20. 4. 2022

Objasnění krádeže jízdního kola z pozemku rodinného domu v Příboře

V těchto dnech policisté z příborského Obvodního oddělení přijali oznámení a následně prošetřovali a prověřovali případ krádeže pánského horského jízdního kola. Jak bylo prvotně zjištěno, tak neznámý pachatel v polovině dubna letošního roku neoprávněně vstoupil přes neuzamčenou branku na oplocenou zahradu jednoho z rodinných domů na ulici Kašnice v Příboře a odcizením jízdního kola způsobil poškozené místní ženě celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši 5 tisíc korun. Jako pachatel tohoto přečinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody je v současné chvíli důvodně podezřelý 30letý muž z Novojičínska a celá záležitost je nadále v gesci příborských policistů, a to v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty.

 

Vloupání do areálu soukromé společnosti na ulici Hřbitovní v Novém Jičíně

V přesně neustanovené době mezi šestnáctou hodinou odpolední 16. dubna a dvanáctou hodinou polední 17. dubna tohoto roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Hřbitovní v Novém Jičíně přečin krádeže tím, že neoprávněně vstoupil do zdejšího oploceného areálu se štěrkopískem, ze kterého následně odcizil přibližně 200 kilogramů různého železného šrotu, dva kusy starších chladičů k motorovému vozidlu tovární značky Avia, tlumiče a brzdové čelisti k tomuto vozu, čímž poškozené místní právnické i fyzické osobě vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši téměř 28 tisíc korun. Toto protiprávní jednání majetkového charakteru je nadále v prověřování ze strany policistů z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného kovového šrotového materiálu, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

Objasnění sprejerství ve Frenštátě pod Radhoštěm

Začátkem letošního roku tehdy neznámý pachatel spáchal ve Školské čtvrti ve Frenštátě pod Radhoštěm přečin poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodil fasádu zdejší garáže a poškozenému majiteli vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši okolo 5 tisíc korun. Na stěnu dané garáže byly totiž fixem černé barvy vytvořeny dva nápisy a obrázek pavučiny. Celou záležitostí se intenzivně zabývali místně příslušní policisté z frenštátského Obvodního oddělení, kteří v těchto dnech případ objasnili a jako osobu pachatele ustanovili 17letého mladíka z Novojičínska. Ten se ke svém protiprávnímu jednání a chování plně doznal a případ je tak nyní v gesci novojičínských kriminalistů v úzké spolupráci s pracovníky OSPODu příslušného odboru sociálních věcí.

 

Případy úmyslných poškození motorových vozidel v Opavě-Kylešovicích a Kateřinkách

V blíže neustanovené době od půlnoci 17. dubna do šesté hodiny ranní 18. dubna letošního roku dosud neznámý pachatel spáchal na sídlištním parkovišti ulice 17. listopadu v Opavě-Kylešovicích přečin poškození cizí věci tím, že úmyslně poškodil zde zaparkovaný osobní automobil tovární značky BMW X5. Vodorovnou čárou poškrábal pravé přední a zadní dveře a dále do laku těchto dvou dveří vyryl obraz kosočtverce a nápis „death“. Ve stejné době na ulici U Lučního mlýna v Opavě-Kateřinkách doposud neznámá osoba úmyslně poškodila karosérii zde odstaveného motorového vozidla tovární značky Mercedes Benz Citan, kdy nezjištěnou červenou tekutinou polila pravou část tohoto vozu. Dvěma poškozeným majitelům tak byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši nejméně 50 tisíc korun a oběma případy se nadále intenzivně zabývají policisté z Obvodního oddělení v Opavě. Jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby či osob pachatelů, jakož i k důvodům jejího či jejich počínání, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na opavské policejní číslo 974 737 651.

 

Úmyslné poškození motorových vozidel v obci Mokré Lazce objasněno

V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení v Kravařích prošetřovali a prověřovali oznámení o úmyslném poškození několika motorových vozidel, které byly odstaveny a zaparkovány v areálu bývalého zemědělského družstva na ulici Sokolské v obci Mokré Lazce. Jak bylo doposud zjištěno, tak v rozmezí mezi 14. a 17. dubnem tohoto roku do výše uvedeného nezajištěného areálu nejméně ve čtyřech případech vstoupili nezletilci ve věku 12 a 13 let z Opavska a různými způsoby poškodili motorová vozidla továrních značek Renault Mascott, Renault Twingo, Renault Trafic, Renault Espace, Renault Kangoo, Renault Magnum, Renault Midlum, Ford Tranzit, Fiat Uno, Avia a Mercedes Benz. Na těchto vozech postupně rozbili či poškodili čelní skla nebo boční skleněné výplně dveří, odlomili zpětná zrcátka, posprejovali různými čárami, nápisy a obrazci karosérie aut a odcizili loga a znaky těchto vozů. Tímto protiprávním jednáním a chováním mající znaky přečinu poškození cizí věci tak vznikla poškozené právnické společnosti z Brna celková hmotná škoda na majetku ve výši okolo 200 tisíc korun. Celá záležitost je nadále v gesci kravařských policistů a opavských kriminalistů v úzké spolupráci s pracovníky OSPODu příslušného sociálního odboru.

 

Tragická dopravní nehoda na ulici Olomoucké v Opavě

Pár minut po deváté hodině ranní 19. dubna 2022 řídil 24letý muž z Opavska nákladní motorové vozidlo tovární značky Man (popelářský vůz) po ulici Olomoucké ve směru od centra města na obec Slavkov, přičemž před hlavním vjezdem do areálu Psychiatrické nemocnice mu bezprostředně do jízdní dráhy vběhl 39letý muž z Ostravska. Podle všech doposud zjištěných skutečností tento chodec rychlou chůzí vstoupil na zdejší přechod pro chodce, a to s největší pravděpodobností úmyslně před právě projíždějící popelářský automobil a došlo tak ke střetu přední části vozu s tělem muže. Ten po nárazu upadl na zem a i přes okamžitou resuscitaci a zdravotní pomoc osádky nákladního vozidla, přímých svědků daného nehodového děje a následně i lékaře Rychlé záchranné služby při převozu do zdravotnického zařízení zmírá na svá mnohočetná zranění. Orientační dechová zkouška vyzněla u řidiče vozidla negativně, u zemřelého muže byla nařízena soudní pitva ke zjištění, zda v době dopravní nehody nebyl pod vlivem alkoholických nápojů nebo jiných omamných a psychotropních látek či jedů. Celá záležitost je nadále v intenzivním prošetřování a prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě a ze strany opavských kriminalistů.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice