24. 4. 2013

Policisté prověřují okolnosti havárie na D1 z 23. 4. 2013 a žádají řidiče o svědectví.

Policisté dálničního oddělení Ostrava od včerejšího dopoledne zjišťují a prověřují všechny informace k havárii a následnému požáru nákladního vozidla na dálnici D1. Polský řidič (1967) nákladního vozidla Scania s návěsem s polskou registrační značkou, plachta návěsu byla oranžová, kabina bílé barvy, měl po deváté hodině ranní na 314. kilometru dálnice, v katastru obce Bělotín, přejet přes středová svodidla do protisměru. Vozidlo, které zůstalo napříč jízdními pruhy ve směru na Olomouc, začalo hořet. Řidiče měli z vozidla vyprostit na místě se nacházející lidé. V této chvíli nelze ze zjištěných informací jednoznačně stanovit příčinu nehody. Mezi verzemi tak zůstává i technická závada na vozidle. Policisté se tímto obrací na všechny řidiče, kteří jeli v uvedenou dobu po dálnici ve směru na Ostravu a zaregistrovali tento kamion. Případná technická závada nebo nestandardní chování řidiče se mohlo projevit i před místem havárie. Důležité svědectví bude jistě od řidičů, kteří jeli před nebo za nákladním vozidlem krátce či přímo v době havárie. Informace by mohli mít i řidiči jedoucí ve směru na Olomouc.  Jakékoli informace přijmou policisté dálničního oddělení Ostrava, telefon na dozorčí službu (24 hodin denně) 974 722 761, popřípadě je možné využít policejní linky 158.

 

Výstava „Policie očima dětí“

V pátek 19.4.2013 proběhla v Základní škole Adolfa Zábranského Rybí vernisáž výstavy na téma „Policie očima dětí“. Podnětem uspořádat tuto výstavu byla návštěva preventivního programu pro děti, které pro děti připravuje Policie ČR v Novém Jičíně. Svou účastí na naší vernisáži podpořil tuto akci i pan nprap. Zbyněk Tomšík. Ze všech prací bylo vybráno 15 nejlepších, jejichž tvůrci byli odměněni drobnými dárky. Tím však celá aktivita nekončí. Na výherce čeká ještě jedna odměna v podobě spolupráce s policisty. Děti se na přelomu května a června vypraví na „dopravní hlídku“, kde budou řidiče zastavovat a odměňovat je smajlíky nebo mračouny, podle toho, jak dodržují pravidla silničního provozu. Děkuji tímto Mgr. Haně Sopuchové za nápad a všem pedagogickým pracovníkům za jeho realizaci. Také děkuji dětem, které se do soutěže zapojily, a všem návštěvníkům za jejich přízeň.

 

Autobusáci bez alkoholu

V pondělí 22. dubna, od páté do osmé hodiny ranní, jsme kontrolovali řidiče autobusů na alkohol.  Zaměřili jsme se na frekventované autobusové zastávky a autobusová nádraží v okrese Nového Jičína.  Potěšující je, že nikdo z profesionálních řidičů neřídil pod vlivem alkoholu. Není tomu tak však vždy. Naposledy před měsícem, si museli cestující přesednout do jiného autobusu, jelikož řidič pod vlivem byl. Nicméně v síti uvízli dva řidiči osobních automobilů, kteří pod vlivem řídili. Dalším dvěma desítkám řidičů jsme uložili pokuty za přestupky v dopravě.  V kontrolách na alkohol budeme i nadále pokračovat.
(Za tři měsíce letošního roku řídilo 20 řidičů pod vlivem z toho v březnu 11, dalších dvacet jich způsobilo dopravní nehodu pod vlivem)

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice