27. 9. 2011

Vzali auto tátovi

V sobotních nočních hodinách se podnapilý mladík ve věku 17 let se svým stejně starým kamarádem projížděli po silnicích mezi obcemi Hostašovice a Hodslavice. Vozidlo, které vzali svému tátovi, střídavě řídili aniž by vlastnili řidičská oprávnění. Policisté u obou řidičů naměřili provedenou dechovou zkouškou požití alkoholických nápojů. Syn majitele auta nadýchal přes 1 promile. Oba výtečníky včetně auta předali policisté rodičům. Celou událost policisté prověřují se podezřením ze spáchání provinění neoprávněného užívání cizí věci a ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

Zraněný 26letý motorkář byl převezen do nemocnice s několika zlomeninami.

V sobotu 24. září krátce po jedenácté hodině, na křižovatce silnice v katastru obce Odry nedal přednost 36letý řidič motorkáři, který byl po nárazu odhozen do kukuřičného pole. Shodou náhod mu v příkopě stála čichačka plynového potrubí, do které také narazil. Se svými těžkými zraněními byl letecky transportován do nemocnice. Dechovou zkouškou byl u řidiče auta alkohol vyloučen. Policisté prověřují celou dopravní nehodu s podezřením ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti.

  

 

Kurz sebeobrany pro seniory

Projekt Města Kopřivnice, s cílem zvýšení pocitu většího bezpečí seniorů, je realizovaný odborem prevence města. Kurz sebeobrany je rozložen do deseti lekcí. Zájemci z řad seniorů se seznámí s bezpečnostní situací ve městě, získají informace o dostupných prostředcích ochrany vlastního majetku, života a zdraví, ale hlavně si osvojí návyky vhodné formy obrany před možnými útočníky. Dnešního dne 27. září krátce po deváté hodině, byl zahájen kurz sebeobrany pro seniory ve městě Kopřivnice. Prvních 25 účastníků seniorského věku se zúčastnilo zahajovacího dne v zrcadlové třídě Základní školy dr. Milady Horákové. Po úvodním slově místostarostky města Kopřivnice paní Bc. Dagmar Rysové a policistů ČR Územního odboru Nový Jičín, zahájil kurz metodický instruktor Pavel Němec. Názornými ukázkami s nácvikem sebeobrany navodil příjemnou atmosféru mezi zájemci a rozvinul diskuzi mezi účastníky.

  

 

Kontrola cizinců na stavbě

Šest cizinců porušilo zákon o zaměstnanosti. Pracovníci Celního úřadu Karviná si ke kontrole vytipovali oblast, ve které je registrována vyšší koncentrace cizinců, a tou je stavebnictví. Na pomoc si vzali i služebního psa. Vhodným objektem ke kontrole byla zvolena výstavba obchodního centra v Havířově. Celníci zkontrolovali 22 cizinců z Polska a Slovenska. U šesti z nich došlo k porušení zákona o zaměstnanosti, kdy nebyla splněna oznamovací povinnost vůči místně příslušnému úřadu práce o nástupu k výkonu činnosti. Celá akce probíhala v součinnosti s 19 policisty z Oddělení pobytové kontroly pátrání a eskort Frýdek-Místek, Chotěbuz a z Oddělení dokladů a specializačních činností Karviná, kteří zjistili dva přestupky. Dále se na kontrole podíleli zástupci z Úřadu práce Karviná a zaměřili se na pracovníky z ČR. Ze 119 zkontrolovaných došlo u tří z nich k důvodnému podezření, že nemají řádně uzavřenou pracovní smlouvu. Zjištěná porušení budou předána místně příslušnému úřadu práce jako podnět k zahájení správního řízení za účelem uložení sankce. Vzhledem k tomu, že se nejedná o ojedinělý případ, budou celníci v těchto kontrolách nadále pokračovat.  

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice