26. 4. 2011

Blesková dopravní akce

Po rozsáhlých dopravních akcích probíhajících v období celých velikonoc, nastoupili novojičínští policisté opět na silnici. Jednalo se v pořadí již o desátou dopravní akci zaměřenou na alkohol řidičů, tentokráte v Odrách. Mezi pátou a šestou hodinou ranní za silného deště, kontrolovali na dvou stanovištích všechny projíždějící řidiče, zda nepožili alkoholické nápoje před jízdou. Při předešlých 9 dopravních akcích zjistili 124 řidičů jedoucích pod vlivem alkoholu. Jen při poslední akci v Hodslavicích zadrželi 7 řidičských průkazů. Do dnešní akce bylo nasazeno 32 novojičínských policistů dopravní služby a Oderského obvodního oddělení. U šesti kontrolovaných řidičů byl zjištěn alkohol s hodnotou do 0,24 promile alkoholu. Opravdu nejsme spokojeni se současným zjištěným stavem. Bezohlednost nezodpovědných opilých řidičů je bezmezná. Pije se pořád. I vzhledem k dnešním zjištěným výsledkům budeme v tomto opatření nadále pokračovat.

 

Nebezpečí na internetu – ukážeme jim co s ním

Skrytá šikana, která je fenoménem doby ovlivňuje chování a psychiku dětí a mládeže ve školách. Mnohdy je těžké vůbec rozpoznat, zda k něčemu dochází. Šikana spojená s internetem a komunikačními prostředky je zákeřná a zanechává u postižených jedinců daleko větší stopu. Novojičínští policisté společně s Městem Nový Jičín, pořádají seminář pro pedagogické pracovníky a policisty, zaměřený na nebezpečné komunikační jevy v oblasti kyberšikany, kyberstalkingu, kybergroomingu. V jednodenním semináři, projektu s názvem „e-nebezpečí“ se účastníci dozvědí, jaké jsou jeho projevy, průběh a důsledky.

Projekt „e-nebezpečí“ realizuje Centrum prevence rizikové virtuální komunikace, Pedagogická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci.

Zájem o tento seminář je opravdu velký. Kapacita 60 účastníků je již naplněna. Přihlásily se čtyři desítky pedagogických pracovníků z celého Novojičínska a další část tvoří policisté, kteří s touto problematikou pracují. Předpokládáme, že se nám společně podaří o daném problému rozvést diskuzi, a vzájemně se dozvíme různé formy těchto projevů z praxe. Také si předáme informace, jak která škola s tímto problémem přišla do styku a jak jej řešila. Věříme, že pořádaný seminář bude přínosem pro všechny, kteří se jej zúčastní.

Termín konání semináře je 6. května 2011 od 08.30 hod. v budově Policie ČR, Územního odboru Nový Jičín.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice