8. 9. 2021

Slavnostní přijetí nových policistů

Krajské ředitelství rozšířilo své řady o 36 nových policistů. V úterý 7. září 2021 v dopoledních hodinách proběhl v obřadní síni slezskoostravské radnice slavnostní slib. Po slavnostní ceremonii čeká nové kolegy, osm žen a dvacet osm mužů, běžná služba. Nejprve absolvují základní odbornou přípravu a následně rozšíří řady policistů v Ostravě (11 příslušníků), na Karvinsku (3), Opavsku (9), Frýdecko-Místecku (4), Novojičínsku (2), Bruntálsku (1) a krajské ředitelství (6).

 

Dopravní nehoda nezletilého chlapce na koloběžce v katastru obce Kružberk

Okolo šestnácté hodiny odpolední 5. září 2021 jel 12letý chlapec z Opavska na freestylové koloběžce bez nasazené cyklistické přilby po cyklostezce na katastru Kružberku, a to od rozcestníku obce Kružberk k řece Moravici, přičemž po projetí levotočivé zatáčky se měl pootočit dozadu na svého kamaráda, při tomto však nezvládl řízení a upadl na zem. Utrpěl tak zranění těžšího charakteru s nutností jeho transportu do Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě-Porubě k lékařskému vyšetření a ošetření. Ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo, celková hmotná škoda na majetku byl vyčíslena řádově na několik stovek korun a celou záležitostí se nadále intenzivně zabývají policisté ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě.

 

Tragická událost pádem ze střechy v areálu zemědělského objektu v obci Hněvošice

Deset minut po desáté hodině dopolední 6. září 2021 došlo v areálu soukromé společnosti na ulici U Rybníka v obci Hněvošice k smrtelnému zranění 50letého muže z Karvinska. Jak bylo prvotními procesnímu úkony ze strany policistů z Územního odboru Policie České republiky v Opavě zjištěno, tak shora uvedený muž, jako úkolem pověřený pracovník demontující střešní krytinu na střeše zdejší haly, z dosud přesně nezjištěných příčin sám spadl z výšky bezmála osmi metrů na podlahu vnitřních prostor haly a způsobil si zranění, kterým na místě podlehl. Úmrtí nastalo i přes okamžitou resuscitaci ze strany jeho spolupracovníků, přítomných svědků a následně i přivolané osádky sanitního vozidla s ošetřujícím lékařem. Účast cizí osoby na pádu 50letého muže nebyla zjištěna, ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo a u zemřelého muže byla nařízena zdravotní pitva ke zjištění, zda v době výkonu zaměstnání nebyl pod vlivem alkoholických nápojů nebo jiných omamných, psychotropních a návykových látek a jedů. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany opavských kriminalistů.

 

Vloupání do prodejního stánku na ulici Nádražní v Kopřivnici

V blíže neustanovené době mezi dvacátou hodinou večerní 5. září a osmou hodinou ranní 6. září tohoto roku doposud neznámý pachatel spáchal před místním Obchodním centrem na ulici Nádražní v Kopřivnici přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že se po předchozím rozbití vstupních dveří se škodou ve výši nejméně 5 tisíc korun vloupal do zdejšího prodejního stánku se zmrzlinou, ze kterého odcizil finanční prostředky na hotovosti ve výši nejméně 9 tisíc korun. Tento případ majetkové trestné činnosti nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Kopřivnici a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených financí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na kopřivnické policejní číslo 974 735 731.

 

Dopravní nehoda dvou osobních automobilů na katastru obce Studénka

Pětatřicet minut po čtrnácté hodině odpolední 6. září 2021 řídil 63letý muž z Novojičínska svůj motocykl tovární značky Moto Guzzi po silnici v katastru obce Studénka, v místní části Nová Horka, přičemž vjel do této čtyřramenné křižovatky ve směru od obce Mošnov. Následně přejel vodorovné dopravní značení“ šikmé rovnoběžné pruhy“ a předjel zprava před ním jedoucí osobní automobil, jehož řidič odbočoval vlevo na obec Bartošovice. V prostoru křižovatky však došlo ke střetu přední části motocyklu s přední částí osobního motorového vozidla tovární značky VW Caddy, jehož 35letá řidička z Novojičínska přijela z pohledu motocyklisty z protisměru a odbočovala vlevo, tedy ve směru od Studénky na Novou Horku. Při této kolizní situaci v dopravě utrpěli oba uvedení řidiči zranění různého rozsahu, přičemž motocyklista byl letecky transportován helikoptérou do Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě-Porubě a výše zmíněná žena byla převezena sanitním vozidlem k lékařskému vyšetření a ošetření do novojičínské nemocnice. S ní zde byla převezena i její spolucestující sedící v dětské sedačce na zadním sedadle automobilu, a to 8letá dívka, která rovněž byla preventivně lékařsky vyšetřena a ošetřena. Ke zranění žádné jiné osoby nedošlo, u obou řidičů a účastníků dopravní nehody vyzněly orientační dechové zkoušky negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 160 tisíc korun. Celá záležitost je nadále v prošetřování a v prověřování policisty Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně.

 

Vloupání do kabiny nákladního automobilu na ulici Dukelské v obci Šenov u Nového Jičína

Třicet minut po desáté hodině dopolední 7. září tohoto roku doposud neznámý pachatel spáchal před prodejnou s drogistickým zbožím na ulici Dukelské v obci Šenov u Nového Jičína přečin krádeže tím, že se vloupal do kabiny zde odstaveného nákladního motorového vozidla tovární značky Mercedes Benz Atego a odtud odcizil finanční prostředky na hotovosti ve výši 34 tisíc korun. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany policistů a kriminalistů Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených financí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Krádež potrubí z volně přístupné stavby na katastru Starého Jičína

V blíže neustanovené době mezi čtrnáctou hodinou odpolední 6. září a desátou hodinou dopolední 7. září 2021 doposud neznámý pachatel spáchal na katastru obce Starý Jičín přečin krádeže tím, že z volně přístupného místa, a to vedle silnice u opravovaného nájezdu k mostu ve směru od Nového Jičína-Loučky, odcizil čtrnáct kusů volně odloženého šestimetrového plynovodního potrubí, čímž poškozené ostravské soukromé společnosti vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši přes 60 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného potrubí, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

Policejní bezpečnostní akce 7. 9. 2021 v MS kraji

Byla zaměřena na řidiče motorových i nemotorových vozidel v souvislosti s možným požíváním alkoholických nápojů a jiných omamných a psychotropních látek či jedů (návykových látek) před jízdou nebo během řízení dopravního prostředku. Celého opatření se zúčastnilo přes 250 policistů z dopravní i z pořádkové policie, tedy z jednotlivých dopravních inspektorátů, z obvodních oddělení i ze Speciální pořádkové jednotky v rámci Krajského ředitelství Policie Moravskoslezského kraje v Ostravě. Při dohledu bylo zastaveno a zkontrolováno 2.353 účastníků silničního provozu (řidiči dvoustopých či jednostopých motorových i nemotorových vozidel a chodci), přičemž bylo zjištěno 250 dopravních přestupků. Blokovou pokutou na místě bylo vyřešeno 223 případů porušení zákona a 27 skutků bylo oznámeno příslušnému správnímu orgánu k dalšímu projednání a opatření.

Orientační dechové zkoušky či odborná měření dechovými zkouškami prokázaly přítomnost alkoholických nápojů v dechu u 13 účastníků silničního provozu (11x přestupkové jednání, 2x přečin ohrožení pod vlivem návykové látky) a provedenými testy na možnou přítomnost jiných návykových látek v těle řidiče byly prokázány 4 případy.

Mezi hlavní přestupky při porušení silničního zákona patřilo držení telefonu nebo jiného hovorového či záznamového zařízení (48x), nepoužití bezpečnostních pásů (13x) a nepoužití zádržného systému u dětí (2x), překročení stanovené rychlosti jízdy (11x) a nevyhovující technický stav vozidla (21x). Dále pak jízda – řízení automobilu bez řidičského průkazu (8x), bez příslušného řidičského oprávnění (5x), nepředložení dokladu o zákonném pojištění odpovědnosti za provoz vozidla (6x) a jízda vozidel v příslušných úsecích silnic a dálnic bez dálniční známky (4x).

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice