkovaného osobního vozidla svého otce. Vozidlo nastartoval klíčky, které byly ve spínací skřínce a jel na místní čerpací stanici. Cestou nazpět však potkal policejní hlídku, které po ktátké honičce,nakonec neunikl. Podle některých svědků to údajně nebylo poprvé, co se takle projížděl po vesnici. V případě odsouzení mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

 

 

Družku omezoval na svobodě

Z přečinu omezování osobní svobody je podezřelý devětadvacetiletý muž z Fulneku. Podezřelý měl na konci července letošního roku omezovat na svobodě přítelkyní. V jejím bytě jí schoval mobilní telefon a odpojil internet. Dále svou družku uzamkl v bytě a vzal jí klíče. Mladá žena se nemohla dostat z bytu, a tímto jednáním jí měl omezoval na osobní svobodě. Ke zranění osob nedošlo a škoda na majetku rovněž nevznikla. Ženě asi došla trpělivost a vše nahlásila fulneckým policistům, kteří případ nyní pečlivě prošetřují.

 

 

Nedávejte šanci zlodějům

Neznámý pachatel v noci na 30. července v Novém Jičíně na ulici Fibichovo náměstí násilím vnikl do zaparkovaného vozidla Škoda Superb. Z vozidla následně odcizil zanechanou dotykovou navigace značky Columbus, sloužící rovněž k přehrávání CD/DVD/TV/Rádia. Svým jednáním způsobil pachatel škodu odcizením ve výši 50 tisíc korun a škodu poškozením ve výši 5 tisíc korun. Novojičínští policisté opětovně upozorňují majitele a řidiče, aby ve vozidlech nezanechávali cenné věci.

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice