27. 2. 2017

Smrt na trati

Novojičínští policisté prověřují okolnosti tragické události, ke které došlo 25. 2. 2017 po 14 hodině na železniční trati mezi Jistebníkem a Polankou nad Odrou. V důsledku střetu s vlakem utrpěl muž devastující poranění a na místě zemřel. Policisté realizují na místě prvotní úkony a zjišťují identitu zesnulé osoby. Příčiny i další okolnosti události jsou i nadále prověřovány.

 

Zatajení nálezu

Policisté z novojičínského obvodního oddělení v těchto dnech přijali oznámení o dvou případech trestné činnosti majetkového charakteru, které souvisí se zatajením nálezuNález peněženky s finanční hotovostí, osobními doklady a platební kartou může nepoctivého nálezce vyjít draze. Pokud totiž peněženku i s celým obsahem, kterou majitel ztratil v pátek okolo půlnoci v Novém Jičíně, neodevzdá majiteli nebo na příslušný úřad, může být potrestán odnětím svobody až na jeden rok. Protože se v peněžence navíc ještě nacházela platební karta, bude jeho jednání posuzováno i jako přečin nedovolené opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za který trestní zákoník stanoví až dvouletý trest odnětí svobody.

Další obdobný případ, který v současné době řeší novojičínští policisté, je přisvojení nalezené peněženky, ve které se v různých měnách nacházela finanční hotovost přesahující částku 7 tisíc korun. Pokud nálezce neodevzdá nalezenou věc nebo jinou majetkovou hodnotu a ponechá si ji, dopouští se takovým jednáním přečinu zatajení věci. V případě, že bude pachatel vypátrán a pravomocně odsouzen, hrozí mu trest odnětí svobody v délce trvání až na jeden rok.

 

Ohrožení pod vlivem návykové látky

Policejní kontrola odhalila o víkendu opilé řidiče. V brzkých ranních hodinách 25. února 2017 přistihli novojičínští policisté za volantem opilou řidičku. Krátce po druhé hodině ráno zastavili v obci Hodslavice osobní automobil Mercedes-Benz, který řídila osmnáctiletá žena. Policisté ji během kontroly vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol, při které postupně nadýchala hodnoty přes jedno promile alkoholu v krvi.

Druhým podnapilým řidičem byl třiapadesátiletý řidič vozidla Škoda 105, kterého v rámci běžného dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu kontrolovali kopřivničtí policisté, a to v sobotu 25. února 2017 na ulici Družební v Kopřivnici. Po předložení dokladů byl vyzván k dechové zkoušce, která byla pozitivní s výsledkem přes dvě promile alkoholu v krvi. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za uvedený přečin hrozí až jeden rok vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

 

Výtržnictví

Během víkendu policisté obvodního oddělení v Bílovci prověřovali případ fyzického napadení na veřejnosti. K protiprávnímu jednání mající znaky přečinu výtržnictví došlo kolem jedné hodiny ráno 25. února 2017 v Bílovci. Před výčepním barem místní restaurace měl devětatřicetiletý muž bezdůvodně a bez varování napadnout třiadvacetiletého muže, kterému způsobil poranění s dosud neustanovenou dobou léčení. Policisté podezřelého muže na místě zajistili a převezli na protialkoholní záchytnou stanici. Za toto jednání hrozí pachateli až dvouletý trest odnětí svobody.

 

Nůž

Ostravští kriminalisté zahájili trestní stíhání 43leté ženy pro zvlášť závažný zločin těžké ublížení na zdraví. Žena je podezřelá, že dopoledne 25. 2. 2017, ovlivněna alkoholem, napadla svého 57letého druha nožem. Ataku měla předcházet vzájemná slovní i fyzická rozepře. K incidentu došlo v pokoji jednoho z domů v Ostravě. Muž utrpěl zranění, bez poskytnuté lékařské péče by byl v přímém ohrožení života. Přivolaná policejní hlídka poskytla pomoc zraněnému do příjezdu lékaře, současně zadržela podezřelou ženu. Její orientační dechová zkouška vykázala hodnoty přesahující 2,5 promile alkoholu. Policisté realizovali prvotní úkony trestního řízení, provedli ohledání místa činu, zajistili stopy. Po vystřízlivění ženy byl proveden také její výslech. Po shromáždění důkazů zahájil ostravský policejní komisař trestní stíhání ženy. Pachateli předmětného skutku hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Policejní komisař učinil podnět k podání návrhu na vzetí do vazby.

 

Poškozené vozy

Ostravští policisté započali prověřovat okolnosti poškození tří automobilů. K jednomu skutku došlo v době od 00.30 hodin do 01.30 hodin dne 25. 2. 2017 v Ostravě-Porubě. Zatím neznámý pachatel rozbil okna vozu zn. VW. Způsobenou škodu na majetku specifikovala poškozená předběžně ve výši asi 8 000 korun. Další dva vozy byly poškozeny v Ostravě-Muglinově. Neznámý pachatel rozbil okna vozů zn. VW a Citroen. Škoda na majetku byla předběžně vyčíslena ve výši přesahující 10 000 korun. Pachatel z vozů nic neodcizil. K objasnění okolností obou událostí byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin poškození cizí věci. Pachateli skutku hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice