30. 8. 2013

Zoufalý zloděj

Krátce po 7 hodině ranní 29. 8. 2013, odcizil ze zahrady domu v obci Veřovice doposud neznámý zloděj čtyřkolku. Dvakrát s ní havaroval a nakonec utekl. Doposud neznámý zloděj se snažil odcizit čtyřkolku spojením drátů zapalování. To se mu podařilo. Při vší smůle s ní dvakrát havaroval. Krátce poté co s ní ujížděl, nezvládl řízení a v obci Bordovice sjel do příkopu. Tady naboural plot rodinného domu. Znovu ji vytlačil na cestu a ujížděl dál. Po pár metrech zase boural do plotu zahrady. Zřejmě již zoufalý jí na místě zanechala a z místa nehody utekl. Majitel si na místě nehody poškozený motocykl převzal a odvezl. Předběžně odhadl vzniklou škodu na 60 tisíc korun. Událost vyšetřují dopravní policisté jako dopravní nehodu společně s frenštátskými policisty také jako přečin neoprávněného užívání cizí věci a poškození cizí věci.

 

Opilí mají štěstí

Opravdové štěstí měl 29. srpna 2013 krátce po 21hodině 24letý řidič. S více jak třemi promile alkoholu havaroval do železného zábradlí u silnice v Lubojatech. Trest zákaz řízení udělený Okresním soudem v Novém Jičíně nebere vážně. Vědom si toho, že nesmí auto řídit, až do roku 2016 mu nezabránil v tom aby opilý usedl za volant. V obci Lubojaty požíval alkoholické nápoje. S více jak třemi promile alkoholu usedl krátce po deváté hodině večerní za volant a vydal se na cestu domů. Ve směru na obec Lhotka však nezvládl řízení. Při průjezdu levotočivou zatáčkou najel na krajnici, dostal smyk a následně havaroval do zábradlí. Přivolaní policisté u něj dechovou zkouškou zjistili více jak 3 promile alkoholu. Dopravní nehodu přečkal bez vážného zranění. Nicméně náraz hlavou do čelního skla vozidla jej asi bolel. Nyní se bude zodpovídat z maření výkonu úředního rozhodnutí a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.    

 

Pil s mladistvým

Z podávání alkoholu dítěti je podezřelý 36letý muž z Kopřivnice.  Ten měl nabídnout a společně s mladistvým konzumovat alkoholické nápoje v Kopřivnici. Policisté při jejich kontrole zjistili, že je po mladistvém vyhlášeno pátrání. Mladistvý tak skončil na protialkoholní záchytné stanici do doby vystřízlivění. Následující den byl předán domů.

 

Ukradl kolo

Oderští policisté kontrolovali 29. srpna ve dvě hodiny v noci cyklistu. V podnapilém stavu jim nebyl schopen vysvětlit, odkud kolo má. Doznal se, že není jeho a že jej odcizil. V ranních hodinách pak policisté zjistili, že krátce před kontrolou odcizil uvedené kolo ze zahrady rodinného domu na ulici Kostelní v Odrách. Majiteli si své kolo cení na 15 tisíc korun a tak byl rád, že mu jej policisté našli a vrátili. Svým jednáním se tak podezřelý 39letý muž z Oder dopustil přečinu krádež.  

 

Zapůjčený mobil prodal v zastavárně

NOVOJIČÍNSKO – Z přečinu krádeže je podezřelý třiadvacetiletý muž z Rožnova pod Radhoštěm. Ten v zastavárně prodal mobilní telefon Sony Xperia, který získal neoprávněně. Někdy v druhé polovině srpna ve Frenštátě pod Radhoštěm požádal šestnáctiletého mladíka, aby mu zapůjčil svůj mobilní telefon. Ten jeho požadavku vyhověl a mobil mu na chvíli půjčil. Místo jeho vrácení podezřelý i s telefonem z místa ujel na jízdním kole. Druhý den telefon prodal v zastavárně ve Frenštátě pod Radhoštěm. Za mobil, který si majitel cenil na čtyři tisíce korun, dostal v zastavárně minimální hodnotu a utržené peníze použil pro svou potřebu. Policisté odcizený mobil zajistili, případem se nadále zabývají a prošetřují další podrobnosti. Další případ krádeže mobilního telefonu prošetřují policisté v Bílovci. Zde mělo dojít ke krádeži telefonu Sonny Ericcson před jednou z místních restaurací během víkendové taneční zábavy. Mladý majitel si před restaurací svítil mobilem na zem, kde hledal dioptrické brýle. Toho využil neznámý pachatel a mobil mu sebral. Způsobena škoda činí dva a půl tisíce korun.

 

Cyklista přišel o kolo za 40 tisíc

K další krádeži jízdního kola za 40 tisíc korun došlo ve středu 28.8.2013 v době od 15:30 do 16:00 hodin v Kopřivnici na ulici Masarykovo náměstí před hlavním vchodem do objektu zimního stadionu. Neznámý pachatel po přestřižení lankového zámku se zmocnil pánského horského jízdního kola SUPERIOR, které bylo uzamknuto k zábradlí. Škoda byla způsobena 22letému majiteli z Kopřivnice.

 

Poškození zaparkovaného autobusu

V noci na 29. srpna došlo v Odrách na ulici Vítkovská k poškození zaparkovaného autobusu. Neznámý vandal zde v areálu firmy rozbil pravou boční skleněnou výplň okna na odstaveném autobusu SOR. Do samotného autobusu vniknuto nebylo. Neznámý pachatel se dopustil přečinu poškození cizí věci a svým jednáním způsobil škodu poškozením ve výši 8 tisíc korun.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice