25. 2. 2019

Krádež dešťových okapů

Novojičínští policisté se zabývají dvěma případy odcizení dešťových okapů. Ke krádežím došlo v místní části Žilina. V prvním případě pachatel násilně překonal řetěz, kterým byla zajištěna vstupní branka jednoho z rodinných domů, vnikl na zahradu a ze zadní části domu odcizil okapový svod v délce jednoho a půl metru. K druhému případu pak došlo o dva kilometry dál. Pachatel z přední části rodinného domu odcizil dešťový okap v délce více jak dva metry. Zda má oba případy na svědomí stejný pachatel je nyní předmětem vyšetřování. V případě, že se toto prokáže a pachatele se podaří dopadnout, hrozí mu za přečin krádeže a přečin porušování domovní svobody až tři roky za mřížemi.

 

Vloupání do sklepa

Až tři roky za mřížemi hrozí dosud neznámému pachateli, který se z pátku na sobotu vloupal do společných sklepních prostor jednoho z panelových domů v Novém Jičíně. Pachatel nejprve za použití násilí překonal dvoje dveře, čímž se dostal ke sklepním kójím. Následně od dvou z nich vypáčil petlice. V jedné z kójí se mu nejspíše nic nehodilo, ovšem z druhé odcizil pánské jízdní kolo v hodnotě 16 tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin krádeže a přečin porušování domovní svobody.

 

Atak

Ostravský policejní komisař zahájil trestní stíhání 20letého muže pro trestné činy násilí proti úřední osobě a výtržnictví. Na pachatele předmětného jednání pamatuje trestní zákoník trestem odnětí svobody až na šest let. Muž byl za obdobnou trestnou činnost již odsouzen. Ke skutku došlo odpoledne 22. 2. 2019 v Ostravě na zastávce MHD. Muž nastoupil do trolejbusu, komunikoval s asistentem přepravy i strážníkem. Pokyny však neměl akceptovat. V průběhu incidentu se muž dostal z trolejbusu, nicméně měl bránit zavření dveří a rozbít na nástupním ostrůvku láhev. Strážník se snažil zabránit páchání dalšího protiprávního jednání, muž se měl aktivně bránit a hodit na strážníka skleněnou lahev. Ta zasáhla poškozeného do hlavy, načež spadla na zem a rozbila se. Poškozený byl ošetřen lékařem, doba léčení není dosud specifikována. Podezřelý byl následně zadržen policisty. Orientační dechová zkouška vykázala hodnotu přesahující 1,6 promile alkoholu. Výslech podezřelého tak bylo možno konat v době, kdy byl schopen tohoto úkonu. Po shromáždění důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání muže.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice