2. 9. 2021

Dopravní nehoda motocyklisty s nákladním automobilem na katastru Starého Jičína

Dvacet minut před patnáctou hodinou odpolední prvního zářijového dne letošního roku řídil 62letý muž rakouské národnosti svůj motocykl tovární značky KTM 850 Adventure na katastru obce Starý Jičín, a to po silnici ve směru jízdy na Nový Jičín, přičemž před sjezdem na obec Palačov nedodržel bezpečnostní vzdálenost za před ním jedoucím nákladním motorovým vozidlem tovární značky Mercedes Benz Axor. Jeho 52letý muž z Novojičínska musel náhle prudce přibrzdit z důvodů vyvolaných silničním provozem, načež motocyklista nedokázal adekvátně zareagovat a předním kolem svého jednostopého dopravního prostředku narazil do zadní části automobilu. Po střetu pak motocykl najel i do přenosného dopravního značení a motocyklista i jeho 50letý spolujezdec rovněž rakouské národnosti upadli na zem. Starší z mužů byl z místa kolizní situace v dopravě letecky transportován helikoptérou k lékařskému vyšetření a ošetření do Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě-Porubě a zde byl sanitním vozidlem převezen i výše zmíněný spolujezdec. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo, orientační dechové zkoušky vyzněly u řidičů negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 60 tisíc korun. Celá záležitost je nadále v intenzivním prošetřování a v prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně.

 

Sprejerství, úmyslné poškození budovy vlakového nádraží v Kravařích-Kouty

V těchto dnech policisté z kravařského Obvodního oddělení přijali oznámení o spáchaném přečinu poškození cizí věci, kterého se dopustil neznámý pachatel v prostoru železniční stanice v Kravařích, v části Kouty, a to v blíže nezjištěné době posledního prázdninového týdne letošního roku. Jak bylo doposud zjištěno, tak neznámá osoba nebo osoby spreji stříbrné, černé, červené a zelené barvy nastříkala nebo nastříkaly na fasádu budovy vlakové zastávky různé nápisy a obrazce, čímž poškozené právnické organizaci z Prahy vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 12 tisíc korun. Celá záležitost je nadále v intenzivním prověřování ze strany policistů z Obvodního oddělení v Kravařích a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k důvodům jejího protiprávního jednání a počínání, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na kravařské policejní číslo 974 737 721.

 

Dopravní nehody na Bruntálsku

V průběhu posledního srpnového dne letošního roku policisté ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále byli v několika případech vysláni a přizváni k řádnému prošetření a prověření dopravních nehod a kolizních situací v dopravě, které se staly na katastru bruntálského okresu.

Tak například patnáct minut po třinácté hodině odpolední 31. srpna 2021 došlo na silnici mezi obcemi Dlouhá Loučka a Ondřejov k dopravní nehodě osobního motorového vozidla tovární značky Seat Toledo. V té chvíli 20letý muž z Bruntálska při průjezdu pravotočivou zatáčkou dostal na mokrém povrchu vozovky smyk, vyjel vlevo do protisměru a sjel do levého silničního příkopu. Zde narazil do svahu, automobil se odrazil zpět na silnici a převrátil se na střechu. Řidič utrpěl zranění lehčího charakteru s nutností lékařského vyšetření a ošetření v olomoucké nemocnici, orientační dechová zkouška u něj vyzněla negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 41 tisíc korun.

Pár minut po sedmnácté hodině odpolední téhož dne řídil 19letý muž z Bruntálu osobní motorové vozidlo tovární značky Peugeot 106 ve směru jízdy z Horního Benešova na Bruntál, přičemž při průjezdu levotočivou zatáčkou dostal na mokré pozemní komunikaci smyk, vyjel vpravo za okraj a narazil do ocelových svodidel. Po odrazu sjel automobil do pravého silničního příkopu a převrátil se přes střechu na kola. Ke zranění žádné osoby nedošlo, orientační dechová zkouška byla u řidiče negativní a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 30 tisíc korun.

Patnáct minut po sedmnácté hodině odpolední výše uvedeného dne 31. srpna 2021 řídil 69letý muž z Jesenicka osobní motorové vozidlo tovární značky VW Golf po silnici mezi obcemi Dlouhá Loučka a Ondřejov, přičemž při jízdě do mírného stoupání a při průjezdu prudké levotočivé zatáčky dostal na mokrém asfaltu smyk, přejel do protisměru, pak za levý okraj vozovky a v protisvahu převrátil vůz na střechu. Při této dopravní nehodě utrpěl řidič zranění lehčího charakteru s nutností lékařského vyšetření a ošetření v krnovské nemocnici. Ke zranění žádné jiné osoby nedošlo, orientační dechová zkouška u 69letého muže vyzněla negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 40 tisíc korun.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice