2. 9. 2013

Zraněný spolujezdec

Opilý 36letý řidič vozidla BMW nereflektoval signalizační zařízení uzávěry silnice. Výsledkem byla čelní srážka s protijedoucím vozidlem a zranění spolujezdce. V sobotu 31.8.2013 pár minut před půlnocí, nedbal dopravního značení opilý řidič. Na silnici v katastru obce Skotnice ve směru na Příbor. V úseku opravy mostu vjel na „červenou“ do zúžené vozovky, kde se čelně srazil s projíždějícím vozidlem Peugeot Boxer. Při samotné nehodě utrpěl zranění spolujezdec, který byl převezen k lékařskému ošetření. Opakovanou dechovou zkouškou u řidiče BMW policisté zjistili více jak 2 promile alkoholu v krvi. Na místě provedli dokumentaci dopravní nehody a zajistili stopy. Stejně jako u mnoha jiných dopravních nehod měl i tentokrát opilý řidič štěstí. Jeho případ je vyšetřován s podezřením ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. 

 

Kradl jak straka

Frenštátští policisté zjistili v posledních dnech 22letého zloděje z Frenštátu pod Radhoštěm, který má na svědomí hned několik krádeží ve městě a okolí. Doposud mu prokázali devět krádeží. V pěti případech odcizil jízdní kola, ve dvou mobilní telefony a v dalších dvou vykradl zaparkovaná auta v zahradách rodinných domů. Krádežemi způsobil desetitisícové škody. Pro jízdní kolo byl schopen vylézt i na balkón obytného domu. Auta vykrádal přímo na zahradách rodinných domů v Trojanovicích a Frenštátě části Šibenky. Policisté prověřují také jeho další trestnou činnost, z které jej podezřívají.

 

Přehlédl STOPku

Do křižovatky silnic na ulicích Sv. Čecha a Fučíkova v Příboře vjel 18letý řidič s vozidlem Renault.  Nedal přednost projíždějícímu vozidlu. Uvnitř obou vozidel se zranily čtyři ženy. Ve čtvrtek 29. srpna okolo půl páté odpoledne nereflektoval „čerstvý řidič„ dopravní značku „Stůj, dej přednost jízdě“. Čelně narazil do projíždějícího vozidla VW Polo, které řídila 39letá žena. Náraz byl tak silný, že se její vozidlo otočilo a následně bylo odmrštěno do oplocení rodinného domu. Uvnitř vozidel byla zraněna jak řidička tak tři spolujezdkyně ve vozidle viníka. Všem osobám byla poskytnutá první pomoc a následné lékařské ošetření. Nyní dopravní policisté vyšetřují příčiny a průběh celé dopravní nehody. U obou řidičů vyloučili dechovou zkouškou přítomnost alkoholu v krvi. Také technická závada na vozidlech nebyla zjištěna ani uplatněna.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice