20. 11. 2019

Odcizení pohonných hmot v obci Vlčovice

V přesně neustanovené době od deváté hodiny dopolední 17. listopadu tohoto roku do šesté hodiny ranní následujícího dne doposud neznámý pachatel spáchal v Kopřivnici, v části Vlčovice přečin krádeže a přečin poškození cizí věci. Jak bylo dosavadním prověřováním zjištěno, tak postupně na různých místech obce navrtal palivové nádrže zde zaparkovaných motorových vozidel továrních značek Škoda Felicia, Peugeot 106 a Mazda 3, kdy se pokusil odcizit nebo přímo odcizil celkem 92 litrů pohonných hmot (motorová nafta nebo benzín Natural). Poškozeným fyzickým či právnickým osobám vznikla odcizením benzínu nebo nafty celková hmotná škoda ve výši téměř 3 tisíce korun a na zařízení automobilů pak celková hmotná škoda na majetku ve výši přes 62 tisíc korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru nadále prověřují policisté z Obvodního oddělení v Kopřivnici a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených pohonných hmot, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na kopřivnické policejní číslo 974 735 731.

 

Tragické dopravní nehody na Novojičínsku v uplynulých dvou dnech

Pár minut před polednem 18. listopadu 2019 řídil 43letý muž z Prostějovska nákladní motorové vozidlo tovární značky Renault Master po dálnici D1 ve směru jízdy z Ostravy na Lipník nad Bečvou, přičemž v katastru obce Bravantice se s největší pravděpodobností dostatečně nevěnoval řízení a přehlédl kolonu vozidel, která se před ním vytvořila v místě dopravního omezení. Svým dodávkovým automobilem tak narazil do zadní části stojícího nákladního motorového vozidla tovární značky Iveco, které bylo poposunuto na před ním stojící nákladní motorové vozidlo tovární značky Daf s návěsem. Řidič náklaďáku Iveco ve věku 37 let ze Šumperska byl pro své zranění z místa kolizní situace převezen do Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě-Porubě k lékařskému vyšetření a ošetření, s následným propuštěním do domácího léčení. Prvně jmenovaný 43letý muž, který dopravní nehodu zavinil, utrpěl zranění neslučitelná se životem a po vyproštění z kabiny vozu bylo jeho tělo převezeno k nařízené soudní pitvě. U ní bude proveden i odběr biologického materiálu (krve) ke zjištění, zda tento muž nebyl v době jízdy pod vlivem alkoholu či jiných omamných a psychotropních látek či jedů. Orientační dechové zkoušky u ostatních účastníků tragické události vyzněly negativně. Celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 950 tisíc korun.

Chvíli po půl sedmé hodině ranní 19. listopadu 2019 došlo na silnici spojující Nový Jičín s Fulnekem k další tragické dopravní nehodě. V té době 54letý muž z Novojičínska řídil osobní automobil tovární značky Škoda Fabia na katastru obce Hladké Životice, přičemž z doposud přesně nezjištěných příčin přejel do protisměru a zde se střetl s nákladním motorovým vozidlem tovární značky Volvo s návěsem, které řídil 44letý muž z Novojičínska. Řidič škodovky utrpěl zranění, kterým na místě podlehl, jeho 45letý spolujezdec z Novojičínska byl letecky transportován k lékařskému vyšetření a ošetření do Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě-Porubě. U zemřelého muže byla nařízena soudní pitva s odběrem krve ke zjištění na případnou přítomnost alkoholických nápojů či jiných návykových látek v jeho těle. U řidiče nákladní soupravy vyzněla orientační dechová zkouška negativně. Na místě kolizní situace zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému, přítomní hasiči zde likvidovali únik provozních kapalin, a to přibližně 300 litrů motorové nafty a policisté zde prováděli úplný odklon dopravy po okolních silnicích.

Obě shora popsané tragické dopravní nehody nadále prošetřují a prověřují dopravní policisté a kriminalisté z Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně.

 

Vloupání do provozovny štramberské pizzerie

V brzkých ranních hodinách 18. listopadu letošního roku doposud neznámá osoba spáchala na ulici Náměstí ve Štramberku přečin krádeže tím, že se po vypáčení vstupních dveří vloupala do zdejší pizzerie, kterou prohledala a odcizila zde volně odložený mobilní telefon značky Xiaomi Redmi 6 v hodnotě 2 tisíce korun. Poškozením zařízení pak poškozené právnické osobě z Novojičínska vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši 70 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z místně příslušného Obvodního oddělení v Kopřivnici a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného mobilního přístroje lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na kopřivnické policejní číslo 974 735 731.

 

Krádež uskladněného dřeva z lesního porostu u obce Hostašovice

V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně zahájili úkony trestního řízení ve věci přečinu krádeže, kterého se v blíže neupřesněné době mezi 8. a 11. listopadem letošního roku dopustil neznámý pachatel či pachatelé na skládce dřeva v katastru obce Hostašovice. V té době totiž došlo na okraji lesního porostu vedle silnice vedoucí na Valašské Meziříčí k odcizení celkem 65 m3 vytěžené a uložené dřevní smrkové hmoty v kulatině o různých průměrech, krácených na délku 4 metrů, čímž poškozené slovenské společnosti vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši téměř 50 tisíc korun. Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní prověřují policisté z místně příslušného Obvodního oddělení v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného dřeva, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na policejní číslo 974 735 651 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Případ odcizení mobilního telefonu a peněženky z kabelky poškozené ve Frenštátě p/R.

Chvíli po patnácté hodině odpolední 15. listopadu tohoto roku doposud neznámá osoba využila na náměstí Míru ve Frenštátě pod Radhoštěm chvilkové nepozornosti 56leté ženy z Frýdeckomístecka, a když procházela zdejší tržnicí, tak jí z kabelky pověšené na rameni odcizila mobilní telefon značky Samsung černé barvy, dioptrické brýle, dámskou koženou peněženku s různými osobními doklady, s platební kartou, s finanční hotovostí 4 tisíce korun a se stravenkami, čímž vznikla poškozené ženě celková hmotná škoda na majetku ve výši bezmála 20 tisíc korun. Tento přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku prověřují policisté z Obvodního oddělení ve Frenštátě pod Radhoštěm a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených věcí, financí, dokladů a platební karty, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na frenštátské policejní číslo 974 735 711.

 

Silniční kontroly prokázaly silně podnapilé řidiče motorových vozidel

V průběhu svátečního dne 17. listopadu 2019 službu konající policejní hlídky z Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně stavěly a kontrolovaly mimo jiné i řidiče motorových vozidel, u kterých bylo zjištěno předchozí požití alkoholických nápojů před jízdou.

Okolo osmnácté hodiny byl kopřivnickými policisty stavěn na ulici Obránců míru v Kopřivnici řidič osobního motorového vozidla tovární značky Ford C-Max, a to 40letý muž z Nového Jičína. Provedeným odborným měřením dechovými zkouškami u něj byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami okolo 1,4 promile alkoholu v dechu.

Také řidič osobního automobilu Kia Carens, 51letý muž z Nového Jičína, byl při řízení svého vozu přistižen pod vlivem alkoholických nápojů. Tato skutečnost byla zjištěna chvíli před dvacátou hodinou výše uvedeného dne na ulici Přemyslovců v Novém Jičíně a dechové zkoušky u něj prokázaly hodnoty téměř 1,4 promile alkoholu v dechu.

Oba muži předchozí požití alkoholických nápojů před jízdou doznali, s naměřenými hodnotami souhlasili a nepožádali o lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči). Policisté jim následně na místě zadrželi jejich řidičské průkazy, zakázali jim řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a již nyní jsou shora jmenovaní muži důvodně podezřelí z naplnění skutkové podstaty přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice